PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z wolnymi obrotami



Romek_lbn
02-04-2007, 20:00
Tak jak w temacie mam mondeo kombi 1995r. 1.6 Zetec GAZ. Po odpaleniu obroty falują od 200-1000obr/min i samochód gaśnie. Ale jak przycisnę gazu to chodzi ale jak puszcze gaz to powoli spadają obroty i gaśnie. Wymieniłem regulator obrotów biegu jałowego i dalej to samo :(

b3
02-04-2007, 22:57
witam
ja mam to samo ale tylko gdy nie jest rozgrzany wiec przed kazda jazda przed przelaczeniem na gazik musze poczekac az wejdzie temp na normal - sam nie wiem co to Tez myslalem ze to silniczek krokowy ale jak zmieniles i nic to juz nie wiem. Znajomy w mk2+gaz tez ma takie problemy z niskimi obrotami ale nawet gdy jest ciepły a u CIebie temp gra role ?

Nie wiem czemu nam sie tak dzieje. Moze ktos pomoże ?????

szwagier
03-04-2007, 03:56
Panowie.
Miałem to samo. W tej chwili objawy nie ustąpiły do końca ale jest na tyle dobrze że tego nie odczówam.
A o to co robiłem:
-przewody + świeczki + filtry (komplet)
-czyszczenie przepływki i bocznikowego
-wymiana bocznikowego (czyszczenie nie pomogło)
-pomiar i wymiana sondy Lambda
-po każdej z tych czynności reset kompa.

Obecnie podbija mi obrotami w chwili dodatkowego obciążenia, odczówalne np przy załączaniu sprężarki klimy I tak ma być. W ten sposób bocznikowy nie dopuszcza do pracy silnika na zbyt niskich obrotach. Teraz tylko zostali gazownicy, aby ustawili mi gaz w taki sposób żeby nie wywalało mi na benz. po każdym włączeniu się sprężarki.
Z wyżej opisanych "operacji" najlepsze efekty przyniosła wymiana bocznikowego i lambdy.

Romek_lbn
03-04-2007, 07:53
witam
ja mam to samo ale tylko gdy nie jest rozgrzany wiec przed kazda jazda przed przelaczeniem na gazik musze poczekac az wejdzie temp na normal - sam nie wiem co to Tez myslalem ze to silniczek krokowy ale jak zmieniles i nic to juz nie wiem. Znajomy w mk2+gaz tez ma takie problemy z niskimi obrotami ale nawet gdy jest ciepły a u CIebie temp gra role ?

Nie wiem czemu nam sie tak dzieje. Moze ktos pomoże ?????

Jak zapale samochód to muszę trzymać noge na gazie żeby nie zgasł nawet jak jest ciepły to jak puszcze gaz to gaśnie :( I obojętnie czy na gazie czy na benzynie.

STraits
03-04-2007, 07:54
witam
ja mam to samo ale tylko gdy nie jest rozgrzany wiec przed kazda jazda przed przelaczeniem na gazik musze poczekac az wejdzie temp na normal - sam nie wiem co to Tez myslalem ze to silniczek krokowy ale jak zmieniles i nic to juz nie wiem. Znajomy w mk2+gaz tez ma takie problemy z niskimi obrotami ale nawet gdy jest ciepły a u CIebie temp gra role ?

Nie wiem czemu nam sie tak dzieje. Moze ktos pomoże ?????

Jak zapale samochód to muszę trzymać noge na gazie żeby nie zgasł nawet jak jest ciepły to jak puszcze gaz to gaśnie :(


No to wskazuje wszystko na zawór wolnych obrotów. Wymieniłeś go na nowy czy na używany ? Takie objawy moze dawać jeszcze tylko przepływomierz lub dziura w podciśnieniu (słychać by było syczenie). Można też pokusić się o wymianę zaworu odpowietrzania skrzyni korbowej.

Romek_lbn
03-04-2007, 08:01
Zawór wolnych obrotów wymieniłem na nowy.

STraits
03-04-2007, 08:08
Zawór wolnych obrotów wymieniłem na nowy.

Odepnij przepływomierz rano i zobacz czy chodzi lepiej. Na moje oko jednak masz gdzieś dziure w układzie podciśnienia. Może jakiś wężyk spadł ?

Henryk
03-04-2007, 08:19
Może być pękniety trójniczek gumowy znajdujący się pod cewką WN.Wówczas auto mocno faluje na wolnych obrotach z tendencją do gaśnięcia.

szpaku1
03-04-2007, 09:02
Może być pękniety trójniczek gumowy znajdujący się pod cewką WN.Wówczas auto mocno faluje na wolnych obrotach z tendencją do gaśnięcia.


Racja to jest trójnik. Pojechałem z tym na warsztat i mi poprostu go skleili taśmą izolacyjną i działa, jak długo jednak zobaczymy.

Henryk
03-04-2007, 09:25
Kosztuje 20zł więc może warto go wymienić i miec spokój dłuższy czas.

Romek_lbn
03-04-2007, 18:42
Ja nie wymieniłem tego silnika krokowego pomyliłem sie bo mechanik mi go sprawdzał i mówił ze to nie wina silnika krokowego ale ten mechanik jakiś do uczony był ponieważ dzisiaj pojechałem do innego mechanika i od razu powiedział ze to silnik krokowy i wymienił mi i wszystko działa elegancko.