PDA

Zobacz pełną wersję : Zdecydowałem się tylko jaka antena !



TomekWino
03-04-2007, 09:39
Witam zdecydowałem się na CB będzie tti 770 lub 880 i dalej, mam problem z antenką, chcę nie wyższą jak 1 metr ( no może 110cm max )co sądzicie o: Hustler IC 100 ??? Może coś innego polecicie koledzy mobile :) :bigok:

PS. A jeśli chodzi o radio chcę w miarę proste, no i zeby nie szumiało :satan: i oczywiście niezawodne, jak uważacie że mój wybór jest niedobry to proszę o instrukcje :)


Za słuszne propozycje :beer: na zlocie lub spocie :hmm: :)

..dla nie pijących pączek :helm:

BS
03-04-2007, 09:49
radio spoko-z resztą widziałeś u mnie ... tylko anteny nie polecam ... miałeś na zlocie mniej więcej to samo i widzisz że trzeba ciąć bata bo jest do kitu ... kupuj jakąś metrówkę na podstawie magnetycznej ale nie hustler, wilson i im podobne wynalazki z cewką zintegrowaną z magnesem ... zapytaj się vMZe co on miał na dachu bo świetnie ta antenka była ustawiona nawet bez strojenia i wyglądała całkiem przyzwoicie :metal a i słychać go było świetnie z niej...

jeżeli chcesz żeby radio nie szumiało to tylko president z ASC-on sam sobie sq reguluje i kręcić gałą nie musisz ale za to koszt teo sprzętu :wall: ... Ujemny ma takiego prezia to moze się więcej wypowiedzieć...

Paolo
03-04-2007, 09:51
Moje pytanko czy będziesz montował antenke na stałe czy magnesik ??

TomekWino
03-04-2007, 10:37
Moje pytanko czy będziesz montował antenke na stałe czy magnesik ??

Magnesik bo planowane są częste przekładki służbowy-prywatny i tak w kółko :jezyk1: :)

Jakub
03-04-2007, 10:54
TTI to dobre radio w tych pieniążkach. Co do anteny, to Husti jest oki, ale apetyt rośnie w miare jedzenia. Jak znam życie to skończy się na ML 145 lub innej fajnej antence :)
Proponuje ci właśnie ML, bo mimo że jest nieco dluższa (ok 150cm)
to jej osiągi są super :) .

Ja jeździłem 3 miesiące z hustim na dachu i nie moge powiedzieć złego słowa na niego.
Generalnie każdego hustlera trzeba ciąć przy strojeniu, a SWR anteny magnesowej moze się zmieniać wraz z miejscem jej ustawienia.
Ja przesiadłem sie ostatnio na Lemma (taki jak w podpisie), zamontowany na uchwycie SF40, swr w granicach 1.1 - 1.3, także mogę powiedziec że, teraz mam dobrze zestrojone radio :)

Husti jest antena budżetową :) , generalnie w cenie 80pln, nie ma się co spodziewać łączności na 20km, ale te 5-7, przy odpowiednim strojeniu i dobrych warunkach wyciągniesz. No i ostatnia sprawa, to jest to że mój husti po 3 miechach zardzewiał, czyli jest to dość poślednia jakość wykonania.
Ja proponuję to:
http://allegro.pl/item178577000_antena_cb_ml_145_sirio_nowa_hurt.htm l
http://allegro.pl/item177907853_antena_cb_president_alaska_6_dbi_ext ra_cena_jakosc.html
http://allegro.pl/item177575504_promocja_antena_cb_midland_ml_145_gr atis_nowy_fv_.html

Luca
03-04-2007, 11:02
... zapytaj się vMZe co on miał na dachu bo świetnie ta antenka była ustawiona nawet bez strojenia i wyglądała całkiem przyzwoicie :metal a i słychać go było świetnie z niej...



:nono: :nono: wypraszam sobie - antenka została zestrojona na moim Mondku, więc po przekładce na MKII Mirka chodzi praktycznie na takim samym nadwoziu :satan:

Ale zbiera i nadaje całkiem zgrabnie, fakt :skromny:

Mogę się dowiedzieć dokładnie jakiego jest producenta - tylko cena w okolicach 160 plnów w Wawie (ja kupiłem po pewnych negocjacjach i dodatkowych pracach przy zmianie sposobu zasilania radyjka - co też kosztowało by kilka złociszy, więc w sumie wyszło troszkę taniej :) ).

