PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Tylni środkowy pas bezpieczeństwa



damian0007
19-04-2007, 13:58
Czy ktoś może wie jak się dostać do środka siedzenia, aby założyć tylny środkowy trzypunktowy pas bezpieczeństwa? Wersja hatchback. Proszę o pomoc.

krzys-68
19-04-2007, 14:55
Trzeba odkleic tapicerke z tyłu,niestety najczesciej ulega zniszczeniu :satan:

Jakub
19-04-2007, 15:01
Poszukaj na allegro całych siedzeń.

darpro
19-04-2007, 15:54
Czy ktoś może wie jak się dostać do środka siedzenia, aby założyć tylny środkowy trzypunktowy pas bezpieczeństwa? Wersja hatchback. Proszę o pomoc.

Przerabiałem to na własnej skórze - zdemontowałem kratę i wstawiałem środkowy tylny pas (który fordowscy magicy ucinali, zamiast demontować). Niestety krzys-68 ma rację - po wyjęciu listwy "wtykowej" i filcu tłumiącego dostaniesz się do środka oparcia, ale potem trzeba się nagimnastykować, żeby wizualnie doprowadzić tyl do stanu ''sprzed". Ja jeszcze nie doprowdziłem...

pabloss
19-04-2007, 16:34
Czy ktoś może wie jak się dostać do środka siedzenia, aby założyć tylny środkowy trzypunktowy pas bezpieczeństwa? Wersja hatchback. Proszę o pomoc.

Przerabiałem to na własnej skórze - zdemontowałem kratę i wstawiałem środkowy tylny pas (który fordowscy magicy ucinali, zamiast demontować). Niestety krzys-68 ma rację - po wyjęciu listwy "wtykowej" i filcu tłumiącego dostaniesz się do środka oparcia, ale potem trzeba się nagimnastykować, żeby wizualnie doprowadzić tyl do stanu ''sprzed". Ja jeszcze nie doprowdziłem...

Chyba nie wszystkie auta z kratka byly pozbawione 5 pasa bezpieczenstwa. Ja swojego przerabialem z ciezarowki na osobowke tylko demontujac kratke. Mialem 5 pas ale ku mojemu zdziwieniu byl zablokowany. Nie mozna go bylo wyciagnac z siedzenia. Juz chcialem dobierac sie do srodka aby go odblokowac az pewnego razu pociagnalem go i sie wysunal. Spotkal sie ktos z Was z takim przypadkiem ?
Pzdr.

darpro
19-04-2007, 17:17
Chyba nie wszystkie auta z kratka byly pozbawione 5 pasa bezpieczenstwa. Ja swojego przerabialem z ciezarowki na osobowke tylko demontujac kratke. Mialem 5 pas ale ku mojemu zdziwieniu byl zablokowany. Nie mozna go bylo wyciagnac z siedzenia. Juz chcialem dobierac sie do srodka aby go odblokowac az pewnego razu pociagnalem go i sie wysunal. Spotkal sie ktos z Was z takim przypadkiem ?
Pzdr.

Miałeś szczęście - pewnie inna zmiana magików przy Twoim pracowała :). A jeśli chodzi o ten zakleszczony pas, to normalka - u mnie się zakleszcza po każdym rozłożeniu kanapy - muszę wówczas odblokować oparcie i zamykająć nieco przytrzasnąć. Nauczyli mnie tego w jednym ASO :)

damian0007
19-04-2007, 17:33
Dziękuje ze informacje!

mondy
20-04-2007, 00:31
pas jest blokowany po otwarciu zamka oparcia, tzn nie da sie go wyciagnac natomiast zwija sie bez problemu. Po zatrzasnieciu oparcia (musi zniknac czerwony znaczek pod przyciskiem zamka!) pas jest odblokowany. Czasem trzeba niezle trzasnac. :boks: