PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Ksenony do Mk2



Kamil902
08-04-2007, 23:03
Witam już nie raz widziałem zdjecia lamp mk2 z soczewka ale w żadnym sklepie internetowym jak i allegro nie moge znalesc takich czy takie lampy dostaje sie na zamowienie?? jesli tak to jaka mniej wiecej cena??

Teo
08-04-2007, 23:14
Nie ma ksenonów do mkII. Ludzie przerabiają zwykłe lampy na ksenony (wymiana bebechów plus szlifowanie szkła), ale takie wynalazki nie są legalne - samochód wyposażony w takie lampy nie powinien przejść przeglądu technicznego, policja może zatrzymać dowód rejestracyjny, a po ew. wypadku ubezpieczyciel może mieć podstawę, by odmówić wypłaty odszkodowania.

marcin195
09-04-2007, 00:03
Nie ma ksenonów do mkII. Ludzie przerabiają zwykłe lampy na ksenony (wymiana bebechów plus szlifowanie szkła), ale takie wynalazki nie są legalne - samochód wyposażony w takie lampy nie powinien przejść przeglądu technicznego, policja może zatrzymać dowód rejestracyjny, a po ew. wypadku ubezpieczyciel może mieć podstawę, by odmówić wypłaty odszkodowania.

Święte słowa! A pieniądze przenaczone na tego typu "tuning" lepiej przenaczyć na dobre opony i nowe amory.

Paolo
09-04-2007, 09:03
Prosta zasada każdy samochód fabrycznie wyposażony w ksenony . jest również wyposażony w system samopoziomowania sie lamp (oślepianie kierowców jadących z naprzeciwka). Autko które ma założone ksenony (przeróbka ze zwykłych lamp) nie powinno przejść przeglądu z powodu braku takiego systemu (czytałem bardzo obszerny artykuł o tym) ale jak to jest na polskich stacjach wszystko da się załatwić :los:

gilotyna
09-04-2007, 11:14
Prosta zasada każdy samochód fabrycznie wyposażony w ksenony . jest również wyposażony w system samopoziomowania sie lamp (oślepianie kierowców jadących z naprzeciwka). Autko które ma założone ksenony (przeróbka ze zwykłych lamp) nie powinno przejść przeglądu z powodu braku takiego systemu (czytałem bardzo obszerny artykuł o tym) ale jak to jest na polskich stacjach wszystko da się załatwić :los:


+ spryskiwacze :)

Paolo
09-04-2007, 12:02
+ spryskiwacze :)

Święte słowa :pop: zapomniałem o nich :palacz:

Kamil902
09-04-2007, 12:05
a czy ktoś z was może robił już coś takiego

mariuszdr1
09-04-2007, 12:58
Witam
Robiłem coś takiego i jest artykuł mojego autorstwa. To co piszą powyżej to racja. Czy lepiej wydać fundusze na inne cele, to już sam decydujesz . Jak dobrze zrobisz przeróbkę to nie będziesz nikogo oślepiać i oświetlenie drogi jest nieporównywalnie lepsze od fabrycznych lamp. Co do przeglądu to niestety tutaj musisz sam sobie poradzić. Zależy gdzie robisz przegląd (wszystko można załatwić). Polecam również nieodzowne spryskiwacze bo bez nich to naprawdę szanse na pomyślny przegląd maleją. Jest wiele wypowiedzi na ten temat są zwolennicy jak i przeciwnicy tego typu modernizacji.

Teo
09-04-2007, 13:02
Autko które ma założone ksenony (przeróbka ze zwykłych lamp) nie powinno przejść przeglądu z powodu braku takiego systemu

... także z powodu braku homologacji lamp, między innymi.


a czy ktoś z was może robił już coś takiego

A i owszem, zajrzyj do bazy artykułów.

Bartlomiej
11-04-2007, 10:18
Witam już nie raz widziałem zdjecia lamp mk2 z soczewka ale w żadnym sklepie internetowym jak i allegro nie moge znalesc takich czy takie lampy dostaje sie na zamowienie?? jesli tak to jaka mniej wiecej cena??

Prawdopodobnie chodzi Ci o lampy firmy Morette. Jest to wyjątkowa rzadkość na polskich drogach, wielu userów marzy o przesiadce na takie lampki. Niestety, również do morettek nie można legalnie wkładać lamp wyładowczych (ksenonów). A nawet jeżeli byś się jednak zdecydował zakupić na allegro "homologowany" zestaw "ksenon na H7", to i tak musisz mieć:
a. spryskiwacze - o co akurat nie problem w MDO
b. układ samopoziomowania, co jest praktycznie awykonalne, bo nie było czegoś takiego w MkII
A i tak dobry diagnosta nie powinien przepuścić Cię na przeglądzie.

