PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Światła przeciwmgielne czy do jazdy dziennej...



EgzeCutor
13-03-2007, 22:35
Mam MKII, autko sprowadzone z Holandii. Dziś tak sobie zaglądałem w "przeciwmgielne" i mnie trochę zmroziło.

Kwestia jest następująca - rodzice posiadają parę samochodów w firmie i każdy który ma przeciwmgielne (nawet nasz poczciwy MKI) mają one przeźroczyste szkła, a moje Mondeo posiada takie wewnętrzne szkło jakby zmatowione na obu lampach..Jak to włącze to mało co daje w nocy w porównaniu do innych samochodów z przeciwmgielnymi. Zastanawiam się czy to nie są światła do jazdy w dzień wbudowane zamiast przeciwmgielnych??

Jak czegoś nie doczytałem na forum to przepraszam :zgoda:

STraits
13-03-2007, 22:42
Szyba światła przeciwmgielnego powinna być przeźroczysta z lekką mozaiką. Za kształtowanie wiązki światła odpowiada soczewka.

Chociażby tutaj : http://allegro.pl/item173467804_ford_mondeo_97_00_halogeny_halogen_o ryginal.html
mozesz zobaczyć jak wygląda szkło.

EgzeCutor
13-03-2007, 22:48
No u mnie coś podobnego właśnie jest...Ale te światło w przeciwmgielnych w porównaniu do MKI choćby jest fatalne w MKII

STraits
13-03-2007, 23:01
No u mnie coś podobnego właśnie jest...Ale te światło w przeciwmgielnych w porównaniu do MKI choćby jest fatalne w MKII

Widziałem wypiaskowane szkło halogenu od kamieni/szutru. Wygladało jak mleczne. Halogeny w mk2 jak są sprawne śwecą na prawde BARDZO dobrze.

EgzeCutor
14-03-2007, 00:57
Te szkło które jest w zderzaku jest w super stanie, ale szkło na soczewce jest szare - matowe takie mleczne - nic tam nie bylo dlubane. Nie wiem moze zarowki mam za slabe...

szary11
14-03-2007, 03:38
U mnie to samo. Świecą ledwo co szkło nie wydaje się być zniszczone, żarówki też mam nowe bo po kupnie samochodu nie działały. We mgle nic a nic nie pomagają. Te z allegro troche się różnią od moich, ale musze dokładniej się przyjrzeć. Może faktycznie teraz służą jako dzienne.

Blady
14-03-2007, 04:10
No u mnie coś podobnego właśnie jest...Ale te światło w przeciwmgielnych w porównaniu do MKI choćby jest fatalne w MKII

Widziałem wypiaskowane szkło halogenu od kamieni/szutru. Wygladało jak mleczne. Halogeny w mk2 jak są sprawne śwecą na prawde BARDZO dobrze.
eee banialuki jakies...W Mk2 przeciw mgielne swiecą dramatycznie !!! Tzn we mgle w porównaniu z MK1. Nie abym sie kłoocił ale naprawde w MK2 to halogeny to raczej dodatek co ładnie wyglada jak swieci...a świeci marnie :zaklopotanie:

BS
14-03-2007, 09:23
kolego.. a może masz po prostu soczewka CI brudem zalazła w tych halogenach?

COUGAR
14-03-2007, 12:40
Mam MKII, autko sprowadzone z Holandii. Dziś tak sobie zaglądałem w "przeciwmgielne" i mnie trochę zmroziło.

Kwestia jest następująca - rodzice posiadają parę samochodów w firmie i każdy który ma przeciwmgielne (nawet nasz poczciwy MKI) mają one przeźroczyste szkła, a moje Mondeo posiada takie wewnętrzne szkło jakby zmatowione na obu lampach..Jak to włącze to mało co daje w nocy w porównaniu do innych samochodów z przeciwmgielnymi. Zastanawiam się czy to nie są światła do jazdy w dzień wbudowane zamiast przeciwmgielnych??

Jak czegoś nie doczytałem na forum to przepraszam :zgoda:

Sprawdz homologację na kloszach tam powinno być oznaczenie czy to są przeciwmgielne czy do jazdy dziennej, ewentualnie jak nie będziesz pewien to wyjmij żarówkę i się wyjaśni. W przeciwmgielnych powinna raczej siedzieć jakaś halogenówka np. h1, a w dziennych są raczej żaróweczki kilku watowe słabsze.

update:
Lampa do jazdy dziennej ma chyba oznaczenie na kloszu "RL" a przeciwmgielna powinna mieć "B" tak mi coś świta, ale dokladnie jak jest w MKII to nie orientuję się.

zdzichop
15-03-2007, 09:31
Światła dzienne to pomysł rodem ze Skandynawii, gdzie chciano ograniczyć emisję spalin z powodu zwiększonego zużycia paliwa, a jednocześnie podnieść bezpieczeństwo. Ponadto spotkać je można czasem w nawet bardzo ekskluzywnych modelach .