Jakub
03-04-2007, 11:09
A z ciekawości - jaka to antenka i jakie ma osiagi?

BS
03-04-2007, 11:15
:nono: :nono: wypraszam sobie - antenka została zestrojona na moim Mondku, więc po przekładce na MKII Mirka chodzi praktycznie na takim samym nadwoziu :satan:

każde autko jest inne - jeszcze przed wyjazdem na trasę podpiąłem do tej antenki reflektometr i mi kopara objechała bo odczyty były bdb...


Ale zbiera i nadaje całkiem zgrabnie, fakt :skromny:


owszem owszem :metal ... słyszałem Mirka w Poznaniu bardzo długo-on mnie niestety nie bo radio skręcił :))

Luca
03-04-2007, 11:25
:nono: :nono: wypraszam sobie - antenka została zestrojona na moim Mondku, więc po przekładce na MKII Mirka chodzi praktycznie na takim samym nadwoziu :satan:

każde autko jest inne - jeszcze przed wyjazdem na trasę podpiąłem do tej antenki reflektometr i mi kopara objechała bo odczyty były bdb...


Ale zbiera i nadaje całkiem zgrabnie, fakt :skromny:


owszem owszem :metal ... słyszałem Mirka w Poznaniu bardzo długo-on mnie niestety nie bo radio skręcił :))

Ale powierzchnia "robocza" dachu praktycznie taka sama, więc spokojnie może śmigać bez dodatkowego strojenia (co zresztą sam potwierdziłeś badaniem :) )

Postaram się dowiedzieć o producenta i wrzucę info :metal

TomekWino
03-04-2007, 12:58
Dzięki wszystkim za poradę, jakubbi ja nie chce 145 bo problem z chowaniem ( autko pod blokiem częste przekałdanki, częste wizyty w miejscach narażonych na kradzież ), dla tego 100 cm, nie do końca zależy mi na cenie ( 70pln )jak będzie trzeba dać 160 za dobrą metrówkę to dam.
Zasięg ok 10 km jak osiągnę i w miarę czyste nadawanie i odbiór będę bardzo zadowolony. Testowałem 90 niewiadomego producenta podobna do ( Hustler ic 100 ), było nawet ok, ale max 6 km i przy takiej już spore szumy a w mieście to :wall: .

Luca proszę dowiedz się jaka to antenka ( ta u vMZe ) jaka cenka i jakiś namiar na sprzedawcę bedę zobowiazany :beer: z resztą dla Ciebie to zobowiązanie do potęgi :panna:

Troszeczkę poczytałem o krótkich Prsidentach "mossouri i florida" tylko czy one na prawdę takie dobre ? :niewiem: bo ceny to :panna:


:) :) :)

TomekWino
03-04-2007, 13:07
Czy to (http://www.allegro.pl/item180273236_5_cb_magnetyczna_100cm_najlepsza.htm l) jest coś warte czy szmelc bo cena jak za szmelc ?

BS
03-04-2007, 13:09
jakiś wynalazek ... szukaj o tym opinii na forach o cb ale wątpię zebyś jakieś znalazł ...

Jakub
03-04-2007, 14:43
Wynalazek. Nie warto chyba.
Wejdź na www.cb-radio.pl - znajdziesz tam dużo ciekawych rzeczy :)

dracco_wawa
03-04-2007, 16:37
jeżeli chcesz żeby radio nie szumiało to tylko president z ASC-on sam sobie sq reguluje i kręcić gałą nie musisz ale za to koszt teo sprzętu :wall: ... Ujemny ma takiego prezia to moze się więcej wypowiedzieć...

ja tez mam prezia herberta z ASC i powiem ze w wawie to rewelka. jak dobrze ustawisz to nawet caly dzien mozna smigac i glowa od szumu nie pęka

krzys-68
03-04-2007, 16:57
Czy to (http://www.allegro.pl/item180273236_5_cb_magnetyczna_100cm_najlepsza.htm l) jest coś warte czy szmelc bo cena jak za szmelc ?Przejrzyj oferte Sirio,maja kilka ciekawych anten :satan:

