PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] wyciszenie przegrody czołowej



noski
23-03-2007, 13:56
Witam
Czy ktoś z was próbował poprawić fabryczne wyciszenie przegrody czołowej za pomocą róznego rodzaju mat, wygłuszeń itp. materiałów.
Przyznam szczerze ze drazni mnie głosny dzwięk mojego zeteca. Jakie materiały przyniosą najlepszy efekt..i od której strony sie zabrac..od środka czy od komory silnika ? . Nie ma tragedii ale chciałbym cieszyć sie dobrym odbiorem muzy ...bez zbytniego podkręcania głosności :)

Może macie jakieś pomysły. Może ktoś dokonał takiej modyfikacji ?
Pozdrawiam

ps. pożyczyłem urzadzenie do pomiaru hałasu.postaram sie zrobic pomiary i podzielic sie danymi :)

rc23
23-03-2007, 14:02
od strony wewnętrznej niestety trzeba wywalić dechę
maty bitumiczne z warstwą filcu
poszukaj na allegro

elmark
23-03-2007, 17:50
A ja uwielbiam odgłos mojego Mondka
Szczególnie jak dostaje w rurkę :bud:
Zawsze można dać na full radyjko np.2007 z cd :banan:

arturek1965
24-03-2007, 11:46
Mondi ma głośniejszą prace na początku jak jest zimny ale po kilku minutach jak napompują sie regulatory zaworów to jest elegancko , u mnie uszkodzony jest obrotomierz :pop: i gdy jade to często spoglądam na manetke biegów na którym biegu jade , bo jak włacze muze to praktycznie nie słysze silnika dla mnie autko ma fajny odgłos pracy. :car:

Widziałem u gościa wToruniu wyciszenie w postaci naklejonych kostek piankowych o grubości 0.5 cm na całej powierzchni maski , wszystko po to aby tłumić wszelkie wibracje przedziału silnikowego.

tip76
25-03-2007, 19:48
Właśnie - a co polecacie, żeby wyciszyć maskę. Szwagier kupił MkII i jest wyciszona a ja w MkI nie mam. Czy ktoś z Was coś takiego robił??

noski
26-03-2007, 12:09
wyciszenie , wygłuszenie maski niewiele daje...a w szczególnosci nie wpływa na odczuwalny dzwiek silnika w kabinie . Ja mam wygłuszenie fabryczne maski a pod nim dodatkowo maty bitumiczne...nie dało to słyszalnego efektu...dlatego najlepiej byłoby poprawić fabryczne wygłuszenie przegrody...mysle ze byłyby efekty:)