PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Ukręciłem szpilkę



marbo1
17-04-2007, 08:32
Witajcie,
Jak w temacie. Podczas zmiany kół jedna nakrętka przedniego koła kręci się razem ze szpilką. Teraz mam 3x 16' i 1x 15', bo tej ukręconej nie mogę się pozbyć. Co trzeba przygotować do naprawy? Wystarczy sama szpilka, czy dodatkowo np. trzeba wymienić łożysko w piaście? Jaki jest przewidywalny koszt takiej operacji i jakie niespodzianki mogą mnie spotkać.

Mirron
17-04-2007, 08:37
Witajcie,
Jak w temacie. Podczas zmiany kół jedna nakrętka przedniego koła kręci się razem ze szpilką. Teraz mam 3x 16' i 1x 15', bo tej ukręconej nie mogę się pozbyć. Co trzeba przygotować do naprawy? Wystarczy sama szpilka, czy dodatkowo np. trzeba wymienić łożysko w piaście? Jaki jest przewidywalny koszt takiej operacji i jakie niespodzianki mogą mnie spotkać.

Koszt szpili to bodajże 3,70zł w ASO. Z wymianą większych problemów nie ma. Starą szpile trzeba poprostu wybić młoteczkiem. Ponieważ końcówka szpili ta która jest osadzona w piaście, jest ząbkowana to przy zakładaniu nalezy uważać coby nowa szpila weszła w stare ząbki, a później już tylko nakręcasz nakrętkę na nową szpile i dokręcasz wciągając ją w otówr...

Powodzenia
:party:

pawpor
17-04-2007, 08:37
Chyba będziesz musiał zwrotnie ściagać i ciąć szpilke od drugij strony, ale moze jest jakiś bezbolesny spodób na pozbycie się tego problemu

marbo1
17-04-2007, 08:49
To znaczy, że jeśli na przykład obetnę nakrętkę i wybiję szpilkę, to nie będę musiał ściągać tarczy i całego tego ustrojstwa?

Mirron
17-04-2007, 08:53
To znaczy, że jeśli na przykład obetnę nakrętkę i wybiję szpilkę, to nie będę musiał ściągać tarczy i całego tego ustrojstwa?

Raczej tak... Ja u siebie wymieniłem 3 szpile w tym dwie w przednich kołach i zarówno ułamana jak i nowa szpila na styk wychodzą z tyłu tarczy i nic dodatkowo nie trzeba wykręcać... Mysle że w MKII jest tak samo :party:

iro_mondi
17-04-2007, 09:06
Spokojnie. Ja pare razy już to przerabiałem. Szpilka kosztuje grosze, roboty na 20min, żadnego poważnego rozbierania auta. Nic nie tniemy. Jak napisał Mirron -ściągasz koło i tą urwaną musisz wybić w do środka. Może być konieczność jedynie ściągnięcia tarczy jeśli chcesz mieć dobre dojście i przegląd sytuacji. Szpilka siedzi ciasno więc się nie obawiaj jak nie będzie ustępować. Trzeba solidnie walnąć przez jakiś trzpień (stary zawór z głowicy). Nową szpilkę wciskasz lekko a puźniej dociągając koło ustalisz ją we własciwym punkcie

marbo1
17-04-2007, 09:22
Będę musiał ciąć, bo ja szpilki nie złamałem , tylko obraca się ona razem z nakrętką i koła nie można zdjąć. Te ząbki z tyłu prawdopodobnie się zerwały. Mam nadzieję że tylko na szpilce a nie w piaście. Mechanior powiedział mi, że roboty jest na kilka godzin bo trzeba będzie zdjąć piastę i najprawdopodobniej przy okazji rozwali się łożysko, ale skoro mówicie że szpile wychodzą bez zdejmowania nawet tarczy, to trochę się uspokoiłem.

Kleber
17-04-2007, 09:29
wsadź jakiegoś łoma i mocno naciągaj koło tak jak byś chciał wyrwać z tej śruby a druga osoba niech sprubuje odkręcić (najlepiej kluczem pneumatycznym)

bartek-kg
17-04-2007, 10:39
ja tez kiedys ukrecilem szpilke w przednim lewym kole. Wystarczylo ja troche popukac mlotkiem i odciac z drugiej strony. Wystarczylo zalozyc inna szpilke i gitara. Troche sie nadenerwowalem bo to mi sie zdarzylo na trasie, wentyl mi wystrzelil w oponie, pomyslalem trudno trzeba wymienic kolo. Wystawilem trojkat i zabieram sie do wymiany kola. Odkrecam 1,2,3 srobe a czwarta sie kreci w kolo (zonk) dzwonilem do kumpli i przyjechali z katowka :)

LaBobas
17-04-2007, 11:23
Panowie czytajcie dokładniej.Koledze sie nie urwała tylko kreci sie z nakretka.To jest najgorsze bo nie wiadomo jak sie dobrac do niej.Nie wiem czy nie da sie od tylu jakos odejsc zeby leb szpilki rozwalic.Jak mechanik sprytny to moze nie zniszczy lozyska.

adamss91
16-04-2011, 21:54
Żeby nie zakładać nowego tematu to napiszę tutaj. Czy w mk1 też tak samo można wyciągnąć szpilki?