Luca
03-04-2007, 18:22
Luca proszę dowiedz się jaka to antenka

Jutro, chyba że wieczorkiem uda mi się w necie pogrzebać i znajdę, to sznurek dostaniesz :)

olekkelo
04-04-2007, 12:48
http://www.allegro.pl/item177920077_stop_antena_sirio_as_100_warszawa_sk lep.html

http://www.allegro.pl/item181941309_cb_radio_uniden_510xl_antena_preside nt_missouri.html

tez nie najgorszy zestaw tylko za ile sie sprzeda??? to jest pytannie :niewiem:

http://www.allegro.pl/item180529397_cb_antena_president_iowa_nowa_.html

iowa miałem też dobrze chodzi tylko magnes mysiałbys dokupic z 10 albo 13cm

sirio polecam miałem i po dobrym zestrojeniu spokojnie sie dogadasz na te 10km które podaje koleś w aukcji, jest naprawde dobry za te pieniądze a jak co to zawsze mozesz sprzedąć antene a magnes zostawisz i coś innego sobie założysz,

a teraz mam sirtela antene 1 m i nie wiem jakie ma parametry ale cała czarna zmieniłem na miekki bat i chodzi to tak samo jak maryland niewiem co wtym siedzi ale leci z tego pieknie i wygląda ładnie zgrabna cewka czarna z czarnym batem....
wstawie fotki i moze to gdzies dorwiesz

Luca
04-04-2007, 15:28
Tomek

Antenka jaką miał Mirek na Zlocie to Sirtel S-90/A

Cena do montażu w dziurze 120 pln, jeśli z magnesem to 170. Ewentualnie przy magnesiku trza by dołożyć troszkę kabla łączonego beczką (tak jest u mnie i tak śmigał Mirek na Zlocie) co nie wpływa na pracę antenki.

Szukaj u siebie i kupuj - sprzęcik naprawdę wart polecenia :metal

Antenka ma coś 90 cm, przy wrzuceniu jej na magnes dochodzi całość pod 1 metr.

Marq
04-04-2007, 19:43
Tomek, wybór dobry jeśli chodzi o radio. Jeśli zdecydujesz się na 770, to dodatkowo uda Ci się go upchnąć w konsolę środkową nad lub pod radio. Wchodzi i pasi idealnie. :) Radio odbiera bardzo dobrze, ale jak wiadomo zależy to w znacznym stopniu od anteny. Piszesz że nie chciałbyś dłuższej anteny, bo często będzie chowana, wyciągana itd. itp. Ale słuchaj tym to się nie przejmuj, bo jak chowasz, to bacik jest na tyle giętki, że może go zawinąć bez problemu gdzieś na boczek i tak sobie może leżeć. Ja tak swoją ML-145 upycham w bagażnik i spoczywa w takiej "pół-zawiniętej" pozycji. Jeśli tylko problem z przechowywaniem bierzesz tutaj pod uwagę, to ja bym sie na Twoim miejscu tym nie przejmował absolutnie i jednak stawiałbym na dłuższą antenę niż 100-110 cm.

TomekWino
05-04-2007, 14:58
Tomek, wybór dobry jeśli chodzi o radio. Jeśli zdecydujesz się na 770, to dodatkowo uda Ci się go upchnąć w konsolę środkową nad lub pod radio. Wchodzi i pasi idealnie. :) ........

...mam radio oryginalne wiec konsola odpada, jak nie znajdę antenki tej co Luca poleca to będzie Sirio 145 :bigok:

TomekWino
06-04-2007, 10:34
Ostatnie zapytanie a co mozecie powiedzieć o Sirio AS 100 ( długość mi odpowiada tylko ?????? )Częstotliwość : 26 - 28 MHz
Długość fali : 5 / 8
Moc : 150 W

Zysk : + 4,0 dB
Impedancja : 50 ohm
Długość anteny : 1,020 m

Średnica magnesu
125 mm

Długość przewodu
ok. 4 m.

CZY WARTO ????? Cena ok 130 pln więc w miarę ok.

BS
06-04-2007, 10:38
przyzwoicie antenka wygląda ... chyba sam taką wezmę :satan:

ujemny
06-04-2007, 13:18
Kup willy'ego.

