PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] sprzeglo czy linka???



wieczorek
17-04-2007, 00:37
padlo sprzeglo czy tylko linka sia zerwala??? czy jest ono hydrauliczne bo zabardzo nie wiem??? i prosze o rade jadac normalnie ulica chcialem zmienic bieg na 4 ale bardzo sie zdziwilem pedal sprzegla zrobil sie bardzo miekki i zaden bieg juz nie wchodzi :( dziewczyna nacislala pedal sprzegla a ja podnioslem maske i wyszukiwalem na skrzyni biegow jakiegos ruchu ale nic sie nie dzialo czy to linka sie zerwala czy cos innego ?? jak naprawic?? dzieki

STraits
17-04-2007, 00:55
Nie ma linki. Sprzęgło hydraulika.

wieczorek
17-04-2007, 01:38
dzieki teraz wiem ze hydrauliczne ,dlaczego pedal sprzegla zrobil sie bardzo miekki biegi nie wchodza jak naprawic ?? dzieki za podpowiedzi

Jakub
17-04-2007, 09:13
Albo tarcza i docisk umarł, albo wysprzęglik - generalnie skrzyniętrza zdjąć :(

bbbb
17-04-2007, 09:43
Obawiam się, że wysprzęglik w skrzyni i trzeba ją wybudować. Ale światełko w tunelu. Ja to przerabiam non stop w służbowym Transicie i okazuje się, że cały czas zapowietrza się sprzęgło(prawdopodobnie poprzez ten nieszczęsny wysprzęglik). Wystarczy kluczem 8 odkręcić odpowietrznik i nie dotykając sprzęgła i hamulca poczekać chwilę aż płyn wypchnie powietrze. Jak zacznie cieknąć płyn zakręcić odpowietrznik i po problemie. Oczywiście uzupełnij płyn hamulcowy. Odpowietrznik powinieneś znaleźć gdzieś w okolicy pomiędzy skrzynią, a zbiorniczkiem płynu hamulcowego. Jest to cylinder średnicy ok 2-3 cm i długości ok 4-5 cm z odpowietrznikiem i dwoma metalowymi przewodami jak od hamulców. Sprawdzę dokładnie gdzie jest w MKIII
Pozdro

wieczorek
17-04-2007, 13:45
sprobuje go odpowietrzyc tak jak mowisz a jak znajdziesz gdzie to jest dokladnie w mkIII to napisz dzieki