Zamiast wątpliwych eksperymentów z ksenonami, wszystkim spragnionym dobrego oświetlenia jezdni przed autem polecam WYMIANĘ REFLEKTRÓW. Niedawno coś takiego zrobiłem (miałem stluczkę, więc i tak musialem kupować reflektor) i nie mogłem uwierzyć, że Mondek ma takie dobre oświetlenia. A raczej była to kwestia tego, że po siedmiu latach eksploatacji odbłyśniki w reflektorach były zwyczajnie zużyte.

Polecam kupienie tylko i wyłącznie ORYGINALNYCH reflektorów BOSCH - cena ok. 250-270zl - oraz zaopatrzenie ich w porządne markowe żarówki typu premium ligh (Osramy, Helle, Philipsy). Całość wyjdzie dużo taniej, aniżeli zabawa w ksenony, a inwestycja da naprawdę dobre rezultaty. Może i z ksenonami byłoby jeszcze lepiej, ale czy warto ryzykować utratę DR i unieruchomienie auta?

Pozdrawiam
Bartek

stallone21
11-04-2007, 12:33
ja mam xenony zalozone, i nie nazekam, swiatlo o duzo razy lepsze niz normalne, nie mam soczekwi zalozonej tylko zarowke z przetwornica,, teraz juz mam przyszykowane sprywskiwacze, tylko musze jeszcze pare zeczy dokupic i zkladam i bedzie git. u mnei w miescie bardzo duzo samochodwo ma juz tak zalozone xenonki i nikt sie niczego nei czepia. nawet jak zalozylem to pojechalem na stacje diagnostyczna MOSTOSTAL ZABRZE. okregowa stacja kontroli pojazdow. i chlopaki mi ustawili swietelka i jezdze tak juz 4 miesiac i jest super. a nie moge powiedziec ze malo jezdze bo swojik turbobocianem robie okolo 40-50 tys rocznie.

Bartlomiej
11-04-2007, 13:56
[ciach]
u mnei w miescie bardzo duzo samochodwo ma juz tak zalozone xenonki i nikt sie niczego nei czepia. nawet jak zalozylem to pojechalem na stacje diagnostyczna MOSTOSTAL ZABRZE. okregowa stacja kontroli pojazdow. i chlopaki mi ustawili swietelka i jezdze tak juz 4 miesiac i jest super. a nie moge powiedziec ze malo jezdze bo swojik turbobocianem robie okolo 40-50 tys rocznie.

Nie obraź się, ale to tylko świadczy o tym, że albo diagności są niedoinformowani, albo po staremu biorą w łapę i stemplują co tylko im się pod nos podetknie.

A tak z ciekawości - polerowałeś klosze reflektorów od środka?

Pozdrawiam
Bartek

Kamil902
11-04-2007, 17:33
ja mam xenony zalozone, i nie nazekam, swiatlo o duzo razy lepsze niz normalne, nie mam soczekwi zalozonej tylko zarowke z przetwornica,, teraz juz mam przyszykowane sprywskiwacze, tylko musze jeszcze pare zeczy dokupic i zkladam i bedzie git. u mnei w miescie bardzo duzo samochodwo ma juz tak zalozone xenonki i nikt sie niczego nei czepia. nawet jak zalozylem to pojechalem na stacje diagnostyczna MOSTOSTAL ZABRZE. okregowa stacja kontroli pojazdow. i chlopaki mi ustawili swietelka i jezdze tak juz 4 miesiac i jest super. a nie moge powiedziec ze malo jezdze bo swojik turbobocianem robie okolo 40-50 tys rocznie.

a ile cie wyniosła taka przeróbka??

marcin195
11-04-2007, 22:30
A ja tego procederu nie zrozumiem... i zastanawiam się jak by taki trik miał prszejść badanie techniczne (TUV) w jakimś "normalnym" kraju?

Ostatnio widziałem Citroena Saxo na przerobionych lampach na xenon... oślepiał tak, że gdybym miał więcej czasu to bym go dogonił i do ... nakopał.

Prywatnie dodam tyle: na xenony, neony, podwójne wydechy, itd kasa jest. Natomast żeby kupic opony wysokiej jakośći (a nie używane), amortyzatory dobrej firmy, oryginalne wieszaki stabilizatora i inne takie - zawsze wszyscy żałują. Potem rezultat jest taki... że Ford się psuje - taka obiegowa opinia.

Poprawianiu fabryki mówię stanowcze i kategoryczne NIE!