PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] AUTOMAT NA GAZIE



bauerxp2
25-03-2007, 20:40
WITAM WSZYSTKIM. MAM PYTANKO KUPIłEM DZIN MONDKA 2,0 16V NA AUTOMACIE FULL OPCJA Z GAZEM. ILE TO PALI GAZU NA TAKIEJ SKRZYNI POWIE MI KTOś?????

cypisss
25-03-2007, 20:48
witam
ja mam 1.8 16v w autoamcie mi pali miasto do 13przy spokojnej trasa 10-11 zalezy moze i duzzzooo wiecej:) :)

bary
25-03-2007, 21:18
Uzupełnij profil.
Nie pisz dużymi literami - to oznacza, że krzyczysz.
Moderatorzy tego nie lubią.
Poza tym witaj.
Skoro juz kupiłes to po ptokach.
W mieście nie powinien przekroczyć 15 litrów.
To wszystko sprawa ciężaru buta.
Poza tym Mondeo to najlepszy samochód na swiecie.
Szerokiej drogi.
Niech koła Ci się szczęśliwie kręcą jak najdłużej.

Mondeo2-0
26-03-2007, 09:14
W oryginalnej instrukcji podane jest że w jeździe miejskiej może palic o 0.2 l więcej w stosunku do manualnej a trasa mniej.
Bo niby dlaczego ma palić więcej to taki polski mit przeciwników automatów. Jak pojeździsz dłużej to nauczysz się panować nad przełączaniem biegów operując pedałem gazu i można tak jechać że biegi się będą zmieniać tak jak w manualu. Tu przynajmniej nie ma tego że ktoś zagada się i zapomni włączyć piątki co często się zdarzało mojej żonie na manualnej. No chyba że ktoś przełączy na tryb sport lub wyłączy nadbieg i wówczas trochę więcej pali.
Mnie się dawniej nie podobały automaty (sugestia przeciwników swoje robiła)
Teraz wiem że następny będzie też automat.

gilotyna
26-03-2007, 10:39
7.7 najmniej w trasie, miasto do 13, choć termostat mam przycięty i wole sie nie chwalić najnowszymi badaniami spalania tego pijoka :) :satan:

Dane wg tripa, a wg przeliczeń na cpn średnio ok 11 wychodzi, jeżdże 50/50 miasto trasa, nóżka troszke ciężkawa, jak wyprzedzam to zawsze spód...

gilotyna
26-03-2007, 10:41
Jak pojeździsz dłużej to nauczysz się panować nad przełączaniem biegów operując pedałem gazu i można tak jechać że biegi się będą zmieniać tak jak w manualu.


Z tym sie zgadzam troche wprawy i jeździ sie "normalnie", ale spalanie chyba wyjdzie troszki więcej, wg mnie ok literka na 100...

gilotyna
26-03-2007, 16:09
Ajajajaj, o benzynie gadam :beer: :terefere: