PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Test komputera pokładowego



RoSt
10-04-2007, 00:54
Witam!
Nie znalazłem rozdziału o komputerze pokładowym jako tym głównym! Jedynie test klimatyzacji.
Proszę o jakieś wskazówki n/t testów komputera pokładowego,czy PEŁNYCH testów całej elektroniki w Mondeo. Naczytałem się tu różnych testów i poza resetem wskaźników nic innego u mnie nie działa! Czyżbym nie miał komputera-czy jest wykastrowany o jakieś funkcje? Jak sprawdzić, z jaką wersją elektroniki mam do czynienia! Mam swojego MkIII od 4 miesięcy ale poza tym,że muszę nabić klimę niczego mi testy nie pokazały-i zaczynam mieć kompleksy,że niczego takiego na tym forum nie mogę znaleźć.Nie ma?
To przecież podstawa! Jak to auto podrasować,przerobić,co dorobić? Czy są na tym forum jacyś zakręceni (pozytywnie-oczywiście!),żeby mogli coś podpowiedzieć? Chętnie coś bym takiego "dosztukował"To fajne autko, tylko cos takie "okrojone".
Pozdrowiienia.

STraits
10-04-2007, 08:29
Naciśnij i trzymaj przycisk RESET do resetowania wskazań komputera i jednocześnie przekręć kluczyk w pozycje II. Powinno pojawić się słowo TEST na ekraniku LCD. Puść przycisk RESET. Aby przechodzić pomiędzy kolejnymi etapami self-testu naciskasz za każdym razem przycisk RESET.

Opcje SELF-TESTu :

1) Test zegarów
2) Test wyświetlaczy LCD
3) Test lampek kontrolnych (żarówek)
4) Wersja ROM oprogramowania
5) Poziom EEPROM
6) Wyświetla błędy DTC deski rozdzielczej
7) Prędkość pojazdu w m/h
8) Prędkośc pojazdu w km/h
9) Prędkość obrotowa silnika
10) Odczyt wartości wskaźnika paliwa
11) ECT/CHT (temperatura płynu)
12) Napięcie akumulatora


Możesz zrobić jeszcze test klimy jeśli masz wyświetlacz LCD. Reszta via WDS/IDS.

norbi333
10-04-2007, 10:23
Naciśnij i trzymaj przycisk RESET do resetowania wskazań komputera i jednocześnie przekręć kluczyk w pozycje II. Powinno pojawić się słowo TEST na ekraniku LCD. Puść przycisk RESET. Aby przechodzić pomiędzy kolejnymi etapami self-testu naciskasz za każdym razem przycisk RESET.

Opcje SELF-TESTu :

1) Test zegarów
2) Test wyświetlaczy LCD
3) Test lampek kontrolnych (żarówek)
4) Wersja ROM oprogramowania
5) Poziom EEPROM
6) Wyświetla błędy DTC deski rozdzielczej
7) Prędkość pojazdu w m/h
8) Prędkośc pojazdu w km/h
9) Prędkość obrotowa silnika
10) Odczyt wartości wskaźnika paliwa
11) ECT/CHT (temperatura płynu)
12) Napięcie akumulatora


Możesz zrobić jeszcze test klimy jeśli masz wyświetlacz LCD. Reszta via WDS/IDS.

A u nas jest coś takiego?

STraits
10-04-2007, 14:16
Nie ma.

RoSt
10-04-2007, 21:11
Witam!
Jestem pod wrażeniem!
Ta bestia,mój Mondi,po uruchomieniu podanej powyżej procedury,zeznał wszystko,jak na spowiedzi w KGB! Mam ok.40 odpowiedzi testowych i chętnie bym je tu załączył, ale nie wiem jak. Mam je w formacie *.jpg.
Na tym Forum jest ciężka edycja-niestety!-i z obsługą "intuicyjną" wspólnego nic nie ma.
Jeśli się poduczę takich sztuczek, to chętnie dopytam o interpretację wyników. Na razie wielkie dzięki. :pad: Pozdrawiam!
:party:

STraits
10-04-2007, 21:51
Wrzucaj gdzieś na wrzute albo przepisz jak czegos nie wiesz.

RoSt
11-04-2007, 02:03
Witam!
Pod podanymi niżej adresami znajdują się skany notatek z testu komputra.
Proszę o komentaż.
http://images20.fotosik.pl/216/f7d19e5552a0311e.gif
http://images20.fotosik.pl/216/df096877e28babebmed.gif
Pozdrawiam!

RoSt
11-04-2007, 02:10
Pardon! Jeszcze jedno.
Co to jest w cytacie: "Możesz zrobić jeszcze test klimy jeśli masz wyświetlacz LCD. Reszta via WDS/IDS" rzeczone WDS/IDS. Przepraszam,jestem nowicjuszem i takie coś wyłącza mnie całkowicie.
Pozdrawiam

Jakub
17-04-2007, 15:42
WDS to ustrojstwo do badania kompów w aucie - taki czytnik diagnostyczny w ASO :)

firemond
27-05-2007, 16:33
Panowie to jeszcze ja.
kiedys zgodnie z tym co piszecie, test działał. Ale pewnie coś namieszałem (jak zwykle :wall: ) i naciskanie kasowania dziennego przebiegu, kluczyk w pozycję nr. 2 i co?... i nic kompletnie, poza oczwiscie skasowaniem przebiegu dziennego. W zwiazku z tym pytanko: czy jest coś takiego jak reset moich "ustawień' i powrót do ustawień fabrycznych czy tez musze 8O odwiedzić guru w ASO?