Optysio
16-04-2011, 22:32
Dokładnie tak. Wymieniałem i nie było większego problemu. Szpilka wychodzi z tyłu na styk, ale da się ją wyjąć. Trzeba tylko pokombinować coby znaleźć odpowiednie miejsce, w którym wyjdzie.

Colorado30
16-04-2011, 22:45
Mozesz GrekaPL zapytac on ostatnio w swoim ST uwalil szpilki i musial wymieniac:hmm:

dawid198805
16-11-2011, 22:20
Odświerze temat. Dzisiaj byłem na wymianie opon na zimowe i podczas odkręcania nakrętek na tylnym kole jedna z nich się ukręciła. Nie wiem teraz jak ją odkręcić. Może ktoś miał już taki przypadek i podpowie jak wykręcić tą część nakrętki z gwintem. Próbowałem przecinakiem ją odkręcić ale przez to że jest na alusach trudno jest ją odpowiednio uderzyć by się odkręciła. Proszę o poradę. Model mk3

Colorado30
16-11-2011, 22:27
kup sobie wykretaki albo wiertlo do srub i sie pobaw troche

Globi
20-11-2011, 16:23
Ja wczoraj rozwierciłem nakrętkę gdyż ukręciła się szpilka. Rozwiercałem nakrętkę do momentu, aż wwierciłem się w szpilkę, powiększyłem otwór i dało radę wyjąć nakrętkę. Wymiana szpilki w mk3 nie jest bardzo problematyczna, jednakże radzę sprawdzić czy damy radę wyjąć szpilkę jeszcze przed rozwiercaniem nakrętek, gdyż w sytuacji gdy pozbędziemy się śruby a nie uda się wyjąć szpilki mamy spory problem bo w czasie jazdy szpilka moze wyskoczyc i w skrajnym przypadku zablokować koło lub narobić szkód po prostu. Żeby w mk3 założyć nową szpilkę trzeba ją przeszlifować na łbie żeby się zmieściła.

grzesio1912
26-11-2011, 11:53
Ostatnio coś mi obcierało, więc zacząłem oglądać koła, śruby były poluzowane, ale jednej nie udało mi się dokręcić.

Kręci się w jedną jak i w drugą stronę z takim samym oporem, co można z tym zrobić:
- przyspawać szpilkę od środka?
- jakoś wybić szpilkę i próbować z nową (co jeżeli to nie szpilka się wyrobiła tylko otwór w piaście? Spotkał się ktoś z czymś takim?)
- czy (i jak długo) można jeździć na dobrze dokręconych śrubach i jednej nie do końca? Pomijając problemy przy złapaniu kapcia.

Globi
27-11-2011, 11:49
Siema!
Ad1: Dobra metoda, z tym że ja bym najpierw wymienił szpilkę na nową i tą nową przyspawał.. Gdy już na stałe ma być montowanie to wg mnie lepiej nową założyć.
Ad.2: W moim przypadku jest to wyrobiony otwór w piaście, rozwiercałem śrubę, a wybicie szpilki było leciutkie za względu na wyrobione elementy. U mnie wystarczył długi gwóźdź i dwa uderzenia młotkiem. PRZED wybijaniem trzeba sprawdzić czy da radę wybić szpilkę, tzn czy szpilka przejdzie obok piasty! W moim przypadku nie było problemu bo ktoś już tą szpilkę wymieniał wcześniej i zeszlifował część łebka dzięki czemu wyszła bez problemu i tak samo potraktowałem nową.
Ad.3: Nie pamiętam czy mk2 są 4 czy 5 śrub, ja kilka dni na czterech z pięciu jeździłem i dziwnych zjawisk nie zarejestrowałem, ale nie przedłużałbym takiego stanu rzeczy nadmiernie, dla spokoju ;)

grzesio1912
27-11-2011, 12:22
No ja mam 4 szpilki, 3 w miarę dobrze trzymają.
Pojadę do jakiegoś magika niech coś zrobi aby dobrze było, ale dobrze prawisz, jak przyspawać to lepiej nową w razie czego...

aqaz
23-06-2019, 22:04
Witam. W którym miejscu/pozycji należy ustawić piastę w mk2 aby wybić naderwaną szpilkę w przednim kole? U mnie złamała się w połowie i odpadła wraz z nakrętką w trakcie wymiany kola.

aqaz
25-06-2019, 21:04
Szpilka zwyczajnej długości wchodzi pomiędzy mocowanie sworznia wahacza i czujnika abs na zwrotnicy. Nie trzeba do tego zdejmowac tarczy.
10424