A President, coz - fajny jest.
Dluga antena tez ma zalety, zwlaszcza w weekendy kiedy mobilkow mniej na trasie....

krzys-68
06-04-2007, 13:19
Ostatnie zapytanie a co mozecie powiedzieć o Sirio AS 100 ( długość mi odpowiada tylko ?????? )Częstotliwość : 26 - 28 MHz
Długość fali : 5 / 8
Moc : 150 W

Zysk : + 4,0 dB
Impedancja : 50 ohm
Długość anteny : 1,020 m

Średnica magnesu
125 mm

Długość przewodu
ok. 4 m.

CZY WARTO ????? Cena ok 130 pln więc w miarę ok.4mb przewodu w kombiku to zdecydowanie za mało :satan: ,pozostale wektory to pojecie dosyc wzgledne bo dane podawane przez producenta nie zawsze sie potwierdzają :satan: Nic lepszego nie znalazłeś?Chyba ze ograniczony jestes cenowo dodatkowo?

krzys-68
06-04-2007, 13:20
Kup willy'ego.

A President, coz - fajny jest.
Dluga antena tez ma zalety, zwlaszcza w weekendy kiedy mobilkow mniej na trasie....i dodoatkowo na bocznych dróżkach,gdzie jest ich mniej nawet w powszedni dzien :hehe:

TomekWino
06-04-2007, 18:50
Szczerze powiem że od tgo wybieranie, przeglądania forum, porad, polecam,..nie polecam, pochwał itp. itd. trochę jestem skołowany. Kiedy dwa dni temy wiedzałem co chcę to obecnie jestem dalki podjęcia decyzji. Każdy poleca coś innego.

Zdecydowałem ze antena będzie miała 1 m bo taką potrzebuję na codzień poruszam się służbowym samochodem lub może służbowymi :satan: klasa tych samochodów to segment C więc średnie samochody z średnim bagażnikiem z kupą gadżetów :satan: . Nie oczekuję też super osiągów bo zdaję sobie sprawę że z takiej długości nie jest to możliwe. Nie chce też kubic bata i dobierać magnesu bo się na tym nie znam, mało mam też czasu na przeglądanie ofert w sklepach z CB i porady sprzedawców, wiec zostaje internet :bigok: I cena anteny do 200.
:pad: :pad: :pad: zaraz zacznę szczekać z tego nie zdecydowania.

Jeśli jest możliwy zasięg ok. 7-10 km w trasie to już będe super. zadowolony.
Więc zapytam KTÓRA :pad: :pad: :pad: i zamawiam bo nigdy nie kupię. :glupi: :glupi: :glupi: :glupi: :glupi: :glupi: :glupi: :glupi:

Luca
06-04-2007, 20:00
Bierz moją (znaczy taką, z jaką śmigał Mirek na Zlocie).
Na magnes zainstaluje Ci ją każdy sklep, w którym ją kupisz :metal
Osiągi 7-10 km w trasie masz praktycznie zagwarantowane, w mieście też nieźle (mam wrażenie, że niewiele traci w porównaniu z moim długim bacikiem na Mdo) - oczywiście zawsze mogą znaleźć się jakieś zakłócenia, lub efekty propagacji, ale to działa na wszystkie antenki, więc to nic nie zmienia.

Sprawdź sobie GyGy - dwa sznurki poleciały :satan:

krzys-68
06-04-2007, 20:01
7-10 km to Hustler i jego klony bez problemu :satan:
kwestia upodobania do marki,chwilowej dostepnosci.Ewentualnie rozważ potem zakup dodatkowo Ml-145 na dłuzsze prywatne wyjazdy :hehe:

olekkelo
07-04-2007, 11:38
jeszcze raz polecam Ci sirio 100, na magnesie, jak na 1m pracuje bardzo dobrze i 10km masz spokojnie,, do 200zł sie miesci a za jakiś czas i tak kupisz sobie cośik dłuzszego i magnes zawsze sie przyda..

a hustlery fajne druciki są.. :palacz: .... o i możesz kupić hustlera do służbowego a sirio do prywatnego albo odwrotnie :fan:
kasowo - sirio ok 120zł hustler widziałem po 70-80zł,

i masz problema z głowy

raulo
09-04-2007, 14:17
Sirio AS100 to bardzo dobra antena !
Jeśli kupować coś z magnesem i krótkiego to Sirio jest jedną z najlepszych na naszym rynku.