PDA

Zobacz pełną wersję : Parowanie szyb w MK II



gnacik
20-06-2005, 12:58
Moze macie jakies pomysly czemu moj muniek tak bardzo paruje w czasie deszczu.
Jak jade jest OK ale jak tylko stane n.p. na swiatlach przednia szybka zachodzi para :zly: mimo ze dmuchawa wieje na nia.
Filtr kabinowy wywalilem calkiem - wiec to nie jego wina...

Truszek
20-06-2005, 13:06
Moze macie jakies pomysly czemu moj muniek tak bardzo paruje w czasie deszczu.
Jak jade jest OK ale jak tylko stane n.p. na swiatlach przednia szybka zachodzi para :zly: mimo ze dmuchawa wieje na nia.
Filtr kabinowy wywalilem calkiem - wiec to nie jego wina...

Na nie hulasz czasem na wewnętrznym obiegu?

krzys125
20-06-2005, 13:35
ten typ tak ma. Tez mnie to denerwuje, ale pomaga włączenie klimy na kilka chwil, albo puszczenie troszkę cieplejszego powietrza.

:) :bigok:

gnacik
20-06-2005, 13:46
To ze klima pomaga to jasne tylko jak juz raz wlaczysz to praktycznie musi tak zostac do konca trasy a srednio mi sie usmiecha smigac w nocy na klimie - troche pod pedalem zaczyna wtedy brakowac :(

Tomex
20-06-2005, 13:52
Może masz filtr ppyłkowy do wywalenia?

robocord
20-06-2005, 13:53
Moze macie jakies pomysly czemu moj muniek tak bardzo paruje w czasie deszczu.
Jak jade jest OK ale jak tylko stane n.p. na swiatlach przednia szybka zachodzi para :zly: mimo ze dmuchawa wieje na nia.
Filtr kabinowy wywalilem calkiem - wiec to nie jego wina...

No i właśnie może to brak filtra powoduje takie efekty. Tak jak napisałeś zapchany filtr może pwodować skraplanie się powietrza w kabienie, ale jeżeli filtra nie masz w ogóle to może powietrze nie jest w stanie się osuszyć, wpada do środka zimne + wilgotne i parowanie gotowe (i nawet podgrzewanie nic nie da bo się nie zdąży ogrzać). Ponieważ nie jestem ekspertem mogę się mylić, a i przyczyn może przecież też być parę (np. mój kumpel miał niewielką nieszczelność w ukł. chłodzenia i para dostawała się do ukł. wentylacyjnego i powodowała parowanie szyb).

pozdro

Jakub
20-06-2005, 13:55
Ja obstawiam na filtr. Scorpio też jest bardzo szczelne i tez lubi parować. Wymiana filterka na nóffkie, zlikwidowała zjawisko parowania. :)

Truszek
20-06-2005, 13:56
To ze klima pomaga to jasne tylko jak juz raz wlaczysz to praktycznie musi tak zostac do konca trasy a srednio mi sie usmiecha smigac w nocy na klimie - troche pod pedalem zaczyna wtedy brakowac :(

Gnacie, ja bym ci jednak proponował założyć ten filtr spowrotem - nie będzie wtedy ciągnął wilgotnego powietrza z zewnątrz (piszesz, że paruje tylko podczas deszczu), wilgoć zostanie na filtrze i nie będzie skraplało ci się na szybie - taka jest moja opinia.

Pozdróffka

gnacik
20-06-2005, 13:58
Dobra zakladam filtra i czekam na deszcz :))
a jak juz o filtrze to oplaca sie inwestycja w ten weglowy czy nie zawracac sobie :ass: i zalozyc normalny ?

vMZe
20-06-2005, 13:59
są środki przeciwko parowaniu za około 25 PLN - myjesz szybę, nacierasz środkiem i jak ręką odjął. Castrol produkuje a BP sprzedaje.
Pozdro
vMZe

gnacik
20-06-2005, 13:59
są środki przeciwko parowaniu za około 25 PLN - myjesz szybę, nacierasz środkiem i jak ręką odjął. Castrol produkuje a BP sprzedaje.
Pozdro
vMZe
a na ile czasu starcza takie smarowanko :banan:

robocord
20-06-2005, 14:01
Ja na ten sezon wakacyjny zapodałem sobie węglowy. Jakiejś diametralnej różnicy nie czuje, ale gościo który nabijał mi klimę jak go zobaczył to od razu poznał i pochwalił. Podobno są efektywniejsze i bardziej trwałe. Wydatek - jakieś 45 PLN na allegro marka Filtron (jak chcesz podam namiar na gościa).

HEVA
20-06-2005, 14:07
Dobra zakladam filtra i czekam na deszcz :))
a jak juz o filtrze to oplaca sie inwestycja w ten weglowy czy nie zawracac sobie :ass: i zalozyc normalny ?

Węglowe to przefiltrują jeszcze dodatkowe gazy. Nie czuć smrodku spalin w kabinie itd... Ja miałem węglowy i teraz założyłem zwyklaka i zbieram każdy smrodek z zewnątrz. Jak masz kaski nadto (+35 zł) to kup węglowy, ja wolałem zalać do żołądka za różnicę :beer: :beer: :beer:

vMZe
20-06-2005, 14:30
a na ile czasu starcza takie smarowanko :banan:

Z 2 miechy, ale spray starcza gdzieś na 3 smarowania całego auta - smarowałem w Toyocie kombi i było ok.
Pozdro
vMZe

krzys125
20-06-2005, 14:33
Dobra zakladam filtra i czekam na deszcz :))
a jak juz o filtrze to oplaca sie inwestycja w ten weglowy czy nie zawracac sobie :ass: i zalozyc normalny ?

Węglowe to przefiltrują jeszcze dodatkowe gazy. Nie czuć smrodku spalin w kabinie itd... Ja miałem węglowy i teraz założyłem zwyklaka i zbieram każdy smrodek z zewnątrz. Jak masz kaski nadto (+35 zł) to kup węglowy, ja wolałem zalać do żołądka za różnicę :beer: :beer: :beer:



potwierdzam na węglowym nie czuć żadnych smrodków z zewnątrz. nawet ja się jedzie za ruszającym z przystanku strasznie dymiącym Ikarusem.

kilka złotych więcej, ale jest o niebo lepiej.
:bigok: :banan:

LaBobas
20-06-2005, 15:33
Mozna kupic spraya i wydac kaske ktora mozna na piwko przeznaczyc,ale ja walm powiem,ze mozna szamponem do wlosow posmarowac:)) W peugeocie dzialalo i bylo oki.Zadnych efektow ubocznych.Jak tak czytam co piszecie to kurde mnie tez dziwilo ze mi szyby para zachodza a jechalem w czasie ulewy i na swiatlach zginela mi widocznosc.I tez mnie zdziwilo ,ze cieple powietrze polepszylo.W lwie natomiast zimne dawalo super rade.

vMZe
20-06-2005, 15:38
Mozna kupic spraya i wydac kaske ktora mozna na piwko przeznaczyc,ale ja walm powiem,ze mozna szamponem do wlosow posmarowac:)) W peugeocie dzialalo i bylo oki.Zadnych efektow ubocznych.Jak tak czytam co piszecie to kurde mnie tez dziwilo ze mi szyby para zachodza a jechalem w czasie ulewy i na swiatlach zginela mi widocznosc.I tez mnie zdziwilo ,ze cieple powietrze polepszylo.W lwie natomiast zimne dawalo super rade.
Też słyszałem o szamponie, ale nie sprawdzałem.
Pozdro
vMZe

fazi
20-06-2005, 15:44
umnie pomimo czyszczenia układu przewietrzania wnętrza i wymiany filtra terz parują szyby więc ten typ chyba tak ma :metal

rydzadam
20-06-2005, 16:59
Miałem zapchany filtr - parowało, wywaliłem filtr całkowicie - parowało. Wstawiłem nowy filtr - paruje. I to zawsze tak samo mocno, bez różnicy. I tak, jak piszesz - kiedy się autko zatrzyma, to ze zdwojoną siłą.

Sinuspi
20-06-2005, 17:42
8O Filtr też sprawdż, sprawdż jak działa Ci przewietrzanie samochodu bez klimy. Jeżeli masz to np. po umyciu lub po deszczu to Mondzia masz tzw wanne pod przednim fotelem pasazera masz wodopój :pc: czyli dywaniki masz mokre :pc:

Stilacz
20-06-2005, 23:36
A może najprostsze rozwiązanie , niekoniecznie to to ale kto wie , może wilgoć siedzi w wykładzinie podłogowej pozostałość po zimie albo mała nieszczelność MDO , kolega w Reno Scenik miał pęknięty korek gumowy w progu , i tak mu się lało że można było wiadrami wylewać.

waldemarz
21-06-2005, 00:12
Ja najpierw sprawdzilbym z jaka sila wieje dmuchawa na szybe, moze masz zapchane wyjscie na szybe. A druga sprawa to taka ze jak jade w deszcz i mi paruje szyba to poprostu przestawiam dmuchawe na wianie wylacznie na szybe.

Pafqo
21-06-2005, 15:36
mnie raczej dokucza parowanie szyby bocznej od kierowcy. Z przednia nie mam problemu nawet w deszcz :niewiem:
ale najbardziej wlasnie mi paruje z lewej strony . Nawiew dziala normalnie ... a mimo to lewe okno paruje :niewiem:

Sinuspi
21-06-2005, 20:13
:pc: nieszczelność powstaje w wielu przypadkach : np klima, gdy któryś z przewodów ma dziurkę i kapie na wykładzinę i ona "nie ma czsu" wyschnąć, nieszczelnosć uszczelki szyby czołowej, wlewa się do srodka koło deski ( na prawdę w wielu miejscaqch ?) ale najczęsciej na zakończeniu uszczelki "ozdobnej" szyby - jest mała szczelina, inną przyczyną jest np korozja nadkola lub podłogi co moze spowodować nieszczelnosć....... :hmm:

Jeżeli czuć zapach zgilizny to na 98% wykłądzina jest nasaczona brugną wodą lub klima ma "pieczarki" i samo jej sprajowanie moze okazać się niewystarczajace. :pc:

Dlatego hehe uwazam ze lepiej nie mieć klimyn z innych przyczyn, choć przyznam się ze to czasem daje nutkę snobizmu lub bezpieczeństwa, bo człek się tak nie upoci :wow:

waldemarz
21-06-2005, 21:09
mnie raczej dokucza parowanie szyby bocznej od kierowcy. Z przednia nie mam problemu nawet w deszcz :niewiem:
ale najbardziej wlasnie mi paruje z lewej strony . Nawiew dziala normalnie ... a mimo to lewe okno paruje :niewiem:Posluchaj nie wiem jak jest u ciebie ale u mnie bylo tak ze miedzy drzwiami a karoseria tu gdzie idzie wylot na szybe boczna jest taka guma uszczelniajaca moze zle dotyka do blachy i powietrze ucieka ci miedzy drzwi a slupek boczny. Nie wiem czy mnie rozumiesz to jest z boku deski rozdzielczej, tam jest otwor ktory laczy sie z drzwiami a miedzy tym jest taka gumowa uszczelka.
http://www.autoo.pl/mkp/MKP20050621200107.JPG

Pafqo
25-06-2005, 11:14
mnie raczej dokucza parowanie szyby bocznej od kierowcy. Z przednia nie mam problemu nawet w deszcz :niewiem:
ale najbardziej wlasnie mi paruje z lewej strony . Nawiew dziala normalnie ... a mimo to lewe okno paruje :niewiem:Posluchaj nie wiem jak jest u ciebie ale u mnie bylo tak ze miedzy drzwiami a karoseria tu gdzie idzie wylot na szybe boczna jest taka guma uszczelniajaca moze zle dotyka do blachy i powietrze ucieka ci miedzy drzwi a slupek boczny. Nie wiem czy mnie rozumiesz to jest z boku deski rozdzielczej, tam jest otwor ktory laczy sie z drzwiami a miedzy tym jest taka gumowa uszczelka.
http://www.autoo.pl/mkp/MKP20050621200107.JPG

a wiesz ze sprawdze . moze faktycznie sparciala albo powyginala sie ta guma. nie zwracalem na to uwagi .... :)

janiosolo
03-07-2005, 03:21
Moze macie jakies pomysly czemu moj muniek tak bardzo paruje w czasie deszczu.
Jak jade jest OK ale jak tylko stane n.p. na swiatlach przednia szybka zachodzi para :zly: mimo ze dmuchawa wieje na nia.
Filtr kabinowy wywalilem calkiem - wiec to nie jego wina...

na bank masz wilgoć w samochodzie- sprawdz pod wykładziną nóg pasażera(nie pod dywanikiem), wykładzina z wierzchu może być sucha a pod spodem mata wygłuszająca jest całkiem mokra- musisz pod schowkiem usunąć dwa piny mocujące wykładzine i uszczelkę drzwi