PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] amortyzatory - gwarancja - dylemat



macbat
19-04-2007, 08:32
Właśnie skończyły mi się amory z przodu i czuję się jakbym płynął łódką na wielkiej fali. W związku z tym chce kupić komplet na przód. No i tutaj mam dylemat - bo chcę dobre amorki, więc pomyślałem sobie Sachs. Na miejscu u mnie mam cenę za szt. 220 zł. Ale w znanym tu sklepie internetowym z częściami do forda znalazłem Motorcraft w cenie 169 zł/szt. Na dwóch to już mam 100 zł do przodu. Czytam jednak sobie regulamin sklepu i znalazłem coś takiego:
"14. Warunkiem gwarancji na części oryginalne Ford i Motorcraft jest montaż w autoryzowanym serwisie Ford."
Wiadomo, że skoro szukam taniej amorków to nie pojadę ich zamontować do autoryzowanego serwisu forda. No i teraz dylemat czy gra jest warta świeczki - zaoszczędzę 100 zł, ale gwarancji wynika z tego nie mam.
Na kupione na miejscu Sachsy mam normalna gwarancje.
I przy okazji - jest szansa, że poza amorami, reszta elementów (tj. poduchy gumowe, łożysko, odbojnik gumowy) będą w porządku? Mechanik mi mówi, że na razie przywieźć mam tylko amory, jak rozbierze to mi powie, co jest jeszcze ewentualnie do wymiany.

norbi333
19-04-2007, 08:57
Ja właśnie wczoraj miałem wymieniane amorki z tyłu i od razu wymieniłem osłonki i poduszki.Poduszki stare były jescze dobre ale lepiej wymienić całość i mieć świety spokój niż za pół roku znowu to samo rozbierać dla poduszek.A z gwarancją to myśle,że nie będzie raczej problemu ,gdyż większość kupuje części i we własnym zakresie montuje.
Moje też montował mi mój magik od aurta :)

mareckis
19-04-2007, 10:32
Właśnie skończyły mi się amory z przodu i czuję się jakbym płynął łódką na wielkiej fali. W związku z tym chce kupić komplet na przód. No i tutaj mam dylemat - bo chcę dobre amorki, więc pomyślałem sobie Sachs. Na miejscu u mnie mam cenę za szt. 220 zł. Ale w znanym tu sklepie internetowym z częściami do forda znalazłem Motorcraft w cenie 169 zł/szt. Na dwóch to już mam 100 zł do przodu. Czytam jednak sobie regulamin sklepu i znalazłem coś takiego:
"14. Warunkiem gwarancji na części oryginalne Ford i Motorcraft jest montaż w autoryzowanym serwisie Ford."
Wiadomo, że skoro szukam taniej amorków to nie pojadę ich zamontować do autoryzowanego serwisu forda. No i teraz dylemat czy gra jest warta świeczki - zaoszczędzę 100 zł, ale gwarancji wynika z tego nie mam.
Na kupione na miejscu Sachsy mam normalna gwarancje.
I przy okazji - jest szansa, że poza amorami, reszta elementów (tj. poduchy gumowe, łożysko, odbojnik gumowy) będą w porządku? Mechanik mi mówi, że na razie przywieźć mam tylko amory, jak rozbierze to mi powie, co jest jeszcze ewentualnie do wymiany.
Ta cena 169 PLN jest trochę dziwna. Ja zakładam, że w tym wypadku produkował je monroe :satan: Bo w abscar też była taka fajna cena tego elementu i nagle wrócili do ceny powyżej 210 PLN. Tak więc daje to do myślenia.

macbat
19-04-2007, 15:49
no właśnie też się nad tą ceną zastanawiałem. Ale na forum wyczytałem, że do mkI dostawcą amorów dla Motorcraft był Monroe, a do mkII Sachs.
Sachsy w internecie znalazłem najtaniej za 187 zł/szt.