PDA

Zobacz pełną wersję : co na przewodach od klimy



macias
21-06-2005, 19:46
Witam
Panowie i Panie mam pytanie do was może ktoś wie i podzieli się ze mną wiadomościami co znajduje się na przewodach pod maską od klimy są tam jakieś czujniki?? w jednej kostce jest 4 styki a w drugiej 3 styki są to takie okrągłe kostki,co tam podłączyć do czego służą te kostki jakieś zabezpieczenie?? co by klima nie chodziła bez czynnika czy coś ?? kupiłem klimę z Mundka 96> i staram się ją założyć do mojego Mundka. Jak tylko będę wiedział do czego są te złączki i co na który styk podłączyć robię to i cieszę się chłodem w moim Mondeo

STraits
21-06-2005, 20:29
Ta 4 stykowa to czujnik wysokiego ciśnienia. Jest po lewej stronie patrząc na silnik, za zbiorniczkiem spryskiwaczy. Ten 3 stykowy to powinien być w osuszaczu (taki zbiorniczek montowany w sanki ... za chłodnicą) to jest czujnik... niskiego cisnienia o ile sie nie myle.

macias
21-06-2005, 20:36
ok dzięki to już mniej więcej wiem.
to następne pytanie czy musi do tych czujników być jakaś elektronika bo o ile dobrze myślę to jak zaniskie ciśnienie to nie ma możliwości włączenia klimy a jak za wysokie to co?? czy to ma się jakoś dzo działania klimy czy są to czujniki czy przekazniki jak ich nie podłączę to co się stanie albo czego nie będzie.Mozę ktoś z forowiczów posiada jakiś schemat podłączenia klimy lub tylko tych konkretnych czujników.
z góry dzięki za podpowiedzi

STraits
21-06-2005, 20:49
Tutaj masz schemat dla klimy manualnej : www.madej.net/klima.mdi

Jakby co jest taki przycisk na dole forum "POMÓGŁ" :)

Aha - dokument jest w formacje Microsoft Office Document Imaging

werc
21-06-2005, 22:30
Dzięki, mi też się przydało :metal

STraits
21-06-2005, 22:32
Ciesze sie.

macias
21-06-2005, 22:36
juz pobrałem pliczek ale nie mogęgo otworzyć wiem jaki prog ale gdzie on jest??

STraits
21-06-2005, 22:43
Zainstaluj MS Office 2000/XP/2003

macias
21-06-2005, 23:25
wielkie dzięki to mi duzo pomoze jutro biorę się do pracy myśle ze już nie długo zimno będzie u mnie w Mondeo dzięki za pomoc, jak będę umiał to też postaram się podpowiedzieć coś