PDA

Zobacz pełną wersję : klejenie szyby



WBmondeo
19-06-2005, 11:46
czy kleił ktoś pęknięcie na szybie przedniej od kamienia, tylko nie taki mały pajączek tylko odpryskna szybie od uderzenia ok 5mm. jle ewentualnie może to kosztować ale ile wymiana szyby

waldemarz
19-06-2005, 11:57
Wlasnie przed chwila byl na TVN turbo program na ten temat. Zalezne jest w jakim miejscu ci strzelila szyba bo nie zawsze w kazdym miejscu da to porzadany skutek.

szczerba
19-06-2005, 11:58
czy kleił ktoś pęknięcie na szybie przedniej od kamienia, tylko nie taki mały pajączek tylko odpryskna szybie od uderzenia ok 5mm. jle ewentualnie może to kosztować ale ile wymiana szyby


Takie uszkodzenia naprawiają serwisy firmy JAAN (http://www.jaan.com.pl/pl/main.html).

Jeszcze tutaj POCZYTAJ (http://www.autoglassjaan.pl/uszkodzona_szyba/)


Ceny nie znam, ale zadzwoń do nich i wszystkiego sie dowiesz.

Henryk
19-06-2005, 12:07
Podobnie jak Waldemarz też uważam że wszystko zalezy od stopnia i miejsca pękniecia.Przy większym pęknięciu może nie dać to porządanego efektu.Czasami gra nie warta swieczki...tymbardziej ze klejenie też nie jest tanie.

KrzysztofStu
19-06-2005, 12:37
Podobnie jak Waldemarz też uważam że wszystko zalezy od stopnia i miejsca pękniecia.Przy większym pęknięciu może nie dać to porządanego efektu.Czasami gra nie warta swieczki...tymbardziej ze klejenie też nie jest tanie.
Zawsze taniej niż nowa szyba. Ja za swoją w Jaan'ie zapłaciłem z wymianą 330PLN (typowa, przyciemniana, bez paska i bez ogrzewania). Kiedyś też kleiłem (mały odprysk) i zapłaciłem ok 50PLN. Ale masz rację. Nie zawsze jest to zalecane, zwłaszcza, jeśli odprysk jest na wysokości wzroku kierowcy. Jeżeli mają to naprawić, ważny jest teraz czas, bo byle dziura i z 5 mm będzie 15cm.

digital123
19-06-2005, 12:46
Ja jeszcze naprawiałem w swoim poprzednim aucie, to zapłaciłem 20zl za odprysk ok 4mm. Jeździłem tak jeszcze ok 8 miesięcy i nic dalej się nie działo

Domin
20-06-2005, 19:31
Witam.
Dzisiaj własnie skleiłem moją szybę.Było to pęknięcie w prawym dolnym rogu,zaczęło się od dolnej krwędzi szyby i szło ku górze.Na wys.ok 12cm zawróciło i pękło do samego dołu.Majster od klejenia powiedział że jeszcze można coś z tym zrobić i rzeczywiście zrobił.Pęknięcie jest dużo mniej widoczne tak że prawie niezauważalne.Nie było by go widać po klejeniu gdybym od razu pojechał skleić a ja jeździłem ze 2-3 miesiące.Szybiasz powiedział że wdarło się tam trochę brudu i dlatego jest widoczna mała linia w miejscu dawnego pęknięcia( klejenia).Najlepiej było to zakleić jakąś taśmą do czasu klejenia (szkoda że nie wiedziałem :wall:) wtedy podobno szyba jest jak nowa po klejeniu.Na koniec wypisał mi jakiś świstek,podobno że policja nie ma prawa zabrać mi dowodu za to klejenie(zobaczymy w praktyce) Aha usługa kosztowała mnie 50zł i jak na razie to jestem zadowolony z tego co zrobił.
pozdr.

waldemarz
20-06-2005, 19:41
Na koniec wypisał mi jakiś świstek,podobno że policja nie ma prawa zabrać mi dowodu za to klejenie(zobaczymy w praktyce) Aha usługa kosztowała mnie 50zł i jak na razie to jestem zadowolony z tego co zrobił.pozdr.
To ze on dal ci karteczke i policja nie zabierze ci dowodu rejestracyjnego bo nie ma prawa to nie wierz, poniewaz jesli miales tak jak mowiles pekniecie o dlugosci 12 cm to zalezy teraz jak do tego podejdzie policjant ktory kiedys cie zatrzyma. Bo zauwaz ze twoje pekniecie poszlo w gore na odcinku 12cm a potem wrocilo w dol wiec dodatkowe 12 cm wiec pekniecie masz na odcinku 24 cm. :jezyk1: Jeszcze jedno zadna szyba po klejeniu nie jest jak nowa, nie ma juz tych wartosci wytrzymalych.

Domin
20-06-2005, 21:58
To ze on dal ci karteczke i policja nie zabierze ci dowodu rejestracyjnego bo nie ma prawa to nie wierz, poniewaz jesli miales tak jak mowiles pekniecie o dlugosci 12 cm to zalezy teraz jak do tego podejdzie policjant ktory kiedys cie zatrzyma. Bo zauwaz ze twoje pekniecie poszlo w gore na odcinku 12cm a potem wrocilo w dol wiec dodatkowe 12 cm wiec pekniecie masz na odcinku 24 cm. :jezyk1: Jeszcze jedno zadna szyba po klejeniu nie jest jak nowa, nie ma juz tych wartosci wytrzymalych.
Przyznam sie że się nie orientuję w przepisach kodeksu drogowego mówiące o tym jak duże pęknięcie szyby może być klejone a jakie nie(i czy wogóle taki przepis jest?)To co mi dał to jest jakies zaświadczenie że naprawy dokonał warsztat specjalizujący się w tym i posiadający uprawnienia to tego typu napraw szyb.Jak piasałem nie orientuję się w tym przepisie ale zakładam że ten szybiasz tak,skoro w tym pracuje.Wiadomo że mógł mi tylko tak powiedzieć a w rzeczywistości może być różnie.Co do wytrzymałości szyby to na pewno nie jest to co nowa,ale różnica w cenie skłoniła mnie do próby sklejenia.Jeżeli nie zda to egzaminu i zacznie na nowo pękać to wtedy trzeba będzie wymienić a jeżeli będzie się dobrze sprawować to nie mam co żałować wydanych pieniędzy,bo jak pisałem pęknięcie jest już ledwo widoczne i trzeba się wpatrzyć aby to zauważyć,a już na pewno nie przeszkadza w czasie jazdy(z pozycji kierowcy wogóle niewidoczne)

ex
21-06-2005, 17:49
Cześć!
w kwestii cen "na gotowo" z gwarancją:
klejenie odprysku w JAAN (Wrocek Robotnicza) na dziś - 100PLN
Wymiana przedniej w Mk1 (zielona bez ogrzewania) 490 PLN
ex

numerek
21-06-2005, 19:06
jak juz pisalem kiedys - JAAN to dobrzy fachowcy ale sie cenią tak że mozna z krzesła spaść

ja bym poszukał innego szklarza
osobiscie do nich nie pojade nawet aby mi szyby umyli
za "rogiem " jest też firma która za 120 zł taniej wstawia tę samą szybe i klejenie tez wykonują więc.......

ale to w gdyni :(