PDA

Zobacz pełną wersję : no i zakupiłem zestaw do mojego mondka :)



Mondziak_Czestochowa
01-04-2007, 08:20
witam serdecznie!

od dwóch dni jestem posiadaczek TTI 770 + hustler.
taki standardowy zestaw ale póki co sprawuje się dobrze w moim odczuciu, mało szumi i wyraźnie "gada".

na razie zrobiłem jedynie małą trasę częst-katow-częst.
nie udało mi się póki co sprawdzić zasięgu odbioru/nadawania ale dodam, ze antena nie jest jeszcze zestrojona i dopiero jutro jadę to zrobić, tu od razu pytanie czy zestrojenie "jest aktualne" w dwóch samochodach? zamierzam przekładać radio z punto do mondka i mam nadzieję, że w obu będzie git.

co do montażu to mam zamontowane po lewej stronie w okolicach schowka pod deską rozdz. wygląda fajnie i jest bardzo ergonomicznie. Kiedy zaprzestanę przekładania radia do autka służbowego rozważe montaż pod radiem.

na razie to tyle, jak będę miał więcej spostrzeżeń i opini nt. radia dam znać.

pozdrawiam Kolegów z Częstochowy!
szerokości

Bartek

Jakub
01-04-2007, 08:55
Swr ustawiasz na jednym samochodzie. Niestety po przekładce na Punto SWR się zmieni, co nie znaczy ,że nie możesz przekładać. Zasadniczo Hustler strojony i niestrojony nie będzie miał większego SWR jak 3.
To jest dobry zestaw, na trasie spodziewaj się zasięgu do 7 km.
Później i tak zmienisz antenkę na ML140, albo lema jakiegos kupisz. :satan:

pleban
01-04-2007, 08:57
Niestety ale z tego co mi wiadomo antenkę trzeba stroić po każdym jej ruszeniu.Ja swego czasu również przekładałem radyjko z mojego do służbowego i śmigałem bez strojenia.Jak nie będziesz dużo nadawał to radyjku nie powinno się nic stać.A zasięg na miśki i znalezienie jakiegoś miejsca w jakimś mieście na pewno ci wystarczy.
Pozdrawiam. :party:

norbi333
01-04-2007, 09:32
Teoretycznie trzeba ale nikt nie robi tego ,bo wiadomo że nie bedziesz za każdym razem stroił,dla mnie fachowiec powiedział ,zeby przy przekładaniu stawiać antenę mniej więcej w tym samym miejscu w obu samochodach ,aby było dobre swr ,ale i tak jeśli nie postawisz to nic się nie stanie można bez obaw przestawiać :)

gilotyna
01-04-2007, 09:46
pozdrawiam Kolegów z Częstochowy!
szerokości

Bartek


:beer: :beer: :beer:

B4n4n
01-04-2007, 12:12
ja jak bym mial 2 autka cyz tam jedno sluzbowe to zakupil bym 2 antenki swr ustawil i tylko radyjko przekladal :D jest to jakies rozwiazanie no ale kazdy wie ze antenka to minimum 100 :( tak wiec koszt nie maly ale nikt nie mowil ze jazda autkiem bedzie tania :D

Mondziak_Czestochowa
01-04-2007, 21:19
witam!

kolega B4n4n dał dobre rozwiązanie, zgodnie z tym co napisał również Jakubbi planuje za jakiś czas zakupić jeszcze ml145 tak więc nie będę sprzedawał hustlerka i po prostu na dwóch batach będę pomykał.

apropos częstochowy to gdzie najlepiej/najtaniej podjechać na strojenie i pomiar swr? wydaje mi się że świetny jest punkt cb na stradomiu ale za podpięcie na próbę radia do auta i sprawdzenie czy są zakłócenia skasowali mnie 20 zł-troszkę dużo mi się to wydaje.

pozdrawiam i do usłyszenia/zobaczenia - jeżdze czarnym mondem hatchback i pomarańczowym punciakiem II.

Bartek

Jakub
01-04-2007, 21:53
Wołaj na cb radio kto ma swr miarkę - na pewno ktoś ci za free zestroi. Ten na stradomiu jest drogi, ale dobry. Nie polecam tego gościa koło pływalni KB.

Mondziak_Czestochowa
05-04-2007, 19:53
witam Koledzy!

już zestroiłem za free u Artursss-a w Pruszkowie przy okazji zakupu radyjka przez mojego kumpla z pracy (często do wawy jezdzimy).

na 40 kanale mialem swr poza skala (!!!) a teraz na 20 1,3 na fiacie punto a na mondeo powinien byc ciut lepszy.

Jesli chodzi o zaklocenia to w mondeo klime dosc mocno slychac w radiu, wiecej zaklocen nie odnotowalem. W punto w ogole nie mam zaklocen. Zrobilem juz ok 900 km z moim zestawem i jak na razie na moje doswiadczenie jestem zadowolony, infomacja o Misiakach 100%-owa. Ale i porozmawiac mozna. Zasieg stwierdzony póki co 5 km. W Częstochowie kiedy stałem u siebie pod blokiem blisko jagiellonskiej bylem slyszany dobrze pod mc donaldem kolo tesco i sam rowniez dobrze slyszalem odbiorce (nadawal z alan 101 + ML 145sirio). Przydałby mi się dodatkowy uchwyt na radio ze wzgledu na przekladanie z auta do auta, dodatkowo w punto korzystam z zapalniczki a w mondeo wyprowadzę sobie jakiś "zdrowy" prąd z bezpieczników lub z radia.

Reasumując jestem zadowolony i mogę polecić TTI 770, jednak jak ktoś ma ciut więcej grosza to od razu antene pokroju ML145 niech sobie kupi.

Do usłyszenia Koledzy i szerokości.

Mondziak_Czestochowa
04-05-2007, 22:17
witam ponownie!

dzisiaj zaobserwowałem taką dziwną przypadłość: słyszę siebie w głośnikach od radia - niezależnie czy słucham radia czy z płyty muza leci. Dodam, że cb mam podpięte wlaśnie pod radyjko samochodowe... czy ktoś zna lekarstwo?

A ogólnie to TTI 770 + hustler to zestaw naprawdę godny polecenia.

Pozdrawiam i szerokości

Wiśnia z Czewy.

Jakub
04-05-2007, 22:57
od razu antene pokroju ML145 niech sobie kupi
A nie mówiłem :)