PDA

Zobacz pełną wersję : do użytkowników mondeo >2003 po faceliftingu



Vulpecula
09-04-2007, 22:36
Witam,
Chciałem zapytać użytkowników Fordów Mondeo po liftingu w 2003 roku
czy problem rdzewienjących drzwi został uunięty? Podobno został
usunięty, usunięto też problem padających wtrysków /TDCI/
Ale właśnie "podobno" ... hmm
Jestem zdecydowany na tę furę z 2003/2004 rok i rzetelna informacja
od użytkowników niewątpliwie wzmocni moje przekonanie do tego
modelu
pozdr

Andy

marekk
09-04-2007, 23:05
Też ciekaw jestem opinii :) ponieważ właśnie taki zakupiłem - 12/2003 130KM kombi z przebiegiem 120 tys - miała być książka... ale nie ma. I to mnie boli. Wiem, że jak jest, to nie znaczy że jest prawdziwa. Kupiłem u Niemca i nie widzę innego powodu, poza przekrętem, żeby jej nie było.
Słyszałem, że facelifting obejmował poprawę ponad 150 parametrów/elementów silnika.
Do pytania Andy'ego dałączam moje.
1. co nalezy wymienić przy 120tys i braku informacji o przebiegu serwisu(w serwisie powiedzieli, że koszt samych części to 900 zł, więc dziękuję)
2. jak sprawdzić przebieg
3. czy to prawda, że auta z tego rocznika były objęte gwarancja (2-3 letnią) i stąd serwisowane
zwłąszcza zależy mi na informacji o tym co należy wymienić, choć przy niepewnym przebiegu, może coś jeszcze ?
pozdrawiam klubiwiczów :)

Batrek
09-04-2007, 23:49
Ja również przyłaczam sie do powyzszych pytan!!! Najbardziej chodzi mi o jakos wtryskow, pomymy i kola zamachowe. Poprawione czy to pic na wode fotomontaz ?? :wall:

Co do przebiegu to z doswiadczenia z octavia wiem, ze jest kilka metod:
- sprawdzenie na vagu - wiadomo da sie usunac, ale zeby zrobic dobrze trzeba sie napracowac.
- sprawdzenie w salonie przeszlosci auta. Podajac numer VIN w kazdym salonie w europie mozna sprawdzic czy auto bylo serwisowane- jesli tak to co bylo wymienione.
- ogledziny autka :fan:
To w przypadku skody. Mam nadzieje, ze jest tak samo, a moze lepiej w fordzie :bigok:

Pozdrawiam,
Bartek

Jakub
10-04-2007, 00:09
Właściciele mondków - uzupełnijcie profile :)
Co do blach to poprawili to chyba dopiero w 05/06 roku :(
Co do wtryskiwaczy to chyba (nie jestem pewien na 100% ) 2004.

Mój jest poliftowy 2003 i też miał parchy na drzwiach. Już usunięty :)

MarioK
10-04-2007, 01:51
witaj
w lutym "zapodałem" TDCI z 2004 roku z silnikiem 115 KM i przebiegiem 96 000 km. Auto przyjechało z Niemiec. Stan techniczny - bez zarzutu, wymieniłem tylko klocki z przodu i zrobilem duzy przeglad w ASO wraz z kontrola blach - dzieki temu mam kontynuacje 12 letniej gwarancji na perforacje.
Stan techniczny - "ruda" brak absolutny, chyba ze czegos nie dojrzalem, a przed zakupem ogladalem dokladnie
Silnik i wtryski - chyba wszystko oK, komp serwisowy pokazał brak bledów.
Mialem wprawdzie efekt klekotania w zakresie 750-1500 jak obciazalem silnik, ale 3 dni temu ustapily jak reka odjal :fcp2 . W tym dniu wlalem do baku Shell V-Power Diesel. Wczesniej jezdzilem na Vervie i BP Ultimate i kleot-stukot byl i mnie denerwowal.
ZAwieszenie ok, elektryka ok, dynamika i spalanie bez zastrzezen.
Z tego co sie naczytalam i malym rozumkiem :glupi: probowalem zrozumiec to w trakcie liftu zmieniono pompe paliwową na taka co sie nie łuszczy, wymieniono wtryski na takie z końcówkami ceramicznymi (ktore taz sa tansze w wymianie bo kosztuja 650 PLN w słynnej firmie w Dąbrowie Górniczej), usunieto problemy dwumasowym kole pasowym i pewnie wiele innych. Mam nadzieje ze koledzy lepiej poinformowani mnie poprawia i napisza więcej - ale ja po 2 miesiacach jazdy mondeo z TDCI nie żałuję mojej decyzji. To było autko moich marzeń i tak dalej jest. Zobacz tez ze autko jak na swoja klase jest bardzo popularne i w miare tanie. Nie bez znaczenia jest tez spoleczność Mondeomaniaków, których wiedza prezentowana na forum jest naprawde wysoka. Ze swej strony napisze tez ze zamochodu szukalem 8 miesiecy, zostałem prawie ekspertem od Vectry B i C, Avensisa i Pasata. A kupilem Mondeo....czego i Tobie życze
POzdr. :car:

