PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] car-audio problem



stallone21
24-04-2007, 09:14
od pewnego momentu pojawil sie maly problem ze mojim sprzetem, a mianowicie pojawily sie bardzo slysalne szumy na wysokich tonach, przy przelanczaniu piosenek na radyjku lub na samym radiu szumy sa bardzo slysalne i wrecz denerwujace. przypomne ze mam radio SONY CDX GT-500 i caly sprzecik jest zasilany piecem JBL 755.6, a juz sprawdzalem przewody, i glosnikowe i sygnalowe, i zasilajace, i wszystkie styki sa ok, nic nie ma luznego. nie mam pojecia co sie dzieje, czy to radyjko juz konczy swoj zywot, czy co? chlopaki pomozecie??? :wall:

wrt
24-04-2007, 19:42
"od pewnego momentu pojawil sie maly problem ze mojim sprzetem"
od jakiego momętu, cos szczególnego sie wydarzyło wtedy ?

czy te szumy mają związek z obrotami silnika ? czy kręcąc gainem na wzmacniaczu jest różnica ? Jak dla mnie masz albo uwaloną masę albo wyjście w radiu. kiedyś miałem podobną akcje i zmieniłem radio..

stallone21
25-04-2007, 01:54
nie ma roznicy jak krece gazem, bez przerwy to samo, musze sobie sprawdzic mase a jak nie to radyjko zmieniam, ale moze jeszcze jakie spomysly??

wrt
25-04-2007, 03:15
a na resztę moich pytań odpowiesz? jak gain nic nie zmienia to najprawdopodobniej znaczy ze problem tkwi w kablach głośnikowych, spróbuj puścić kabel do głośnika "po fotelach" albo zupełnie poza autem, próbowałeś w ogóle cokolwiek sam zadziałać (opisz to) ?

stallone21
25-04-2007, 11:45
przewody zasilajace mam puszczone po lewej sronie przy progu, a sygnalowe pod tunelem srodkowym pod fotelami i pod konsola i do radia, dzisiaj wziolem wyciagnolem kable sygnalow i polozylem je na fotelach..dalej to samo.. zrobilem tez jedna rzecz bo myslalem ze cos z masa nie jest, i pierw dalem mase do innego elementu karoseri, a potem bezposrednio do aku. i dalej to samo. dzisiaj zauwazylem jeszcze taka rzecz ze na zapalonym silniku jak radio gra ciszej i wlacze nawiew na 4 to tylne glosniki zaczynaja tak delikatnie piszczec?? normalnie juz nei wiem co mam robic

rafek
25-04-2007, 21:43
na glosnikach masz zwrotnice ??
bo prawdopodobnie poszły zwrotnice jesli je masz

norti
26-04-2007, 00:55
Czasami na samym radyjko może pójść masa, najlepiej pożycz na chwilę od kogoś sprzęt i po nitce do kłębka.