PDA

Zobacz pełną wersję : I ja tez, i ja tez :)



firemond
18-04-2007, 22:25
Witam szanowne grono "zakręconych" CB-mondziaków :pad:
Niniejszym mam zaszczyt donieść iż, ....... przyszło do mnie sprzęcicho :banan: , elementy tegoż to: uniden 520 xl pro i president georgia ( magnesówka)..... :)
Nie bawiłem sie w żadne zestrajania ino... wsadziłem toto do MDO i w miasto... pierwsze wyjście w eter i i złapałem gościa w odległości jakieś 4-5 km ( w miescie), drugiego namierzyłem jakieś 6-7 km (też miasto choc nieco na górce byłem :)) )... szybko zeszła mi ponad godzinka na próbach.... :satan:
Teraz tylko musze radyjko jakoś sensownie ulokowac i.... prześle fotki...
Moze ktoś ma jakieś "sugeracje"? i jeszcze jedno dać antenkę mimo wszystko do zestrojenia czy nie?... prób w terenie nie zdąrzyłem jeszcze poczynić więc nie znam jej faktycznych miożłiwości
pozdro wszystkim :beer:

adi_m
18-04-2007, 22:59
podjedz nich ja dostraja to bedzie pewnie jeszcze lepiej zbierac to przeciesz nie jest drobie max 10-15 zł aa zasieg bedzie na 100% lepszy

norbi333
18-04-2007, 23:09
podjedz nich ja dostraja to bedzie pewnie jeszcze lepiej zbierac to przeciesz nie jest drobie max 10-15 zł aa zasieg bedzie na 100% lepszy

Dokładnie tak .Antenkę trzeba musowo dostroić

Polecki
18-04-2007, 23:38
niekoniecznie, magnesowki sa przewaznie juz ustawione, i i tak strojeniem nic nie wskurasz, no chyba ze byl bacik wyjmowany, to lepiej jest go wsunac na max i podjechac sprawdzic ( nie nadawac tylko sluchac!) a poznej i gadac :)

osobiscie stroilem kilka magnesowek na roznych autach i wsumie nic sie nie da dostroic lepiej jak fabryka, wedlug mnie wszytko zalezy gdzie ja postawisz (oczywiscie najlepszym rozwiazaniem jest srodek auta) ale jak dasz troszke na tyl to tez nic sie nie stanie.

Witamy w gronie CB do uslyszenia w eterze :metal

Pozdrawiam

raulo
19-04-2007, 00:07
zasieg bedzie na 100% lepszy
Chyba przesadziłeś troszkę ;)

Marq
19-04-2007, 07:46
Podjedź na strojenie, nie ważne czy magnes czy stałka - warto w każdym razie. Poprawę możesz odczuć dość znacznie po strojeniu. A co do umiejscowienia, przy tym radiu masz możliwość wrzucenia go w konsolę środkową. Trzeba wyrzucić radio fordowskie, wsadzić jakiekolwiek radio 1DIN i pod (albo nad) nie CB Ci się zmieści. :)