PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] wymiana klockow hamulcowych



atamu
02-04-2007, 00:30
czesc wszystkim!
W zwiazku z tym ze samochod juz mi drzy podczas hamowania a jak skrecam to slysze takie jakby szuranie pomyslalem sobie ze fajnie by bylo cos wymienic i padlo na klocki hamulcowe :). Mam kilka pytan:

- czy rozne sa rodzaje do mojego mondiego? (w sensie wymiar)

- czy bez problemu zrobie to sam? (w atsrze sobie sam wymienialem)

- jak poznac czy mam czujnik zozycia czy nie mam? (nic mi nigdzie nie swieci)

- jakie polecicie dobre klocki (ale nie jakies dla holkow i kuzajow - tylko po prostu dobre- najlepiej dobre i tanie :metal )


Pozdrawiam

Andrzej10
02-04-2007, 07:16
Co do:
1 pytania Tak zalerzy od silnika a głuwnie jaką tarcze załorzyli
2 pytania Powineieneś to bez większego problemu zrobić sam w astsze nie może być inaczej (bardzo)
3 pytania Nie wypowiem się bo nie mam w żadnym odziwo
4 pytania Ja twierdzę że Motorcraft nie najtańsze ale BDB z tyłu w srebrnym wytrzymały 80 tyś.
Pozdrawiam Miłej wymiany

staggy
02-04-2007, 07:28
Witam,
tutaj masz trochę info: http://www.mondeoklubpolska.org/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=28753&highlight=klocki
Pozdrawiam! :)

fuel111
02-04-2007, 07:57
A tu masz artykuł wymiana (http://mondeoklubpolska.org/modules.php?name=News&file=article&sid=110&mode=&order=0&thold=0)

staggy
02-04-2007, 08:03
Podłączę się do wątku - czy ktoś może używał tarcze i klocki Delphi????

Jakub
02-04-2007, 08:37
Nie praktykowałem tych zestawów, wiem że są to jedne z najtańszych na rynku i jak dotąd nie spotkałem się z negatywnymi opiniami na ich temat.
Ja zakładam niebawem tarcze od mikody ( www.mikoda.pl ), a klocki założę oryginały motorcraft, lub ferodo.

atamu
02-04-2007, 09:23
Oki!
chyba sie zdecyduje na ATE nie sa najtansze ale z tego co czytalem to chiba dobre! CZy 164 zika to duzo czy malo?

Co myslicie o delphi dopytam sie jeszcze?

Pozdrawiam

atamu
02-04-2007, 10:52
Co powiecie o klockach Remza?> Gosc bardzo zachwalal te klocuszki mowil ze jakosc porownywalna z Ferodo. Ktos je mial?

atamu
02-04-2007, 12:24
A tu masz artykuł wymiana (http://mondeoklubpolska.org/modules.php?name=News&file=article&sid=110&mode=&order=0&thold=0)
nie ma jak gadac sam do siebie ale co tam sprobuje jesio raz. Jaki jest numer tego imbusa co to przychodzi z tyłu zeby odkrecic szczeki. Nie ma tego w artykule

rukasuzu
02-04-2007, 12:33
... Jaki jest numer tego imbusa co to przychodzi z tyłu zeby odkrecic szczeki. Nie ma tego w artykule
Wydaje mi się, że w artykule jest napisane "...odkręcamy je kluczem ampulowym Nr. 7"

Kayu
02-04-2007, 13:05
Podłączę się do wątku - czy ktoś może używał tarcze i klocki Delphi????
Ja obecnie jeżdzę na:
przód - tarcze brembo - zakładane przez poprzedniego właściciela, niecałe 2 lata temu, klocki Delphi założone przeze mnie kilka miesięcy temu;
tył: tarcze i klocki delphi założone przeze mnie 3 tygodnie temu.
Nic nie bije, nie drży, nie piszczy, hamuje dobrze, nie narzekam.
AutoPlaza teraz oferuje Delphi jako zamienniki do układu hamulcowego w swoich serwisach.