PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Pomocy hamulece tylne nie równo działają



brylant
25-04-2007, 19:48
Witam wszystkich
Potrzebuje pomocy
Moje mondeo lekko daje ciała a konkretnie lewe tylne koło o 40% słabiej hamuje.Wymieniłem okładziny,bebny i zadnej poprawy.

Prosze o informacje co jeszcze warto sprawdzic
Ps. Hamulec reczny bardzo dobrze hamuje(wskazanie rolek na przeglądzie)

Podejzewam ze jeden z tłoczków cos nie baka

Pozdrawiam
BRYLANT

osiolek
25-04-2007, 22:37
No i chyba dobrze podejrzewasz,wymień cały cylinderek bo koszt raczej niewielki.Profil uzupełnij.

25-04-2007, 22:39
Tam siedzą jakieś regulatory czy coś... do WD 40 z nimi... powinno pomóc !

Luky
26-04-2007, 00:31
A jak to jest z tym cylinderkiem?Kiedyś co byłem na przeglądzie to zawsze mi go wymieniali,bo niby ciekł.Koszt jego to coś ok 40zł.Czy teraz wymieniając tarcze i klocki z przodu warto go wymienić?Bodajże 3 lata nie był wymieniany.A o tylnich hamulcach się nie wypowiadam,bo ręcznego to już od dawna nie mam :)

money
26-04-2007, 01:05
A że pozwolę sobie podłączyć się pod temat.. Jak poprawić hamulec ręczny? Bo jest taki słabiutki że szkoda gadać a okładziny w bębnach mam "prawie" nowe... Z tego co wiem to nie ma czegoś takiego jak podciągnięcie linki w mk1, czy to prawda?

arek-alien
26-04-2007, 01:14
U mnie też słabiutki jest, mechanik powiezdział, że samoregulatory do wymiany

DariuszHoryd
26-04-2007, 01:26
Co do ręcznego to nie koniecznie samoregulatory, bo trzeba je sprawdzić. Jeżeli ząbki się wytarły to oki, do wymiany, ale warto sprawdzić również samą linkę, do tego w samej dzwigni jest też mechanizm regulacji, przy odrobinie chęci można troszkę podciągnąć linkę, trzeba tylko zapadkę przestawić i na pewno te pare cm linka się podciągnie... mi lekko pomogło, dziś jakoś przegląd przeszedł :)

Edit:
Co do samoregulatorów to czasami pomaga zwykłe przesmarowanie.

stallone21
26-04-2007, 09:07
sprawdz samoregulatroy. mialem to samo i po meczarnicha przez jakis czas ze slabymi hamulcami i brakiem recznego, wkurzylem sie i wymienilem komplet. od linek po sprezynki i teraz wszystki dziala sprawnie

money
26-04-2007, 10:50
Dzięki Panowie, sprawdzę to u siebie :metal Pozdrawiam :beer: