PDA

Zobacz pełną wersję : POMOCY !!! Skasowałem Mondeo Hatchback 2.0 GHIA RS 96`



gryzmak
08-04-2007, 03:09
Witam.

No i stało sie . Autko idzie do kasacji !!! (':wall:')


Ubezpieczyciel zostawi mi prawdopodobnie to co z niego zostało, ale to niewielka pociecha, to była GHIA w pełnej opcji ze skórą i do tego w limitowanej wersji Ford RallySport ( zderzaki i halogeny oryginalny Ford RS , fabrycznie obniżone zawieszenie, sportowe amortyzatory). Serce sie kroi, bo niecałe dwa miesiące temu założyłem nowe sprzęgło, wysprzęglik hydrauliczny, zmieniłem kolo zamachowe, poduszki silnika ... ( prawie 2,5 tys zl). Przed miesiącem zrobione było cale zawieszenie, poduszki amortyzatorów, nowy olej .... ( znowu prawie 1,5 tys. zł). W ubiegłym roku robione były hamulce, nowe tarcze, nowe bebny ...

I teraz pytanie zasadnicze - jakiego auta mam szukać aby w przyszłości choćby częściowo wykorzystać to w co już zainwestowałem. Czy jeśli kupię autko z silnikiem np. 1.6, 1.8 lub 2.5 to w przyszłości będę mógł bezproblemowo wykorzystać swój silnik zetec 2,0 , sprzegło, skrzynie biegów, jeśli zajdzie taka potrzeba czy musze konieczne szukac auta z ZETEC 2.0 ?

Czy moje sprzęgło jest zamienne dla poszczególnych silników czy pasuje tylko do modelu ZETEC 2.0, Czy w Hatchback , kombi i limuzynie silnik sprzęgło i skrzynia biegów są takie same i zamienne ? Czy mogę kupić kombi lub limuzynę czy muszę szukać koniecznie Hatchback`a.

To samo dotyczy zawieszenia, czy mogę elementy zawieszenia RS wykorzystać np w limuzynie lub kombi.

Czy skórzana tapicerka z Hatchback`a będzie pasowała do limuzyny lub kombi ( przód pewnie tak, trzeba by tylko podłączyć elektrykę fotela i podgrzewanie ale co z tylna kanapa ? )

Czy w przypadku limuzyny będę mógł założyć moje zderzaki RS od Hatchback , czy do kombi bedzie pasował przedni ?


No i jeszcze jeden pomysł który chodzi mi po głowie , to by było tez niegłupie rozwiązanie - kupno zamiast MkI nowszego MkII.
Szczególnie jeśli w przyszłości uda się wykorzystać to co mi zostało z MkI
Nowsze autko dłużej pojeździ,a jak będzie trzeba to sukcesywnie będę wykorzystywał nowe sprzęgło, hamulce, elementy zawieszenia .... z MkI
dzisiaj pomimo ze są praktycznie nowe , nikt mi ich nie kupi za dobra cenę, to już chyba lepiej zostawić sobie, przez kilka lat będzie można eksploatować auto prawie bez kosztów części zapasowych.


Tylko znowu zasadnicze pytanie, na ile MKII rozni sie od MkI, czy to jest ta sama buda, to samo wnętrze, to samo zawieszenie,te same silniki, tylko troche ine reflektory i zderzaki czy wszystko jest inne ???

Czy skórzane siedzenia z MkI pasują do MkII
Czy musi być Hatchback czy pasują też do limuzyny lub kombi MkII

Czy da sie przełożyć obniżone sportowe zawieszenie RS z mojego MkI

Czy silniki, sprzęgła skrzynie biegów też są zamienne

Co jeszcze z MkI da sie wykorzystać z MkII ( piasty kół, hamulce, układ kierowniczy , drążki, hak holowniczy, elektrykę szyb, tapicerkę drzwi, pompy , wspomaganie, klimę ......) ????


Jak wygląda możliwość przełożenia gazu ,ponownej legalizacji ?


Może jeszcze ktoś ma pomysł co z tym fantem robić ???


Dziękuję z góry za pomoc


Pozdrawiam i Życzę Wesołych Świąt


Sergiusz


gryzmak@wp.pl
sergiusz@poczta.onet.pl
GG: 2916666

pawpor
08-04-2007, 08:52
Silniki 1.6 1.8 i 2.0 są takie same, różnią się średnica tłoka i kolektorami. MKI i MKII do 98 r mają te same silniki. Moim zdaniem kup jakiegoś 1.6 i zrób przeszczep na 2.0, tylko nie zmieniaj w dowodzie na 2.0(oplaty jak za 1.6 :satan: ) Zderzaki przednie są takie same, kanapy różnią sie w zależności od wersji nadwozia, tak samo zawieszenie :metal