PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] zakupu dokonano-proszę teraz o opinię



tapmal
16-03-2007, 12:17
Zakupiono: pasywną skrzynię Dibeisi 1215 300mm + wzmak Boschmann PCH4480LX.
Napiszcie może jak to w MDO kombi gra, moze ktos mial(ja czytałem opinie użytkowników ale nie w mdo)

Aha. Z racji tego że forum służy do pomagania sobie w pracy to proszę uczynnego klubowicza o łopatologiczne powiedzenie mi jak podpiąć kable sygnałowe, dokąd zasilanie oraz jak głośniki gdyż mam inną profesję i nie chciałbym wzmaka spalić na dzień dobry, który stałby się nie dobrym w tym momencie. Mam zestaw kabelków do montażu. Szczytem marzeń byłoby aby gość był dostępny fizycznie, oczywiście :beer: :beer: :beer: :beer:
Pozdrowienia.Piotr

radeq
16-03-2007, 12:40
wiec tak:
plus do wzmaka bierzez bezposrednio z akumulatora kablem (w zaleznosci oo mocy zestawu) 10mm, 20mm, 35mm. mysle ze optymalny dla Ciebie bedzie 20mm2. to juz masz plus zalatwiony, teraz minus - podpinasz gdzies do masy, ja to zrobilem w miejscu mocowania tylnej kanapy. do zasilania bedzie jeszcze potrzebne tzw. "remonte" (razem z chinchami), ktore podpinasz pod odpowiednie wyjscie w radiu lub sterowanie antena elektryczna. prad juz masz. teraz sygnal, podpinasz pod wyjscia RCA w radiu, ciagniesz druty do wzmaka i podpinasz. wzmak powinien dzialac. dalej przewody od wzmaka do suba plus do plusa, minus do minusa, i tyle....

a i jeszcze jedno, bezpiecznik na kablu plusowym montujesz pod maska, jak najblizej aku

cwany
18-03-2007, 03:37
aby podpiac plus i sie z tym nie bawic za dlugo(ja jak kupilem dopiero co mondeo i montowalem w nim sprzet to sie nababralem zeby plusa przecisnac , a wystarczylo pomyslec;)) , sciagasz kolego podszybie(tam gdzie sa wycieraczki, i tam masz piekna dziurke przez ktora przepuszczasz plus ktory wylatuje pod kierownica, kabelek spokojnie 15mm2 powinien wystarczyc , dla spokoju mozesz dac 20 , pamietaj zeby czincze puscic prawa strona samochodu poniewaz lewa jest najbardziej podatna na znieksztalcenia!! :palacz:

pawelos
18-03-2007, 10:05
A bezpiecznik to taki w oprawce skrecanej z pozlacanymi stykami specjalnie do zestawow audio, bron boze zwykly

Mirron
18-03-2007, 22:43
Ja pociągnałem PLUS I MINUS z akumulatora bezpośrednio... jak miałem tylko plus a minus podpięty z masy bagażnika to momentami wzmacniacz świrował i zbierał jakieś syfy i zakłocenia... Podciągnałem minusa i o dziwo pomogło, może to tylko zbieg okoliczności albo taki wzmacniacz w każdym bądź razie od zmiany zasilania mam spokój...

cwany
19-03-2007, 02:05
kolego a mianowicie jak te zaklucenia sie objawialy? bo tez mam do bagaznika mase walnieta i czasami zdarza mu sie swirowac, z tym ze wydaje mi sie ze masa nie ma nic do zaklucen...

Mirron
19-03-2007, 08:24
kolego a mianowicie jak te zaklucenia sie objawialy? bo tez mam do bagaznika mase walnieta i czasami zdarza mu sie swirowac, z tym ze wydaje mi sie ze masa nie ma nic do zaklucen...

Jak drążyłem w temacie często gęsto napotykałem uwagi dotyczące pętli mas i instrukcje żeby ciągnąć zasilanie zarówno radia jak i wzmacniacza z jednego punktu mianowicie bezpośrednio z akumulatora... wtedy chociażby przewód sygnałowy wzmacniacza ma tę samą masę co radio i wzmacniacz.. niby masa jest jedna a jednak...
Tutaj jest troche teorii: KLIKEN MACHEN (http://lesior.prmg.art.pl/elektronika/petla_mas.htm#petle_mas)

radeq
19-03-2007, 11:52
wystarczy ze owa masa bedzie dobrze podpieta do budy i tyle, musi miec dobry kontakt. jak popinalem u siebie za pierwszym razem wzmak nie odpalal (czerwona dioda) i pupa... miernikiem sprawdzanie czy jest napiecie odpowiednia, masa itd... wsio ok. no to od nowa montaz :satan: i znow to samo, ale ewidentnie obajwy wskazuja na brak masy, wiec sie za nia wzialem :) dokladnie zdrapalem lakier, a nie jak wczesniej troche zeskrobalem... podlaczam i wszystko gra jak trzeba :)
wydaje mi sie, ze zaklocenia ktore macie musza brac sie z jakiegos bledu montazowego....

siwulec123
19-03-2007, 21:00
U mnie póki masa była podpięta pod budę to głośnik świszczal nie do wytrzymania, a od czasu jak masa jest z aku wszystkie zakłucenia ustały więc myśle że opłaca się wydać pare złociszy na dodatkowy przewód