PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Hamulec ręczny



szpaku1
30-03-2007, 00:30
Witam

Na badaniu tech. wykazało mi, ze hamulec reczny nie zaciaga. Ok, wymieniłem obie linki - są nówki. Dalej mam problem z prawym, lewy jest jak żyleta. Orły mechaniki stwierdzili że są winne samoregulatory - ok, kupiłem nowe 200zł komplet - wstawili i :ura: , w ich mniemaniu. Jade obok do faceta tech. i dalej w prawym nic.

Pytanie co może byc przyczyną tego i czy wogóle te samoregulatory jakos współgrają z linkami od hamulca recznego.

Proszę o radę co robić.

regards

zbigniew
30-03-2007, 01:00
możesz jeszcze mieć bęben tak wytarty że ręczny z tej strony nie łapie, do tego trochę starte szczęki i jest problem, bo sama dźwignia to raczej nie jest do wymiany, musiałby nie łapać z obu stron

Paolo
30-03-2007, 08:37
Rzeczywiscie mozesz mieć tak wytarty bęben że nie łapie juz ręczny ale też może byc przyczyną że źle masz ustawione szczęki w stosunku do bębna na samoregulatorze

tajo
30-03-2007, 09:04
Kolego szpaku1 jeżeli masz mozliwość skożystania z jakiegoś pomieszczenia ( bo pod chmurką to mozna olej dolewać ) zdejm bęben z koła ( tylko odpowiednio zaklinuj samochód ) zmierz średnicę wewnętrzą twojego bębna załóż na bęben albo np. ścisk ustawiony ( pomoc drugiej osoby ) na średnicę wew. bębna albo cokolwiek co Ci ograniczy max. rozwarcie szczęk i zaciąg ręczny i wtedy zobaczysz co jest przyczyną wadliwego działania ręcznego a do mechanika to się jedzie w ostateczności - z regóły oni wolą wymienić nawet cały samochód na nowy a regółą jest naprawianie metodą prób i błędów .
Powodzenia

szpaku1
30-03-2007, 09:17
możesz jeszcze mieć bęben tak wytarty że ręczny z tej strony nie łapie, do tego trochę starte szczęki i jest problem, bo sama dźwignia to raczej nie jest do wymiany, musiałby nie łapać z obu stron


Szczęki są nówki, a te bębny to ile mogą kosztować około?


Dzieki

tajo
30-03-2007, 09:44
Zmierz średnicę wewnętrzną bębna i zobacz w literaturze jaka ma być minimalna i porównaj no chyba że masz dużo kasy i będziesz usówał problem metodą prób i błędów .
Bębny to koszt ok 150 - 170 zł za sztukę brutto.

szpaku1
30-03-2007, 09:47
Zmierz średnicę wewnętrzną bębna i zobacz w literaturze jaka ma być minimalna i porównaj no chyba że masz dużo kasy i będziesz usówał problem metodą prób i błędów .
Bębny to koszt ok 150 - 170 zł za sztukę brutto.


Dzieki.

Średnica bębna to 203, musiałem to wiedziec podczas kupowania samoregulatorow. A czy wystarczy zmienic tylko bęben z wadliwej strony hamulca ręcznego czyli prawej?

tajo
30-03-2007, 09:54
Jak zmieniasz to z obu stron