PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Szyba przednia - wymiana



Balanger
19-03-2007, 17:47
Jutro odbieram przednią szybę do mojego Mondo i mam pytanie do klubowiczów, którzy wymianę mają za sobą.

Zamówiłem oryginalną używkę, ogrzewaną i z mojego rocznika :-) i na co powinienem zwrócić uwagę przy odbiorze. Słuszałem, że nie powinno być żadnych wyszczerbień po obwodzie, kamyczków i tym podobnych oczywistych rzceczy.

Ale jak ma wyglądać podłączenie do ogrzewania. Jest tam jakaś kostka, nóżki, czy coś na co warto zwrócić uwagę ?

I druga rzecz, jest jakiś numer części (szyby) - krótko mówiąc czy wszystkie nadwozia MKIII z rocznika mają taką samą przednią szybę ?

tordal
19-03-2007, 19:41
Jak sam napisałes sprawdz czy nie ma uszkodzen mechanicznych , odpryski , pekniecia itp , jesli chodzi o podłaczanie to nie ma tam kostki sa luzne koncowki przewodow wychodzacych z listw wtopionych w dolnej czesci szyby sprawdz czy ktoras z nich nie jest zasniedziała ..u mnie taka byla prawa i ta czesc szyby nie grzała. Dobrze jest naturalnie szybe podłaczyc do akumulatora i sprawdzic czy grzeje ...ja kupowałem w zimie wiec bylo łatwiej...odrobine sniegu i wszystko jasne ...

pink25
19-03-2007, 19:45
niektorzy mieli problem z ogrzewaniem szyby po wymianie- niekontakt jakiś, wina wkladającego...

Balanger
19-03-2007, 21:01
można zapytac za ile taką używke mozna kupić ?

Moja z przesyłką wyjdzie 360,00 i ma być "w idealnym stanie" - zobaczymy... jutro będzie dzień prawdy.

A co do tych przewodów do ogrzewania - to ile ich wszystkich ma być ?
I jeszcze raz kwestia numeru części - jest gdzieś jakiś kod po którym poznam, że to szyba do MKIII a nie do Stara 252 ?

krzys-68
19-03-2007, 21:32
MKIII maja takie same szyby ,niezaleznie od wersji nadwozia :madrala:

STraits
19-03-2007, 22:51
Niestety, szyby byly rozne. W zaleznosci od tego czy lusterko bylo fotochrom i czy szyba miala miejsce na czujnik deszczu, ale to tak na marginesie.

Odnosnie szyby - sprawnosci elektrycznej nie sprawdzisz na oko. Jest szansa ze bedzie niesprawna i musisz sie z tym liczyc. Mozesz sprobowac pomierzyc pobor pradu poszczegolnych polowek, ale to i tak musisz zamontowac.

krzys-68
19-03-2007, 23:17
wymiary zewnetrzne szyb przednich w MKIII sa takie same :satan:

STraits
20-03-2007, 10:15
wymiary zewnetrzne szyb przednich w MKIII sa takie same :satan:

To fakt niezaprzeczalny :satan:

jarekson
20-03-2007, 13:14
Najtrudniej to sprawdzić skuteczność grzania takiej szyby.
Jedyne co to uważać na mechaniczne uszkodzenia.