PDA

Zobacz pełn± wersję : czas na pucu pucu



tom_tr
05-04-2007, 14:18
Witajcie
Dla wtajemniczonych moje samopoczucie jest dobre (SM) postanowiłem podpicować autko- umyłem na myjni, ale chciałbym teraz je zapastować - ale tu jest pytanie czego użyć bo mój kolor to taki jaki¶ dziwni ni to zieleń zgniła ni to granat zależy od pogody lub konta widzenia
Z danych wynika że ten kolor to nazywa się TOURMALLARD GREEN
No i jeszcze pytanko co zrobić z ryskami na takim lakierku

Pozdrawiam pełen optymizmu

robocord
05-04-2007, 14:37
Witajcie
Dla wtajemniczonych moje samopoczucie jest dobre (SM) postanowiłem podpicować autko- umyłem na myjni, ale chciałbym teraz je zapastować - ale tu jest pytanie czego użyć bo mój kolor to taki jaki¶ dziwni ni to zieleń zgniła ni to granat zależy od pogody lub konta widzenia
Z danych wynika że ten kolor to nazywa się TOURMALLARD GREEN
No i jeszcze pytanko co zrobić z ryskami na takim lakierku

Pozdrawiam pełen optymizmu

No i to mi się podoba.

Co do pucowania to polecam wosk (albo czysty albo kolorowy- s± różne w sprzedaży, ale kolorem to się nieprzejmuj aby cirka pasował- po położeniu i tak różnica będzie nie za wielka).
Skoro samochód nie nówka to i lakier swoje przeżył. Dobry zrezultat od¶wieżenia lakieru można otrzymać po polerowaniu past± polersk±. Niestety wymaga to czasu, sprzętu i cierpliwo¶ci ale efekt super.
Ryski ja u siebie "łatam" kredk± (przed woskowaniem) i nawet ładnie potrafi trzymać.

Pozdro

Robo

tom_tr
05-04-2007, 14:42
teraz pytanie jak± kredkę kupić zieleń czy granat

robocord
05-04-2007, 15:09
teraz pytanie jak± kredkę kupić zieleń czy granat

Kup tańsz±,

A jak cena taka sama to niech żona wybierze (choćpewnie sam wybrałbym ciemniejsz±).

tom_tr
05-04-2007, 15:13
Robi się ¶miesznie ,
PS. moja żona póki co nie wymaga faceliftingu w przeciwieństwie do mojej s±siadki

robocord
05-04-2007, 15:24
Robi się ¶miesznie ,
PS. moja żona póki co nie wymaga faceliftingu w przeciwieństwie do mojej s±siadki

I tego się trzymaj,

Mi chodziło raczej o awaryjne wyj¶cie gdyby jednak nie zadzaiłało (kredka na rysę nie na żonę) wtedy zawsze możesz powiedzieć że to ona wybrała :satan:

Esperal
05-04-2007, 21:33
Jak nie kredka, to polecam Ci pastę "Tempo". Powinna pomóc na mniejsze ryski ;)

tom_tr
06-04-2007, 09:56
Czy mogę użyć pasty tempo na takie małe ryski , jest dosyć tania a kiedy¶ ni± robiłem inne auto i efekt był niezły ale nie wiem czy nie porysuje lakierku a mam lakierek o nazwie TOURMALLARD GREEN - bardzo dziwny

krzys-68
06-04-2007, 13:28
Musisz wiedzieć ze wszystkie koloryzujace kredki i mleczka maja wade; zmywaja sie :satan:
jesli chcesz utrzymac lakier w dobrej kondycji trzeba stosowac sie do pewnych reguł:
- nie myc auta na myjkach na stacjach obsługi
- myc recznie z uzyciem duzej ilosci wody lub uzywac myjek cisnieniowych i srodków ( tzw.bezdotykowe mycie)
- po umyciu zawoskowac powierzchnie lakierowane( 3-4x do roku)
- jesli lakier jest zniszczony najpierw przeprowadzic jego renowacje przy pomocy pasty polerskiej i polerki

Xander
06-04-2007, 13:44
Pasta tempo jasli masz normalny lakier tzn. nie lakierowany przez Mietka w stodole napewno Ci lakieru nie uszkodzi wiem bo jej uzywam jestem zadowolony z efektu.

surmad
07-04-2007, 01:34
ale polecam oryginalna paste tempo produkowana przez firme Bohemia /jakos tak/ a nie ta niebieska imitacje firmy K2!! przynajmniej ja widze roznice pomiedzy nimi dwiema

krzys-68
07-04-2007, 09:29
ale polecam oryginalna paste tempo produkowana przez firme Bohemia /jakos tak/ a nie ta niebieska imitacje firmy K2!! przynajmniej ja widze roznice pomiedzy nimi dwiemaPast jest kilka rodzajów.W zaleznosci od producenta i zastosowania maja kilka stopni scieralnosci :satan:

kuba_w
07-04-2007, 10:22
jest taki bardzo fajny preparat w postaci mleczka nazywa sie to CARTEC i z tego co wiem jest dostepne tylko w sklepach z akcesoriami przy salonach FIATA (w Wawie napewno w Carserwisie, 1szego Sierpnia 10, przy Zwirki i Wigury).

Sa tego 3 rodzaje:
- przezroczyste opakowanie - wosk do lakierow w dobrym stanie
- szare opakowanie - do lakierow malo zniszczonych
- biale opakowanie - do lakierow bardzo zniszczonych, zmatowialych

Ja kupilem ten szary (oczywiscie tez z polecenia), lakier pieknie sie blyszczy (tez mam zielen tourmallard), zakrywa mniejsze rysy, jest latwiejszy do nalozenia niz pasta tempo, a smiem twierdzic ze daje chyba lepszy efekt. Co najwazniejsze efekt utrzymuje sie dlugo, jak autko sie zabrudzi, wystarczy spulkac woda pod cisnieniem i znow lakier pieknie lsni.

Cena produktu: 41zl
Wydajnosc: spokojnie 8-9 samochodow