PDA

Zobacz pełną wersję : zakłócenia aa prąd w naszych mundkach



adi_m
22-04-2007, 22:59
a wiec dzis mnie naszło testuje moje radyjko ii co przekrece kluczyk w stacujce to przy mam szumy a nie ruszam SQ wyłaczam cicho , no to mysle zobaczymy co bedzie jaki inaczej przeciagne kabel po autku. Zabroało mi to z 30 min bo poprzedni własciciel bardzo fajnie schował ten kabelek pod progiem od stony kierowcy. No i podłaczam SQ dalej w tej samej pozycji cisza, przekrecam kluczyk czisza ;) no mysle jestem w domu tylko teraz gdzie to schowac kabelek ale ze pomysł pojawił sie szybko to ruszyłem do działania próg po stronie pasażera rozebrałem ii tam umiejscowliłem kabelek. Po montażu doszedłem do wniosku ze wiazka elektryczna znajdujaca sie po stronie kierowcy dawała takie zakłócenia. Nachodzi mnie w zwiazku z tym inne pytanie czy jest mozliwosc jeszcze jakiejs poprawy inaczej zredukowania do minimum szumów zwiazanych z elektryka w naszych autkach

krzys-68
23-04-2007, 15:16
wyizolowac przewód antenowy folia alu

adi_m
23-04-2007, 17:58
wyizolowac przewód antenowy folia alu

aa ktos to testował jak to sie sprawdza

Paolo
23-04-2007, 20:27
A testował i nie tylko przewody antenowe cb :bigok:

krzys-68
23-04-2007, 21:22
A testował i nie tylko przewody antenowe cb :bigok:I dodaj ze sie sprawdza :satan: ,zwykla kuchenna folia alu :satan:

adi_m
23-04-2007, 22:10
dobra to moze kto podpowie jak to wykonac
matowa strona do wewnatrz owinac ten kabel ii czy na koniec zabezpieczyc to jakos tasma klejaca

adi_m
25-04-2007, 13:03
no koledzy to jak jest z tym kablem podpowie ktoś

Paolo
25-04-2007, 14:24
Nie ma znaczenia jak zawiniesz czy tą stroną czy tą to nie piekarnik :satan: na końcu możesz zakleić taśmą aby sie strzępiła. :)

krzys-68
25-04-2007, 14:31
na koniec zwykla opaska zaciskowa i bedzie OK

adi_m
25-04-2007, 14:47
dobra a tak w ogóle to nie robicie sobie ze mnie żartów bo ja sie serio pytam

BS
25-04-2007, 14:58
dobra a tak w ogóle to nie robicie sobie ze mnie żartów bo ja sie serio pytam

chłopakom zdarza się mówić serio ... folia alu moze pomóc chociaż gwarancji nikt CI nie da ...

dracco_wawa
25-04-2007, 16:35
dobra a tak w ogóle to nie robicie sobie ze mnie żartów bo ja sie serio pytam
no tak fachowo to ta folia to ma być taki dodatkowy ekran
Ja z dwojga złego to bym sobie nowy kabelek dobrze ekranowany kupił co by żonce z kuchni folii nie podbierac :satan:

adi_m
25-04-2007, 22:49
aa ja nie mam zony wiec chyba sprobuje ale to dopiero po majówce narazie i tak juz mam o wiele mniej zakłoceń

raulo
04-05-2007, 09:54
Ja z dwojga złego to bym sobie nowy kabelek dobrze ekranowany kupił
Taka mała dygresyjka :)
Najlepiej RG213 ale kto go schowa w aucie :)

krzys-68
04-05-2007, 13:07
Ja z dwojga złego to bym sobie nowy kabelek dobrze ekranowany kupił
Taka mała dygresyjka :)
Najlepiej RG213 ale kto go schowa w aucie :)Nie ma rzeczy niemożliwych,takze ukrycie przewodu o sr 10mm ma szanse na sukces.Jednak antene trzeba od razu montowac stałą i dziure robic :satan: .Potem w dól po słupkach i pod dywanem do radyjka :hehe:

dracco_wawa
04-05-2007, 13:41
Nie ma rzeczy niemożliwych
tu bym polemizował np. trzasnąć obrotowymi drzwiami, czy założyć hełm na lewą stronę

także ukrycie przewodu o sr 10mm ma szanse na sukces
a le w tej kwestii to sie całkowicie zgadam. Nie takie rzeczy sie ukrywało w samochodzie jak trzeba było zaoszczędzić na cle czy akcyzie.

raulo
04-05-2007, 22:52
Nie ma rzeczy niemożliwych,takze ukrycie przewodu o sr 10mm ma szanse na sukces
Oczywiście zgadzam się. Ale chyba byłby to jednak mały przerost formy nad treścią
:)

radiosystem
05-05-2007, 08:27
Witam.

Ludziska kochane z tą folią to chyba przesada. Folia nawinięta na kabel to żaden ekran. No może dodatkowe 6dB.

Proponuję zastosować dobry kabel koncentryczny i już.
Dobry to taki , który mało tłumi i ma dużo żył ekranujących miedzianych a najlepiej srebrzonych.

Myślę ,że nikt na tym forum nie myśli , że kabel RG-58 produkcji włoskiej to "szczyt techniki" ?.
Kiedyś miezyłem kilka kabli koncentrycznych znajdujących się w Warszawskich hurtowniach. I doznałem SZOKU.
Już na wagę były różnice np. 100m kabla RG-58 w krążku , biorąc w lewą 100m i w prawą 100m rękę , czuło się różnicę w wadzę.
Kable w hurtowniach CB to najgorszy chłam jaki może być. Nikt w tych niby wyspecjalizowanych sklepach CB , nie ma "zielonego" pojęcia jakie parametry powinien mieć kabel koncentryczny a już o współczynniku skrócenia "k" to lepiej nie pytać bo wypędzą ze sklepu (myśląc że ich obrazamy).

Kończąc , proponuję wszystkim zastosować (nawet do CB) kabel o nazwie H-155. Jest on bardzo dobrze ekranowany (>70dB) a żyła środkowa to linka. O parametrach nie wspominam bo i tak są za dobre na pasmo 11m.

Koszt takiego kabla to 1,25 netto za 1mb. Tańszy od RG-58 a 20 razy lepszy.

Pozdrawiam.

PS. Jeżeli chodzi o sklepy "radiowe" w Warszawie to należy OMIJAĆ z daleka "AVANTI" . Mimo ,że pracują tam krótkofalowcy to poziom ich wiedzy radiowej i sposób obsługi klienta jest KATASTROFALNY. Jeżeli mam polecić (tylko pod względem fachowości i pojęcia tematu "radio") to GRZYBKI i MEGUM.