PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] tuba



mutombo
24-04-2007, 19:35
Witajcie właśnie kupiłem sobie radio pionka i chciałbym podłączyć tubę, tuba posiada własne zasilanie ( aktywna ) o ile się nie mylę tak to się nazywa. Moje pytanie jest takie czy można podłączyć ją bezpośrednio pod wyjście na wzmaczniac które jest z tyłu radia chodzi o zasilanie bo muzę pociągnę z głośników w tylnich drzwiach o ile tak można

wrt
24-04-2007, 19:48
tuba nie ma własnego zasilania tylko wzmacniacz a zasilanie to musisz do niej pociągnąc z akumulatora, a wyjście w radiu po to jest żeby własnie z niego wysyłać sygnał do tuby, można niby wysyłać sygnał z instalacji ale musisz mieć w tubie "high input", tylko że takie rozwiązanie generalnie nie ma sensu.

Ps: zadajesz kolego najprostsze z możliwych pytań które przerabiane są tu w co drugim temacie o audio, przyznaj sie ze nie używasz opcji "szukaj"

mutombo
24-04-2007, 19:58
sorry żle się określiłem z tym zasilaniem faktycznie ona poprostu posiada własny wzmacniacz czy coś w tym stylu
wrt szukałem ale nie dokońca znalazłem
tak na marginesie cięzko było podpowiedzieć (koledze) w potrzebie

pawelos
24-04-2007, 20:14
zasilanie ciagniesz z aku, wystarczy sam plus, mase wpinasz do karoserii. Do tego tuba powinna miec wejscie na kolejny plus ktory sluzy do tego aby wlaczala sie za radiem, ciagniesz go ro radia i najprosciej jest go podpiac do niebieskiego kabelka w kostce ISO czyli do sterowania antena (kabel w kostce powinen miec napis "antena +12" lub cos w tym stylu, poprostu pojawia sie tam plus po wlaczeniu radia i ten plus bedzie wlaczal tube. Na radiu masz Chinche czyli wyjscie przedwzmacniaczai tam podpinasz tube. :bigok:

mutombo
24-04-2007, 20:36
pawelos masz duży plus waśnie oto mi chodziło wielki dzięki :metal :banan:

zbigniew
25-04-2007, 01:28
zasilanie ciagniesz z aku, wystarczy sam plus, mase wpinasz do karoserii. Do tego tuba powinna miec wejscie na kolejny plus ktory sluzy do tego aby wlaczala sie za radiem, ciagniesz go ro radia i najprosciej jest go podpiac do niebieskiego kabelka w kostce ISO czyli do sterowania antena (kabel w kostce powinen miec napis "antena +12" lub cos w tym stylu, poprostu pojawia sie tam plus po wlaczeniu radia i ten plus bedzie wlaczal tube. Na radiu masz Chinche czyli wyjscie przedwzmacniaczai tam podpinasz tube. :bigok:
wszystko bardzo ładnie opisane, ale nie polecałbym brać masę z auta lecz bezpośrednio z aku., z masą na aucie różnie bywa i można mieć zakłócenia w odbiorze

Mirron
25-04-2007, 08:09
wszystko bardzo ładnie opisane, ale nie polecałbym brać masę z auta lecz bezpośrednio z aku., z masą na aucie różnie bywa i można mieć zakłócenia w odbiorze

Witka!

Dokładnie tak, jesli już będziesz ciagnął plusa z akumulatora to podciagnij i minus, z tą masa z karoserii różnie bywa albo bedzie wszystko OK albo pozornie bedzie wszystko dobrze a wzmacniacz w tubie bedzie zbierał zakłocenia... kilka wątków niżej masz temacik "Gwizd w głośnikach" czy jakos tak, poczytaj sobie.... a reszta tak jak kolega Pawelos Ci napisał i bedzie działać :party:

Powodzenia!

radeq
25-04-2007, 12:28
jak cala instalacja w aucie jest sprawna, masa do budy odpowiedni podpieta (nie przez lakier, srubke czy cos) to zadnych znieksztalcen i innych dziwnych szumow nie bedzie.

cwany
25-04-2007, 16:19
ja w swoim minusa puscilem tam gdzie sa schowki w kombiaku w bagazniku , papierem sciernym zdarlem do samej blachy i gra pieknie , a odprowadzac jest co bo 800rms wzmacniacz ma , tez na poczatku chcialem ciagnac z akumulatora , bo to jest najlepsze rozwiazanie jakie moze byc ale niestety fundusze i grubosc kabla mi na to nie pozwala:|

rafek
29-04-2007, 16:50
zaglądnij na www.audiocar.pl zakładka promocje , skrzyneczka HERTZ 250 BASS REFLEX za niecałe 400 PLN noweczka polecam

mutombo
29-04-2007, 17:03
jakaś dziwna ta tuba ma wyjście tylko na jeden plus i pociągnąłem go z radyjka tak że włącza się przy przekręceniu kluczyka tyklo mam problem z pociągnięciem sygnału z radia chodzi mi o wyjścia chinch kabelki podłączyłem i nic tuba nie gra a jak podłączylem pod głośniki to gra o co tu chodzi

mutombo
29-04-2007, 17:06
jakaś dziwna ta tuba ma wyjście tylko na jeden plus i pociągnąłem go z radyjka tak że włącza się przy przekręceniu kluczyka tyklo mam problem z pociągnięciem sygnału z radia chodzi mi o wyjścia chinch kabelki podłączyłem i nic tuba nie gra a jak podłączylem pod głośniki to gra o co tu chodzi

cwany
01-05-2007, 03:17
kolego nie bardzo rozumiem

jakaś dziwna ta tuba ma wyjście tylko na jeden plus
skoro jest to aktywna , to ma w sobie wbudowany wzmacniacz , plus czyli kabel zasilajacy tak?kazdy wzmacniacz ma tylko jedno takie wyjscie , a jezeli chodzi o chinch , zdarzaja sie wzmaki ktore posiadaja tylko jedno wejscie choc ja w zyciu spotkalem sie tylko raz z czyms takim w tubie tonsila , a jezeli chodzi o odpalanie sie tuby moze byc temu winien remote(mozna go podpiac do wyjscia antenty elektrycznej w kostce) , jezeli nie rozwiazalem twojego problemu , to moze sprobuj jakos rozwinac ten watek.
pozdrawiam:)