PDA

Zobacz pełną wersję : Założyłem i słyszę tylko szum



kamilos_sid
02-04-2007, 12:38
No więc założyłem radyjko Cobra 19DXIV, antena Lemm 1200 na uchwycie sf-40. Włączam i słyszę tylko szum, zaznaczam że antena nie była jeszcze strojona, ale czy tak powinno być, że w Centrum Warszawy w południe nic nie słyszę?
PS. gdzie w Wawie można zestroić antenę?

BS
02-04-2007, 12:59
jak przyjedziesz na jakiegoś spota to CI za friko dostroję-tylko musisz się przypomnieć zebym reflektometr wziął ... w wawie usłyszysz dużo więcej niż szum-w centrum mam zawsze skręcone radio bo ogłuchnąć można-i średnio się przydaje info z ostrobramskiej w okolicach zachodniego :)) ... w Wawie jest masakrycznie głośno :wall: ... musisz koniecznie dostroić antenę -antenę masz dobrą to powinno nieźle grać ... gorzej jak masz rozstrojone radio...

kamilos_sid
02-04-2007, 13:08
Czyli to może być wina strojenia anteny albo radia? Z tego co wiem to strojenie nie jest wysokim kosztem także gdzieś pewnie znajdę. Teraz drugie pytanie o co chodzi z tą masą anteny, wiem że niektórzy puszczają jakiś dodatkowy przewód.

BS
02-04-2007, 14:42
antena z autem tworzą taki wieeelki kondensator-im większe pole styku anteny lub jej uchwytu z karoserią tym lepiej ... nie musi być to goła blacha ale grube gumowe podkładki niestety wpływają na pogorszenie osiągów i to poważnie ...

Meli
02-04-2007, 14:45
Najprowdopodobniej winą szumów jest źle zarobiona końcówka przy radiu, może ona wcale nie łaczy. To jest najbardziej prawdopodobne.

krzys-68
02-04-2007, 16:15
lub zwarcie biegunów w przewodzie :wall:

kamilos_sid
02-04-2007, 16:17
Wtyk jest raczej poprawnie zmontowany (i zlutowany) szumy można zupełnie wyciszyć squelshem, ale nadal nikogo nie słyszę. Chyba będę musiał złapać kogoś z bacikiem ustalić jakiś kanał i wszystko się wyjaśni.
A co do styku to faktycznie dwie małe śrubki to niewiele, powiedzcie mi tylko czy na niezestrojonej powinienem mieć jakikolwiek odbiór?

Chyba rozbiorę jeszcze raz uchwyt i posprawdzam.

barylkaq
02-04-2007, 16:19
ja tam anteny nie stroiłem IC-Hustler 1000 i działa ładnie.

krzys-68
02-04-2007, 16:24
Wtyk jest raczej poprawnie zmontowany (i zlutowany) szumy można zupełnie wyciszyć squelshem, ale nadal nikogo nie słyszę. Chyba będę musiał złapać kogoś z bacikiem ustalić jakiś kanał i wszystko się wyjaśni.
A co do styku to faktycznie dwie małe śrubki to niewiele, powiedzcie mi tylko czy na niezestrojonej powinienem mieć jakikolwiek odbiór?

Chyba rozbiorę jeszcze raz uchwyt i posprawdzam."raczej poprawnie" to moze sprawiać róznicę.Wystarczy jednak pomierzyc i bedziesz wiedział.Wbrew pozorom rozstrojona antena to znaczny spadek zasiegu nadawania i odbioru.Dodatkowo ryzyko uszkodzenia radia przy takiej zlej konfiguracji sprzetu podczas nadawania :wall:
No Hustler ma mozliwosci strojenia i nalezy je wykorzystac :hehe:

Paolo
02-04-2007, 16:24
ja tam anteny nie stroiłem IC-Hustler 1000 i działa ładnie.


Ja też nie stroiłem miesiąc zrobilismy próby i sięgałem do 7 km a wujek był na bazowej antenie , po zamontowaniu na stałe anteny i wstrojeniu zrobiliśmy testy zasięg <= 20 km :metal

CB ALAN 48+ , antenka PRESIDENT ALASKA.

