PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Zderzak tylny zamiennik....



Kvojt
30-03-2007, 15:10
Cześć,
Mam takie pytanko do was jakiś czas temu pewna uprzejma Pani :wall: wjechała mi w tył mojego mondeo kombi. Oddałem samochód do warsztatu. Odebrałe i lakier dobrali suuuper ale zderzak (zamiennik nie dochodzi do błotnika i z obu stro jest widoczna przerwa :wall: . Czy to charakterystyczne dla zamienników że ciężko je spasować? dodam że zderzak jest kupiony w Polcar. A i jeszcze jedno czy zderzak tylny od MKI pasuje do MKII?

DariuszHoryd
30-03-2007, 15:11
Niestety zamienniki są zazwyczaj kiepsko wykonane i nie trzymają wymiarów. Choć podobno jest kilka firm które robią lepsze zderzaki które dają się założyc

Xander
30-03-2007, 15:29
Ja jestem zdania ze lepiej kupc uzywke ale orgilalną bo te zamienniki są beznadziejne kiedys ojciec kupił do swojego mandziaka na przód i powiem szczerze niewiem do czego on był ale do Mondeo napewno nie pasował. a zderzak głowy nie dam ale wydaje mi sie ze pasuje.

andrzej_men
30-03-2007, 15:39
Zamienniki na pewno są trwalsze, nie pękają tak szybko jak oryginały w sumie oryginały pękają same z siebie nieraz :) problem jest taki że zamienniki ciężko dopasować, ale niektorzy mają na to sposoby :)

digital123
30-03-2007, 15:48
Mam założony z przodu zamiennik kupiony w niemczech, i mogę powiedzić że praktycznie nie różni się od oryginału, może jest rosdzkę większa szpara pod lampami, ale ze spasowaniem nie było problemu. :metal

Paolo
30-03-2007, 15:50
Kupiłem zamiennik :wall: na tył do MKI sedana wogóle nie pasował jak i rozstaw śrub jak i mocowanie boczne a na dodatek ta przerwa o góry po prosto żenada. Polecam kupić używkę i zaoszczędzić sobie czasu , kłopotów i nerwóch. :bud:

BartekM
30-03-2007, 15:56
Cześć,
Mam takie pytanko do was jakiś czas temu pewna uprzejma Pani :wall: wjechała mi w tył mojego mondeo kombi. Oddałem samochód do warsztatu. Odebrałe i lakier dobrali suuuper ale zderzak (zamiennik nie dochodzi do błotnika i z obu stro jest widoczna przerwa :wall: . Czy to charakterystyczne dla zamienników że ciężko je spasować? dodam że zderzak jest kupiony w Polcar. A i jeszcze jedno czy zderzak tylny od MKI pasuje do MKII?

Daj mi proszę info na priv gdzie robiłeś i ile płaciłeś za element.

Thx :) :beer:

Spodzio
30-03-2007, 18:00
U mnie żeby dopasować zamiennik z polcaru z tyłu [w kombi oczywiście] musiałem rozpiłować otwory na śruby i wyciąć hak. Może i te zamienniki są trwalsze ale mogłyby być wykonane lepiej, bo są niższe o dobre 2 centymetry od oryginału. Co ciekawsze, przedni pasował mi dobrze.

Lukas392
31-03-2007, 22:03
Ojcu w mkII przód też niespasował jest o dobre 1,5cm niższy niż oryginał teraz kupiłem do swojego mkI tylni na allegro od gościa z Wrocławia ponoć miałby być mocny i dobrze dopasowany a jest w kształcie literu "U" jednym słowem do d.... lepiej pogadać z blacharzami czy lakirnikami oni mają namiary na porządne zderzaki albo wyczarują cos z niczego hehe ale i tak będzie lepsze od tych co na allegro :hehe:

szpaku1
01-04-2007, 11:26
Moja żona miała bliskie spotkanie z lampą zimą - mówiła, że to ona się ruszyła na nią :)
POstanowiłem skleić go. Trochę słabo im szło, ale głównie rozkręcanie zderzaka do spawania. Wiem, że każdy spaw nie jest tak mocny jak nowy, ale cóż koszta, koszta. Lakiernik pomalował super, ale moja rada - jechać na szrot, wyjdzie taniej, szybciej i bez ciśnienia.

:fan:

DeKonrado
02-04-2007, 14:26
Ja do swego kupiłem na alledrogo tylny do sedana MKII i powiem, że pasuje idealnie, nie było problemów ze spasowanianiem i bardzo dobrze sie ułożył. Plastik wyglada na lepszy niż orginalny (bo tamte to pekają albo same z siebie albo przy byle obtarciu rozpryskują się). Podaje link do aukcji na której ja kupiłem http://allegro.pl/item168274918_168274918.html

LaBobas
02-04-2007, 20:06
Ja tez mam zamiennik z przodu i super pasuje.Zadnych niespodzianek :metal :fan: :fan:

muto
02-04-2007, 22:41
Ja do swego kupiłem na alledrogo tylny do sedana MKII i powiem, że pasuje idealnie, nie było problemów ze spasowanianiem i bardzo dobrze sie ułożył. Plastik wyglada na lepszy niż orginalny (bo tamte to pekają albo same z siebie albo przy byle obtarciu rozpryskują się). Podaje link do aukcji na której ja kupiłem http://allegro.pl/item168274918_168274918.html

DeKonrado nie wiesz przypadkiem kto jest jego producentem?

Dzisiaj dostałem po raz 4-ty w tyłek :zly: i mój zderzak się kompletnie nie nadaje do naprawy. :pop:
Oryginały to tragedia :ass: . Może lepiej pasują, ale sypią się strasznie, co przy naszych kierowcach oznacza wymianę kilka razy w roku :wall:

Podsumowując teraz też się zdecyduję na zamiennik o którym pisze DeKonrado. Mam nadzieję, że to będzie dobra decyzja

j_arko
04-04-2007, 01:38
Witam!
Tak się zdażyło że ostatnio musiałem wymienić tylny zderzak w kombi 93. Dość długo się zastanawiałem co kupić, używkę czy zamiennik. Ogólnie to do kitu te zderzaki w Mondeo i w dodatku drogie jak fix w porównaniu do innych autek. Kupiłem zamiennik, bo ładnych używek w okolicy nie było akurat w tym czasie, a do ofert wysyłkowych z allegro nie miałem przekonania. 350 ziko dałem + malowanie z czarnymi paskami górą i dołem (ten typ tak miał). Produkcja Made in Taiwan (w każdym razie coś na T :))

Pasuje nie najgorzej, choć przy zakładaniu boki trzeba było przyciągać do nadwozia(efektem są delikatne zagłębienia w okolicy bocznych zaczepów - prawie niewidoczne). Za duża szpara pod światłami wymaga podpiłowania głównych otworów (nie bawiłem się bo nie jest tragicznie). No i jeszcze od strony nadkoli po jednym wkręcie na stronę, które dociągają końce zderzaka. Problem w tym że ich nie ma w zestawie i trzeba coś wykombinować, bo inaczej sterczy paskudnie.

Używka - krucha ale pasuje idealnie
Zamiennik - wytrzymaly ale zabawa z dopasowaniem
Każdy podejmie własną decyzję :)