PDA

Zobacz pełną wersję : Radio



artu
19-06-2005, 22:29
Witam!
Zabrałem się za wymianę radia i wystąpił problem. Radio gra super ale po wyciągnięciu kluczyka gubi ustawienia. Czy ktoś dysponuje opisem przewodów do radia. Interesuje mnie kostka zasilająca, czy jest tam przewód podtrzymujący zasilanie. Kostki orginalne ale w ogóle nie opisane. Z kostki wykorzystałem tylko trzy przewody, a jest tam ich chyba siedem.
Pozdrawiam

waldemarz
19-06-2005, 22:55
Witam!
Zabrałem się za wymianę radia i wystąpił problem. Radio gra super ale po wyciągnięciu kluczyka gubi ustawienia. Czy ktoś dysponuje opisem przewodów do radia. Interesuje mnie kostka zasilająca, czy jest tam przewód podtrzymujący zasilanie. Kostki orginalne ale w ogóle nie opisane. Z kostki wykorzystałem tylko trzy przewody, a jest tam ich chyba siedem.
Pozdrawiam
Znalazlem post na temat radia ktory opisal Fuel111 wiec ci cytuje opis Fuela moze cos ci to pomoze:

Przeczytaj to uważnie.
Najpierw posortuj kable na 3 grupy w zależności od ich grubości i tak kable głośnikowe (grube) kolory.
Szary - tył prawy -
Biały - tył prawy +
Szary z czerwonym paskiem- prawy przód -
Biały z czerwonym paskiem- prawy przód +
Szary z białym paskiem- lewy tył -
Biały z wrzosowym paskiem- lewy tył +
Szary z czarnym paskiem- lewy przód -
Biały z czarnym paskiem- lewy przód +

Cienkie kabelki które idą do żółtej kostki (nie wiem po co)
Szary z białym paskiem
Niebieski z pomarańczowym paskiem
Biały z zielonym paskiem


Kostka od zasilania
Pomarańczowy z czarnym paskiem - stałe +12V
Czarny z zielonym paskiem - stałe -12V
Zółty z zielonym paskiem - +12V po załączeniu zapłonu
Pomarańczowy z czarnym paskiem (cienki) iluminacja radia
Czarny z pomarańczowym paskiem (cienki) - nie wiem po co
Czarny z zielonym paskiem (2gi) -12V
Zółty z zielonym paskiem (cienki)- zasilanie anteny

Oczywiscie nie wiem czy chodzi ci o radio oryginalne czy jakies inne, bo np. w Panasonicu mialem 2 przewody czerwone 1 to zasilanie a 2 to podtrzymywanie pamieci. Skontaktuj sie z Fuelem111 on jest fachowiec od tego :beer:

fuel111
19-06-2005, 23:20
E tam zaraz fachowiec :hmm: ale dobrze podałeś. Jakby co to wal śmiało w miarę możliwości pomogę :metal

pieciag
19-06-2005, 23:21
Masz model Mondeo ze wzmacniaczem czy bez?

fuel111
19-06-2005, 23:26
A te cienkie kabelki w żółtej kostce idą do modułu zabezpieczenia przed kradzieżą. Jak chcesz to cały schemat radia mam :jezyk1:

waldemarz
19-06-2005, 23:29
Masz model Mondeo ze wzmacniaczem czy bez?
Slyszalem tylko o modelach mondeo z turbodoladowaniem ale ze wzmaczniaczem :satan:, jestem ciekaw jaka ma moc :banan: to tak dla zartu, a na powanie to ile kosztuje wzmaczniacz do radyjka mondka? i czy ktos dokladal do tego zmieniarke na CD.

fuel111
19-06-2005, 23:55
Masz model Mondeo ze wzmacniaczem czy bez?
Wzmacniacz dołożyłem oddzielnie, ale radio muszę zmienić tylko gdzieś dzieci zapodziały panel i stoję z robotą. Narazie bangla Fordowe radio, a subwoofer czeka w bagażniku :))

pieciag
20-06-2005, 00:30
Wzmacniacz w Mondeo jak najbardziej występuje i znajduje się za schowkiem po stronie pasażera, przed centralką. Wiem bo mam takowy i miałem z początku sporą zagadkę jak się podłączyć do głośników, bo niestety w radiu nie miałem wyjścia w/cz. A wzmacniacz jest to bani, tak samo jak i oryginalne głośniki.

waldemarz
20-06-2005, 00:44
Wzmacniacz w Mondeo jak najbardziej występuje i znajduje się za schowkiem po stronie pasażera, przed centralką. Wiem bo mam takowy i miałem z początku sporą zagadkę jak się podłączyć do głośników, bo niestety w radiu nie miałem wyjścia w/cz. A wzmacniacz jest to bani, tak samo jak i oryginalne głośniki. Ale ten wzmaczniacz masz fabryczny, czyli montowali je we wszystkich wersjach aut, bo nigdy nie zagladalem i nie wiem czy tez mam takowy. :(

pieciag
20-06-2005, 00:56
Jest to wzmacniacz fabryczny, ale nie wszędzie montowany. Jak dotąd to u żadnego znajomego z nim się nie spotkałem. Dlatego miałem problem. Standardowe przejściówki diabli wzięli i musiałem ciągnąć kable od kieszeni aż do kostki przy wzmacniaczu żeby podłączyć radio bezpośrednio do kabli głośnikowych. Z całej wiąchy kabli wystających z kieszeni, przydało mi się tylko zasilanie i antena.

Andy
20-06-2005, 13:13
:(

fuel111
20-06-2005, 16:45
Skoro dodatkowy wzmacniacz to głośniki oczywiście do wymiany :)

Sinuspi
20-06-2005, 17:57
W Fiescie Pumie Escorcie, Focusie jest tak samo

"zapożyczono"
http://img264.echo.cx/img264/5913/psas800x600puma5no.jpg

artu
20-06-2005, 22:25
Bardzo dziękuje za pomoc. Jaśniej już nie można było.