PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] "domowe" napełnianie klimy-spray`em...



majster222
11-03-2007, 11:36
znalazłem taką stronkę: http://www.focushacks.com/index.php?modid=85 i z tego co zrozumiałem to jest to zestaw do dopełniania ukł.klimy w focusie; czy w MKI w skraplaczu też jest taki króciec do napełniania (musi być chyba niskiego ciśn.-jak w artykule); widział ktoś kiedyś coś takiego lub stosował i czy jest to opłacalne? ja mondim jeżdżę 3ci rok, klimy jeszcze nie dobijałem, ale w tym roku chyba będę już musiał, bo słabnie mi bardzo i szarpie jak załączę klimę-no i tak nie chłodzi jak 3lata temu;

lyssy
11-03-2007, 14:32
Patent ciekawy. Ale nie sądzę żeby u nas dało się to kupić po rozsądnej cenie... A "serwis" klimy (odciągnięcie, nabicie) to raptem ok. 100-150 zł, raz na rok można się szarpnąć...

A jak przesadzisz z ilością czynnika, to...... :satan:

Edek1977
11-03-2007, 15:45
a jak to jest ze sprawdzeniem szczelnosci klimy , podobno wpuszcza się jakiś specjalny płyn i widac gdzie jest nieszczelność robił to ktoś kiedyś ? jaki moze byc koszt takiej operacji ?

MaDzik
11-03-2007, 21:36
Sprawdzanie nieszczelności za pomocą tzw. kontrastu polega na tym, że do instalacji wprowadza się specyfik, który potem za pomocą promieni UV jest widoczny, jeśli są nieszczeloności. W sumie ile to kosztuje (u pierwszego lepszego machaniora od klimy) nie wiem. Wiem tylko, że "wytrawny" spec powie Ci na pierwszy rzut oka gdzie czynnik ucieka. Ja znam jednego takiego delikwenta, któremu ufam do tego stopnia, że nigdy nie pojadę do innego. Z instalacją klimy w MDO jest tak, że albo ucieka przez chłodnicę, albo przez sprężarkę. Inne kombinacje występują sporadycznie.

Co do pierwszej wypowiedzi w tym wątku to powiem, że nie ryzykował bym dopełniania klimy (np po dwóch - trzech latach) takim specyfikiem. Może nie dlatego, że nie wiadomo co tam w tej puszce siedzi, ale ze względu na to, że po takim czasie pasuje instalację trochę przewietrzyć (osuszyć, wymienić zużyty olej, itp).

PozdrawiaM!!!