BS
02-04-2007, 16:26
ja tam anteny nie stroiłem IC-Hustler 1000 i działa ładnie.

oj żebyś się nie zdziwił ... też myślałem że mój hustler działa ładnie dopóki nie wziąłem się za strojenie ... zestroic się tego dobrze nie da-mam teraz uciętego bata i zestrojony jest tak żeby na 19 miał najlepsze osiągi... niestety jest to fatalna antena do strojenia...

kamilos_sid
02-04-2007, 18:26
Dzięki za pomoc!!! sprawa rozwiązana we wtyczce było zwarcie :wall: , już to poprawiłem i wszystko słyszę!!!! Krzys-68 masz u mnie :beer: Powiedzcie mi teraz czy mogę sprawdzić nadawanie jeśli nie mam wystrojonej anteny?

Zdunek
02-04-2007, 19:39
No więc założyłem radyjko Cobra 19DXIV, antena Lemm 1200 na uchwycie sf-40. Włączam i słyszę tylko szum, zaznaczam że antena nie była jeszcze strojona, ale czy tak powinno być, że w Centrum Warszawy w południe nic nie słyszę?
PS. gdzie w Wawie można zestroić antenę?

A ogólnie zadowolony jestes z tego radyjka??

Ja zastanawiam się nad zakupem właśnie Cobry, Alana 101 albo Sunkera.

Poleciłbyś je innym?? A może właśnie inni by mi też polecili?? :) :pad:

BS
02-04-2007, 20:33
Dzięki za pomoc!!! sprawa rozwiązana we wtyczce było zwarcie :wall: , już to poprawiłem i wszystko słyszę!!!! Krzys-68 masz u mnie :beer: Powiedzcie mi teraz czy mogę sprawdzić nadawanie jeśli nie mam wystrojonej anteny?

na tych mocach teoretycznie możesz-nie powinieneś uszkodzić radia ... ale zawsze istnieje ryzyko upalenia końcówki mocy...

Jakub
02-04-2007, 22:27
Nadawaj przez max 5 sekund. Wtedy nic ci sie nie stanie ;)

pilocik
02-04-2007, 23:14
tak trochę OT ale czy ja już za wiele spożyłem :pub: czy u Was już jest jutro ??? :niewiem:

Dodano po kilku .... łyczkach :beer:
u mnie też już jest jutro - czyli ... :pub: ciąg dalszy - pozdrawiam

kamilos_sid
03-04-2007, 10:45
A ogólnie zadowolony jestes z tego radyjka??

Ja zastanawiam się nad zakupem właśnie Cobry, Alana 101 albo Sunkera.

Poleciłbyś je innym?? A może właśnie inni by mi też polecili?? :) :pad:

Po testach mogę powiedzieć: odbierałem zupełnie wyraźnie sygnał od kolegi oddalonego o 8km, jeżeli chodzi o moje nadawanie to dostawałem odpowiedzi, że mnie słychać z ok 3km (dalej mam niewystrojoną antenę). Jak przeprowadzę dokładny test i zestroję antenę to napiszę więcej. Ale jak na razie jestem bardzo zadowolony :metal

Dodam jeszcze, że zasilam radyjko z gniazda zapalniczki i nie mam żadnych zakłóceń związanych z pracą silnika.

BS
03-04-2007, 10:52
Dodam jeszcze, że zasilam radyjko z gniazda zapalniczki i nie mam żadnych zakłóceń związanych z pracą silnika.

to odpal spryskiwacz szyby :satan:

krzys-68
03-04-2007, 17:03
A ogólnie zadowolony jestes z tego radyjka??

Ja zastanawiam się nad zakupem właśnie Cobry, Alana 101 albo Sunkera.

Poleciłbyś je innym?? A może właśnie inni by mi też polecili?? :) :pad:

Po testach mogę powiedzieć: odbierałem zupełnie wyraźnie sygnał od kolegi oddalonego o 8km, jeżeli chodzi o moje nadawanie to dostawałem odpowiedzi, że mnie słychać z ok 3km (dalej mam niewystrojoną antenę). Jak przeprowadzę dokładny test i zestroję antenę to napiszę więcej. Ale jak na razie jestem bardzo zadowolony :metal

Dodam jeszcze, że zasilam radyjko z gniazda zapalniczki i nie mam żadnych zakłóceń związanych z pracą silnika.Podlacz SWR i dostroj antene.Na poprawnie skonfigurowanym Hustlerze zasiego 7-8km w linii prostej sa normą :satan: przy nadawaniu.Slaby SWR to ryzyko spalenia koncówki mocy,nawet takie 5sek sa ryzykowne i nie zalecam