PDA

Zobacz pełną wersję : cykanie silnika 2.5v6



Luksi
12-04-2007, 19:14
Witam.Posiadam mondeo 2.5v6 o przebiegu 167 tysiecy kilometrow.Niedawno kolezka zwrocil mi uwage ze cos cyka mi w silniku(wewnatrz nic nie slychac).Po podniesieniu maski i godaniu gazu doszlo do mojego ucha cykanie w okolicach paska wielorowkowego.Pojechalem do mechanika i postanowilismy wymienic jedna z rolek prowadzacych pasek i sam pasek wielorowkowy.Niestety auto odbierala z warsztatu moja zona i nie zwrocila uwagi ze cykanie nieustopilo.Caly czas cyk,cyk,cyk Teraz nie wiem czy wymieniac reszte rolek czy moze uszkodzenie laczy sie z jakims innym elementem silnika.Pomocy

ps.Dodam ze nie znam dobrego mechanika w Bydgoszczy wiec moze ktos pomoze :pa:

altoot
12-04-2007, 19:26
1. uzupełnij profil
2. to co za chwile przeczytasz nie bedzie napawać Cię optymizmem :satan:


do rzeczy:
95% wszelkiego rodzaju cyknięc to nic innego jak walnięta uszczelka pod głowicą :skromny:
Ani to tanie, ani nie łatwo znaleźć mechasa, który to rozbierze, a później posklada do kupy jak trzeba.


PS. który rocznik tego auta i czym jest zasilane?

pepekrak
13-04-2007, 00:00
Jakiego rodzaju jest to cykanie ? Czy jak dodasz gazu , to ze wzrostem obrotów cykanie jest szybsze ? Może to któryś zawór sobie stuka ....

Luksi
14-04-2007, 13:25
1. uzupełnij profil
2. to co za chwile przeczytasz nie bedzie napawać Cię optymizmem :satan:


do rzeczy:
95% wszelkiego rodzaju cyknięc to nic innego jak walnięta uszczelka pod głowicą :skromny:
Ani to tanie, ani nie łatwo znaleźć mechasa, który to rozbierze, a później posklada do kupy jak trzeba.


PS. który rocznik tego auta i czym jest zasilane?

Po pierwsze profil uzupelniony.
Po drugie Altoot teraz to zamieszales mi w glowie,ta sama sprawe przedstawilem na drugim forum i napisales mi tak...

''Mechas niech sie napinaczom przyjrzy, szczególnie temu na pierwszym rzedzie... łańcuchowi też.
Nie barzdo chce mi sie wierzyc w prawdziwosc tego przebiegu, a podejrzewam, ze ten łancuch bedzie wyciągniety i przy okazaji mozna go zmienic wraz z napinaczem. Zresztą, rozrzad i tak bedzie rozpinany...''.

Nic jade w tygodniu szukac jakiegos mechaniora i przekarze mu obie informacje zobaczymy co z tego wyjdzie.Dam znac jak cos sie wyjasni :skromny:

ps.autko jest z 1997 zasilane benzyna 95Pb jesli o to tobie chodzilo :zakrecony:

Pepekrak trudno mi okreslic taki to rodzaj cykania :boshe: po dodaniu gazu cykanie jest szybcze

Paolo
14-04-2007, 13:34
Po pierwsze profil uzupelniony.

Pepekrak trudno mi okreslic taki to rodzaj cykania :boshe: po dodaniu gazu cykanie jest szybcze

Prawie uzupełniony a cykanie hm.... może masz świerszcza napędzanego prze linke od gazu :satan: :))

Wydaje się to że to może byc uszczelka pod głowicą zobacz czy nie masz chłodziwa w oleju i sprawdz czy ciśnienie ci nie rośnie w układzie chłodzenia.

STraits
14-04-2007, 13:41
Prawda jest taka że 99% przypadków cykania z okolic pompy wspomagania lub przy przednim pasie z przodu silnika jest spowodowane wydmuchaniem uszczelki pod głowicą. Smutne,, ale prawdziwe.

altoot
14-04-2007, 13:46
Po drugie Altoot teraz to zamieszales mi w glowie,ta sama sprawe przedstawilem na drugim forum i napisales mi tak...

''Mechas niech sie napinaczom przyjrzy, szczególnie temu na pierwszym rzedzie... łańcuchowi też.
Nie barzdo chce mi sie wierzyc w prawdziwosc tego przebiegu, a podejrzewam, ze ten łancuch bedzie wyciągniety i przy okazaji mozna go zmienic wraz z napinaczem. Zresztą, rozrzad i tak bedzie rozpinany...''.

W czym zamieszałem? Rozrzad i tak bedzie na wierzchu, więc warto mu się przyjrzeć przy okazji. Szczególnie temu pierwszemu, który najparwdopodobniej (moim zdaniem) bedzie do wymiany (chyba, że auto w niedługim czasie chcesz sprzedac).
Zresztą - mechas rozbierze, a jeśli qmający to i oceni prawidłowo.
Powodzenia.



Pepekrak trudno mi okreslic taki to rodzaj cykania :boshe: po dodaniu gazu cykanie jest szybcze


...a przy zimnym silniku jest dużo mniej (albo prawie w ogóle) słyszalne...?

osiolek
14-04-2007, 13:50
Luksi,a profil jak nie był uzupełniony tak nie jest. :fan:

Luksi
16-04-2007, 13:59
...a przy zimnym silniku jest dużo mniej (albo prawie w ogóle) słyszalne...?

dokladnie jest jak napisales

profil uzupelniony :jezyk1:

altoot
16-04-2007, 15:17
dokladnie jest jak napisales




no to przyczynę również już znasz.
powiedzenia w naprawach.