PDA

Zobacz pełną wersję : Obroty w TD - again



zamoor
21-06-2005, 14:27
Witam
Wiem ze dyskusje o wolnych obrotach wałkowane już były i to nawet niedawno, ale ja mam do tego tematu jedno pytanie.
Piszecie jakie powinny byc obroty na zimnym albo na ciepłym silniku i takie tam... Ale właściwie jakie moga byc negatywne skutki zbyt wolnych lub zbyt szybkich obrotów?? Rozumiem że przy zbyt szybkich wiecej ropy spali ale co poza tym? u mnie jest ok 700 obrotów na zimnym i ciepłym bez zmian. Silnik nie gasnie, pracuje równo nie faluje obrotami. Gość w ABScar powiedział żeby olac temat bo szkoda zachodu a i mniej wychla ropy. Powiedzcie jakie moga byc negatywne skutko zbyt wolnych obrotów, skoro silnik nie gaśnie i równo pracuje??
Samochodzik odbieram z ABSCar za jakieś 6 godzin więc może jeśli podaćie jakieś konkretne za i przeciw to zagną człeka z serwisu

Dzieki i pozdrawiam
Marcin

fuel111
21-06-2005, 19:54
700 obrotów to nie tragedia ale mniej to może się skończyć zatrzymaniem się silnika po załączeniu np. klimy. Głownie to będą nierówna praca silnika i samoczynne zatrzymania przy niewielkim obciążeniu co nie jest zdrowe dla silnika i paska rozrządu :)