PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] zobaczcie to i nie "olejcie" jak mego ostatn



tapmal
15-03-2007, 12:07
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=174455778

Kto powie czy to sprzęt ok? Pilnie potrzebuje cos zakupic a nie chce się naciąć! Moc muz jest 400 W, to możliwe? BTW ostatnio klubowicz mnie oczarował sprzętem w swym kombi! I zachorowałem a że bogaty jestem to stąd ten post. Pozdrowienia

radeq
15-03-2007, 12:54
pojecie mocy "muzycznej" brzmi smiesznie, i jest nic nie warte...
w te 400watt w rms-ie... no coz, moze lezalo kolo takiego wzmacniacza, raczej tyle nie ma... druga sprawa to lepiej kupic skrzynie niz kawalek kartonu zwinietego w rure, choc niektorym podoba sie brzmienie "tub".
generalnie nie polecam sprzetu tej firmy, a jezeli kasy malo, to polecam odlozyc, dozbierac i dopiero zakupic, tak uwazam. mysle ze pozytywnych opinni na ten temat nie zbierzesz.

KarolRS
15-03-2007, 13:03
Nie wiem co to za model, ale moj kolega ma skrzynie firmy Crunch. Chyba 400w RMS zamknieta obudowa, 30cm głośnik.

Ma to w Clio, wcześniej w Escorcie. Ta skrzynka wytwarza takie ciśnienie,że nie sądziłem,żeby skrzynia 30cm potrafiłą zrobić coś takiego.

Nie przesadzam, ale siedząc na przednich fotelach, w kawałkach gdzie jest bardzo głeboki bass, normalnie pulsują skronie, drgają wkłady w lusterkach i wycieraczki delikatnie odbijają się od szyby.

Nie wiem co to za model skrzyni dokładnie, ale pod dobrym wzmacniaczem nawet w Mondeo ta jedna skryznka naprawde dałaby rade.

Jeżeli chcesz kolego naprawde kupić sprzęt, mój znajomy ma do sprzedania cały kpl.
Miał to w Uno turbo, ale zakatował silnik samochód stoi i chce sprzedać sprzet z niego, nie wiem dokładnei co i jak ale na 100%.

W przednich drzwiach ma woofery 16cm, średniotonówki 10cm i w słupkach tweetery. Głośniki są Rockford Fosgate, wszystko na zwrotnicach, przedni zestaw podpięty pod jakiegoś 2 knałowego AXTON'a, kondensator DIETZ, kable DIETZ, jakis regulator napięcia, subwofer w miejscu koła zapasowego 30cm ALPINE podpiety pod wzmacniacz AXTON, do tego akuulator zelowy OPTIMA i radio Pioneer'a takei na podwójnym panelu jakieś dosć wysoki model.

Od ręki kpl za 3000pln odda.

m3hoo
15-03-2007, 13:04
(...) a że bogaty jestem to stąd ten post(...)
Skoro taki jesteś bogaty, to kup porządny sprzęt :skromny:

tapmal
15-03-2007, 14:32
Nie no koledzy :) Ja sobie tak delikatnie zazartowalem z tym bogatym(powinno byc w "") ale na razie kupie tylko bas. Moze faktycznie kupic skrzynie i wzmak? thx za oferty ale raczej kupie co nowego na gwarancji. Jak w takim razie podejsc do tematu mocy rms? tzn ze producenci oszukują? Jaka firma jest spoko? Magnat ale o srednicy glosnika 30 cm?i jaki wzmak do tego aby suma summarum nie przekroczyc ok600 PLN?

Kolega od oferty powyzej moze wcale nie chce drogo? Prosze na priv lub normalnie na forum.Pozdrowienia raz jeszcze

radeq
15-03-2007, 15:21
http://www.allegro.pl/item173781053__alpine_type_e.html
http://www.allegro.pl/item174976996_blaupunkt_gta_2_mkii_sklep_fa_gw_29z l_gratis_400w.html

ja polecam taki zestaw, lepszego w tej cenie nie znajdziesz, dokladasz jeszcze do tego kable 20mm2 basik bedzie jak trza :)

tapmal
15-03-2007, 15:41
Ten sam sprzedawca a znalazlem to. Nie bedzie ok?


http://www.allegro.pl/item174016076_blaupunkt_gtb_300_hp_gta400_sklep_ka ble_fa_vat.html

Preferuje nówke sztuka nie śmiganą :0 (na śląsku tzw."funkel nówka")

cwany
16-03-2007, 00:19
kolego lepiej poczekaj troche i doluz ja mialem w mondeo kombi jbl`a gto 1200T i jak na moje ucho gral w miare wystarczajaco ten blaupunkt nie pociagnie za bardzo , za duza przestrzen , pozdrawiam

remik07
16-03-2007, 11:56
kolego lepiej poczekaj troche i doluz ja mialem w mondeo kombi jbl`a gto 1200T i jak na moje ucho gral w miare wystarczajaco ten blaupunkt nie pociagnie za bardzo , za duza przestrzen , pozdrawiam

a mi się wydaje ,że ten blaupunkt to niezły wybór , moc wzmaka wystarczająca w zupełności i komplet kabli za taką cene?

U mnie na głośniku 30cm PYLE MILLENIA skrzynka napędzona wzm alpine - gdzie przy zmostkowaniu moc 70W RMS - daje tak jak powyżej opisał dość barwnie KarolRS , boję się dawać za mocno w obawie o tylną szybę.
Dlaczego więc ten Blaupunkt miałby nie dać rady??

radeq
16-03-2007, 12:45
U mnie na głośniku 30cm PYLE MILLENIA skrzynka napędzona wzm alpine - gdzie przy zmostkowaniu moc 70W RMS -

70watt, to wogole rusza sie membrana od tego glosnika?? daj mu wiecej, i o szybe sie nie boj

BS
16-03-2007, 12:57
400 Watt znamionowej- to wzmak do tego (a właściwie jego radiatory i kondensatory) byłby spoooory i cięęęężki :)) ... chociaż kto wie ... rózne rzeczy teraz ludzie robią :niewiem:

Exodos
16-03-2007, 16:21
Ma to w Clio, wcześniej w Escorcie. Ta skrzynka wytwarza takie ciśnienie,że nie sądziłem,żeby skrzynia 30cm potrafiłą zrobić coś takiego.

Nie przesadzam, ale siedząc na przednich fotelach, w kawałkach gdzie jest bardzo głeboki bass, normalnie pulsują skronie, drgają wkłady w lusterkach i wycieraczki delikatnie odbijają się od szyby.


Oj to mało jeszcze widziałeś/słyszałeś, zrobiłem kumplowi skrzynie na głośniku 20 cm (skrzynia labirynt) i w MDO kombi daje takiego kopa że szok, a zasilana była wzmakiem Alpine'a 4 x 125W w mostku, czyli dostała 250W, tak więc ja nie widzę sensu dawać takiego dużego głośnika do jakiego kolwiek auta, chyba że ktoś lubi umc umc umc i żeby go najpierw było słychać a później widać, woofer ma podkreślić i uzupełnić reszte zestawu a nie robić sieczke w aucie, od tego to są demo-cary :jezyk1: :jezyk1: :jezyk1:

KarolRS
16-03-2007, 18:34
Oj to mało jeszcze widziałeś/słyszałeś
jesteś tego pewien? :palacz:

Ja wiem akurat,ze odpowiednio dobrane elementy bedą grały bardzo dobrze, wcale nei musi być ogromna basówka.....

Exodos
16-03-2007, 18:43
Oj to mało jeszcze widziałeś/słyszałeś
jesteś tego pewien? :palacz:


Nie wnikam :jezyk1: :jezyk1: :jezyk1:



Ja wiem akurat,ze odpowiednio dobrane elementy bedą grały bardzo dobrze, wcale nei musi być ogromna basówka.....

Zgadza się, przecież sprzęt ma grać tak żeby nas nie denerwował, bo jak np. będziemy mieć za dużo basu to nas szybko będzie głowa bolała i zaraz wyłączymy nasz sprzęt, tak więc trzeba ostrożnie dobierać komponenty.

mariuszdr1
16-03-2007, 19:29
Kol. Exodus dobrze pisz to ma być uzupełnienie zestawu. Padaja tutaj moce setek wat. Kto wytrzyma w zamkniętym pomieszczeniu taka moc.
Nie sztuka włączyć rąbankę tak jak napisał kolega najpierw słychać potem widać . Każda szanująca się firma daży do odwrotności

Exodos
16-03-2007, 19:51
Może ktoś ma inne gusta i lubi nagłaśniać okolice a mieć kiepskiej jakości granie w środku, pomimo tego że mam 19 lat to nie lubię jak mi bass się tłucze w aucie (a moi kumple robią wszystko żeby tak było) tylko ma sobie pomrukiwać no od czasu do czasu jakiś wykop jest potrzebny, no ale bez przesady.

radeq
16-03-2007, 20:00
zalezy kto co lubi i jakiej muzy slucha, bo np. dla wielbiciela hh bardziej odpowiedni bedzie mocny glosnik, ktory potrafi nisko zejsc, a nie musi byc do tego szybki i wibracje jakie wytworzy beda jak najbardziej pozytywne. natomiast techno-maniakow napewno lepiej zadowoli glosniczek 25cm, ktory nadazy z basem za przednim zestawem, przy szybkim bicie nie bedzie problemu zeby go opanowac.
tez jestem zdania, ze jak juz kupowac, to nie byle co, tylko cos dobrego/sprawdzonego. nie mowie tu o sprzecie z najwyzszej polki, bo to niejednokrotnie moze przewyzszac wartosc auta, ale dobierany do wlasnych upodoban, cieszacy sie dobrym uznaniem i stosunkiem jakosci do ceny.

chuck
17-03-2007, 13:27
zalezy kto co lubi i jakiej muzy slucha,
Dokładnie tak
Zdażyło mi się wyleczyć z miłości do basu jednego ABS-a (czyt. absolutny brak szyji) gdy włożył głowę do auta bez pytania w momencie gdy testowałem ustawienie radia przed pomiarem 8O :banan:

cwany
18-03-2007, 03:31
boję się dawać za mocno w obawie o tylną szybę.
....;) hmm to chyba mamy troszke odmienne zdanie na temat car audio:) ja posiadam w moim mdo Eartquake`a Ballsa`15 (38cm) do tego mam velocity burning desire(500w w rmsie) w samochodzie jest hmm....salon masazu to malo:) i szyba jest hmm...w jednym kawalku:D mity o wypadajacych szybach w samochodach to hmm....trzeba miec naprawde gruby portfel zeby poleciala szyba od basu:)

Może ktoś ma inne gusta i lubi nagłaśniać okolice a mieć kiepskiej jakości granie w środku, pomimo tego że mam 19 lat to nie lubię jak mi bass się tłucze w aucie (a moi kumple robią wszystko żeby tak było) tylko ma sobie pomrukiwać no od czasu do czasu jakiś wykop jest potrzebny, no ale bez przesady
Bass nie ma "tluc" tylko byc gleboki i soczysty:) , mimo tego ze naglasniam okolice jak to ujales(przy tych parametrach nie jestem w stanie juz bardziej wygluszyc auta) a w srodku jest miodzio(oczywiscie nie dla osob ktore tego nie lubia)
pozdrawiam:)