PDA

Zobacz pełną wersję : przepływka do ST200 a zwykła V6



MAG
29-03-2007, 12:21
Na 99% mam walniętą przepływkę i poszukuję informacji czy ta od ST200 różni się od tej ze zwykłej V-ki????

Czy można je zamienić, lub ewentualnie gdzie można zlokalizować używkę od ST200

BS
29-03-2007, 12:21
wydaje mi się że STraits pisał że się różnią ale głowy sobie uciąć nie dam za to ...

norbi333
29-03-2007, 13:20
Też mi tak się wydaje,że pisał o jakiś różnicach miedzy v-ką,a st-kiem.
http://www.mondeoklubpolska.org/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=19919&highlight=przep%B3ywomierz+st200
Marcin pisze ,ze inny

MAG
29-03-2007, 14:03
No to teraz mam zagwozdkę - czy "wkład" przepływki jest taki sam jak w zwykłej V-ce?
No bo przecież obudowe mam prawidłową :) , a uszkodzony jeśli już to jest na pewno właśnie sam ten "wkład" :jezyk1:

STraits
29-03-2007, 16:44
hej ! I tutaj jest dziwna sprawa. Bo różnica jest w nazwie kodowej. Przepływomierz przychodzi razem z obudową i mozliwe ze przez to jest inna nazwa kodowa części bo St200 ma ebonitową, a V6 zwykłe ma aluminiową rure.

Wg. mnie ST200 ma inny przepływomierz bo ma inne wtryskiwacze i inaczej przepływka jest wykalibrowana. Zrobiłem ciekawy eksperyment bo założyłem przepływomierz od ST200 do zwykłej Vki jeszcze za czasów mojego posiadania 170 konnego silnika. Autko jeździło zdecydowanie lepiej - było czuć różnice. Być moze to był efekt placebo - nie jestem w stanie tego potwierdzić w 100% nie mniej jednak przepływomierze od ST200 wg. numerów wstawiali np. do Cougarów 170 konnych standardowo w końcówce 2000 roku. Być moze za dużo im zostało ich w fabryce i tak wkładali ;-)

Z tego co pamietam to przepływka nowa do ST200 kosztuje tyle co do zwykłej Vki. Cena FORD ustalona na jakies 550 PLN (do wziecia za jakies - no wlasnie.... jak bedziesz zainteresowany to Ci powiem dokładnie :)

MAG
29-03-2007, 16:50
........
Z tego co pamietam to przepływka nowa do ST200 kosztuje tyle co do zwykłej Vki. Cena FORD ustalona na jakies 550 PLN (do wziecia za jakies - no wlasnie.... jak bedziesz zainteresowany to Ci powiem dokładnie :)
Dawaj info na priv'a - obaczy się po zlocie czy zamówię, bo będę tam na chwilę podmieniał z gorilla666 i zobaczymy efekty :bajer:

01-04-2007, 21:16
Kolego MAGu w pon a najpóźniej wtorek będę miał przepływomierz co prawda do zwykłego V6 ale sprawny i dobry, różnica między tym z ST to raczej ta nieszczęsna rura, w V6tce alu, u ciebie tworzywo sztuczne.
Popróbować warto.
[/list]

STraits
01-04-2007, 21:21
Kolego MAGu w pon a najpóźniej wtorek będę miał przepływomierz co prawda do zwykłego V6 ale sprawny i dobry, różnica między tym z ST to raczej ta nieszczęsna rura, w V6tce alu, u ciebie tworzywo sztuczne.
Popróbować warto.
[/list]

Problem w tym że te przepływomierze są kalibrowane pod wtryskiwacze. A ST ma większe wtryski. Problem jest taki że raczej nikt nie wie czy będzie to pracowało tak jak powinno czy bedzie dostawał za mało/za duzo paliwa. Przy ST nie ryzykowałbym jazdy na zbyt ubogiej mieszance bo to prowadzi do przegrzania silnika, a w konsekwencji do.....

... ale jak MAG chce to moze próbować. Ja jednak polecam poszukiwania przepływki dedykowanej.

MAG
02-04-2007, 11:36
Kolego MAGu w pon a najpóźniej wtorek będę miał przepływomierz co prawda do zwykłego V6 ale sprawny i dobry, różnica między tym z ST to raczej ta nieszczęsna rura, w V6tce alu, u ciebie tworzywo sztuczne.
Popróbować warto.
[/list]
Witaj Danielu na najlepszym forum o Mondeo :satan: :beer: :beer: :beer:

W wolnej chwili podjadę do Ciebie i pomierzymy najpierw mój stary przepływomierz, a potem ten od zwykłej V-ki.

A jak się doczekam wiązki do grzanej szyby z przodu (Adam - mam nadzieję że to czytasz :satan: ) to w końcu zrobimy ten montaż :)

MAG
12-04-2007, 11:39
No to przepływka pomierzona (niestety z przykrymi konsekwencjami dla silnika :wall: ) - oryginalna na wolnych obrotach dawała 0,7V, na pełnym otwarciu przepustnicy 4,3-4,4V
Ta od zwykłej V6 na wolnych 0,9V, a na w pełni otwartej 4,5V

Jak mam to interpretować?
Orginalna jest chyba w porządku, więc ją zostawić, czy też tą ze zwykłej V-ki wsadzić :niewiem:

Albo może na hamownie pojadę (jak mi juz silnik doprowadzą do ładu) i zobaczę na której przepływce są lepsze wyniki :satan:
Chłopaczek będzie miał już AFR'a podłączonego więc przy okazji posprawdza się co z mieszanką się dzieje w zależności od obrotów silnika.