PDA

Zobacz pełną wersję : Przecięty kabel CB !!!!!!!!!



TomekWino
16-04-2007, 19:59
Witam.
Montowałem sobie dzisiaj radyjko maskowałem kabel pod siedzeniami :hmm: zamykam oparcie iiiiiiiiiiiiiii :wall: :wall: :wall: :wall: :glupi: :glupi: :glupi: :glupi: :glupi: obciąłem kabel. Oj ja nieudacznik :placz: :glupi: :placz: :glupi: :placz:

Radźcie panowie :pad: co można teraz z tym zrobić ? Kabel ma ok 3,6 i przerwany jest mniej więcej w połowie :placz: Jakoś polutować ? Moze kupić nowy kabelek z końcówkami lub sam przewód, założyć końcówki zamontować ?
Jaki symbol kabla ?
Jak radzicie :pad: :pad: :pad: :pad:

norbi333
16-04-2007, 20:23
Są do kupienia "beczułki" do łączenia kabla CB.Tylko nie wiem jak one się nazywają fachowo.

adi_m
16-04-2007, 20:35
norbi333 ma racje sa do kupienia takie beczułki do tego musisz dokupic zwykłe końcówki wszstko ładnie i ze starannościa lutujesz i nie powino byc problemu ani strat ale najlepiej podjechac do jakiegos serwisu cb i oni to zrobia idalnie

raulo
17-04-2007, 01:08
Najlepiej wymienić cały przewód
Drugie co do jakości to łączenie za pomocą "beczki"
Trzecia sprawa to nie powinno sie lutować przewodu antenowego.

radiosystem
05-05-2007, 08:39
Najlepiej wymienić cały przewód
TAK oczywiście 100% racji.

Drugie co do jakości to łączenie za pomocą "beczki"
W radio-technice - beczki - to przejścia i różnego rodzaju złącza koncentryczne o takim samym wtyku na wej. i wyj.
A Beczułki to tylko są od/do PIWA innaczej Browara.

Trzecia sprawa to nie powinno sie lutować przewodu antenowego.
Natomiast tego nie rozumiem. Do 30MHz nie lutować ?. Dlaczego ?
Jeśli myślimy o efektach "nadprzewodnictwa" , "naskórkowości" czy poprostu tłumienia, to chyba możemy rozważać je dopiero np. >150MHz. Czyż nie ?

Pozdrawiam.

raulo
05-05-2007, 13:27
Czyż nie ?
Zgadza się. Ale ja zawsze dmucham na zimne ;)