PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Problemy z obrotami



a-paolo
13-04-2007, 00:06
Witam wszystkich i proszę o pomoc. W ostatnim czasie byłem zmuszony wymienić uszczelkę pod głowicą i zaczeły się problemy. Autko na Pb po odpaleniu zachowuje się normalnie obroty około 1500. Po rozgrzaniu obroty spadają poniżej 500 autko dławi się i dusi. Na gazie nie schodzi z obrotów, potrafi na luzie trzymać nawet 3000. Jak go zduszę (trzymając na biegu z wciśniętym hamulcem popuszczam sprzęgło) schodzi do 1000 i tak pozostaje. Przed wymianą uszczelki na Pb chodził o.k., a na gazie trzymał wysokie jakieś 5 sek. po zatrzymaniu powoli schodził do 1000. Robiłem diagnostykę i spec (krętacz) stwierdził, że to sonda lambda. Z Pb może i bym się zgodził, ale co lambda ma do gazu? Instalacja gen. II LOVATO z emulatorem sody. Mój gazownik stwierdził, że należy wyczyścić krokowiec i gaz będzie o.k.. Spalanie gaz poszło o jakieś 40% w górę.
Filtr gazu wymieniany 5 tys. km temu, świeczki i kable wysokiego Motorcraft'a wymieniane 25 tys. km temu, filtr powietrza wymieniony przy wymianie uszczelki, oczywiście samoadaptacja zrobiona na PB po uruchomieniu silnika. Muszę dodać, że mam wycięty katalizator i wstawioną strumiennicę.
Panowie proszę o radę. Wymienić sondę, a potem szukać dalej, czy zweryfikować to u jeszcze jednego diagnostyka i innego gazownika?
W przyszłym tygodniu mam do zrobienia jakieś 1200 km po naszej ojczyźnie. Strach jechać.

alienides
13-04-2007, 09:27
Na forum masz opisy jak samemu sprawdzic lambde wiec w czym problem? Sprawdz i bedziesz wiedzial :)

dzordz_makowiec
15-04-2007, 17:02
Z Pb może i bym się zgodził, ale co lambda ma do gazu? Instalacja gen. II LOVATO z emulatorem sody.
Heh, no do gazu wlasnie sonda ma najwiecej, a niby z czego ma dostawac informacje jak sie zachowywac, ile dodac gazu, zeby mieszanka paliwowo powietrzna byla optymalna.
Instalacja II gen bierze info z. 1) sondy, 2)czujnika polozenia przepustnicy
Najlepiej wez sie poloz pod samochod i sprawdz lambde.
powinna dzialac w zakresie 0do1v

lelex
16-04-2007, 12:47
Jeśli instalka jest II gen jak piszesz, to powinno się podpinać sterownik gazu do kompa. W programie komputerowym widać czy sonda pracuje jak trzeba czy "stoi". Podjedź go gazowników.