Według przepisów europejskich światła do jazdy dziennej muszą być białe. W Polsce muszą być zamontowane w taki sposób, aby automatycznie włączały się wraz z tylnymi światłami pozycyjnymi.
Światła dzienne mają lampy o mocy od 10 do 20 W, a najnowocześniejsze – zbudowane z diod – nawet tylko 3 W .
Reflektory muszą znajdować się na wysokości od 25 do 150 cm, maksimum 40 cm od bocznego obrysu auta i co najmniej 60 cm jeden od drugiego.
Jesli nasze p.mgielne spelniaja te wymogi to jeździć będziemy cały rok na przeciwmgielnych :metal

BS
15-03-2007, 09:52
Światła dzienne to pomysł rodem ze Skandynawii, gdzie chciano ograniczyć emisję spalin z powodu zwiększonego zużycia paliwa, a jednocześnie podnieść bezpieczeństwo. Ponadto spotkać je można czasem w nawet bardzo ekskluzywnych modelach .

Według przepisów europejskich światła do jazdy dziennej muszą być białe. W Polsce muszą być zamontowane w taki sposób, aby automatycznie włączały się wraz z tylnymi światłami pozycyjnymi.
Światła dzienne mają lampy o mocy od 10 do 20 W, a najnowocześniejsze – zbudowane z diod – nawet tylko 3 W .
Reflektory muszą znajdować się na wysokości od 25 do 150 cm, maksimum 40 cm od bocznego obrysu auta i co najmniej 60 cm jeden od drugiego.
Jesli nasze p.mgielne spelniaja te wymogi to jeździć będziemy cały rok na przeciwmgielnych :metal

w mk2 przeciwmgielne spełniają niby te wymogi ale ich moc jest to jednak 55 w na żarówce h3 :wall:

11lukasz
15-03-2007, 11:16
a mozna inne zarowki wsadzic?

BS
15-03-2007, 11:17
a mozna inne zarowki wsadzic?

nie :nono: ... soczewki w nich są przystosowane do tych i tylko tych żarówek ... poza tym odbłyśnik jest tak marnej jakości że stopi się natychmiast po włożeniu mocniejszych żarówek :wall: a tak wogóle to zmiana żarówki spowoduje zmianę właściwości reflektora i utratę homologacji :jezyk1:

kamil-plm9
15-03-2007, 18:08
a moze mi ktos podpowiedziec w jaki sposob mozna wymienic zarowke np. postojowa bo nie wiem czy u was ale u mnie od strony pasazera idzie to jakos zrobic ale od strony kierowcy jeszcze nigdy nie udalo mi sie to bez wyjmowania akumulatora. macie jakies sposoby?? bo ja sie poddaje.

EgzeCutor
15-03-2007, 18:20
Chudziutkie rączki :) musisz schudnąć i pójdzie Ci super, ja mam za grube i mechanik mi to robił :metal

BS
15-03-2007, 23:30
a moze mi ktos podpowiedziec w jaki sposob mozna wymienic zarowke np. postojowa bo nie wiem czy u was ale u mnie od strony pasazera idzie to jakos zrobic ale od strony kierowcy jeszcze nigdy nie udalo mi sie to bez wyjmowania akumulatora. macie jakies sposoby?? bo ja sie poddaje.

wyjąć reflektor albo kupić diesla :satan:

kamil-plm9
15-03-2007, 23:42
wole 10 razy odkrecac baterie niz reflektor :) mam tez pytanie dotyczace przeciwmgielnych. chodzi mi o szklo, czy mozna je wymienic bo jest popekane trzyma sie ale popekane. na allegro widzialem cale halogeny 90 zl duzo PLN-ow. moze ma ktos na handel albo zna dobre auto sztoty w okolicach Mińska Mazowieckiego??

BS
16-03-2007, 06:56
wole 10 razy odkrecac baterie niz reflektor :) mam tez pytanie dotyczace przeciwmgielnych. chodzi mi o szklo, czy mozna je wymienic bo jest popekane trzyma sie ale popekane. na allegro widzialem cale halogeny 90 zl duzo PLN-ow. moze ma ktos na handel albo zna dobre auto sztoty w okolicach Mińska Mazowieckiego??

pisz pw do Taziora- ma pewnie tego na tony ... szkło można wymienić- schodzi z przodem reflektora