Pablo81
10-04-2007, 22:03
Zobacz tez ze autko jak na swoja klase jest bardzo popularne i w miare tanie. Nie bez znaczenia jest tez spoleczność Mondeomaniaków, których wiedza prezentowana na forum jest naprawde wysoka. Ze swej strony napisze tez ze zamochodu szukalem 8 miesiecy, zostałem prawie ekspertem od Vectry B i C, Avensisa i Pasata. A kupilem Mondeo....czego i Tobie życze
POzdr. :car:

No właśnie, ze mną było podobnie... nowego auta szukałem też ok 8 miesięcy... Doskonale poznałem Vectrę GTS-a, BMW 5 i Volvo S80.
Brakowało bardzo bardzo mało żebym jeździł S80 w diselku z 2003/2004r. (powiedzmy że względy polityczne na to nie pozwoliły :)) ). Ale jednak zdecydowałem się na Mondeo z grudnia 2003. Problemów z rdzą nie ma żadnych (jak narazie), to samo z silnikiem. Klub MKP też przyczynił się do tego że następnym moim autem zostało też mondeo :bigok: :pad:

Tobie podobnie jak MarioK życzę zakupu Mondka :metal

Artuxx
10-04-2007, 22:09
Witam,
Chciałem zapytać użytkowników Fordów Mondeo po liftingu w 2003 roku
czy problem rdzewienjących drzwi został uunięty?

U mnie niestety ruda jest a wiec problem istnieje.

mondek2003
10-04-2007, 22:42
Witam
W moim mondi ruda pokazała się na drzwiach tylnych.
Mam paru znajomych co mają z 2004 r auta i ruda dała sie im w znaki myślę że trzeba poprosty sprawdzać przy postowaniu czy muciu i wszystko!
Co do wtrysków jak kupiłem auto miało 90tyś km teraz mam ok 170 tyś km i nic miałem 2 razy problem z kontrolką świec żarowych ale błąd oprogramowania to był ,coś się nie wczytywało przy zapalaniu auta wystarczyło zgasić zapalić ponownie i moc wracała!
Tankuje na jednej stacji staram się !,i nie jest to BP, dodaje uszlachetniacza i nic złego się nie dzieje śmiga malinowo :car: Zwracajcie uwage na paliwo, przeglądy a nie powinno się nic psuć!
Takie jest moje zdanie!

MariuszG
11-04-2007, 10:42
Witam

W moim Mondeo 2003 po liftingu, problem z korozja na progach wystapil.

Zrobione w ramach gwarancji w ASO (BIG Gdansk). U kolegi, ktory ma
2002, rowniez to samo, ale on robil to w Eurocarze w Gdyni i wymienili mu 2 sztuki drzwi oraz pelne lakierownie u mnie polakierowane zostaly tylko progi.

Nalezy pamietac corocznych przegladach perforacyjnych i sprawdzic To w ksiazce serwisowej przed zakupem, bo inaczej robotka na wlasny koszt.
W ASO o tym nie przypominaja....

Co do wtryskow to odpukac wszystko OK, ostatnio przed przegladem mialem czarny dymek kiedy dalem w rurke ostro ale teraz chyba OK...
W ABSCarze robia teraz regeneracje wtryskow 150 zl od sztuki.
Robil ktos ? Moze jakis poscik ?

Pozdrawiam Ekipe ABSCar no i Forumowiczow.

marekk
13-04-2007, 12:58
dzieki za informacje - pocieszające
ja też szukałęm od kilku miesięcy i tez brałem pod uwagę pasata i lagunę - która bardzo mi ise podoba - ale osostecznie wróciłem do pierwszego pomysłu - i mam nadzieję że nie będę żałować.

prosze o opinię
jaki olej do TDCi 130 KM, 120 tys (prawdopodobnie) przebiegu
i jaki NIEAUTORYZOWANY serwis forda w Krakowie

podrawiam :)

Vulpecula
22-04-2007, 23:47
Auto zamówiłem z ważną książką serwisową, ale i tak modle się aby uznali mi ja w Ford-POlska