PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] walenie silnika 1.8TD



wilu117
26-04-2007, 11:12
Jakis czas temu o tym pisałem, chyba bedzie ze 3 tygodnie a tak to wyglądało:

Ostatnio moj silnik zaczął walić, zaprowadziłem auto do mechanika, wyszło na to ze rozrząd trzeba wymienic, bo poprzedni własciciel zmienil tylko paski i w dodatku lało się spod uszczelniaczy, ale reszta wydawała się ok, więc padło na pompę, oddałem ją do regeneracji, uwalony był regulator kąta wtrysku i to była przyczyna walenia. Kazałem zrobić w niej wszystko co jest do zrobienia a kosztowało mnie to 970 PLN. Zrobiona pompe zawiozłem do swojego mechanika on ją zamontował na starym rozrządzie zeby sprawdzić, ale cos dalej bylo nie tak, jakos źle pracował, pomiar cisnień na garach wyszedł ok. No to wymiana rozrządu i tu wyszło na to ze miałem rozrząd przestawiony o 2 zęby ! Po poskładaniu tak jak nalezy silnik juz chodził lepiej ale z rury leciał biały dym.... Znów pomiar cisnien i tu zonk, na 4 cylindrze całkowity brak cisnienia! No to zdejmujemy głowice i wyszło na to ze 3 zawory do wymiany a na tłoku odbity slad po zaworze, jeszcze z czasów poprzedniego właściciela. Teraz juz wszystko jest ok ale kosztowało to następne 1200PLN. Wniosek z tego taki że nawet jak bym sprawdzał przed kupnem to bez rozbierania rozrządu nie wiedział bym ze silnik jest po zerwaniu paska

BS
26-04-2007, 11:21
niekoniecznie po zerwaniu .... wystarczy że jakiś nieuk zrobił go na znaki zamiast na blokady i poprzestawiał .... dobrze że już jest ok z autem ale szkoda że tyle kasy to kosztowało ... za to masz teraz silnik w dobrym stanie i zrobisz na nim duuużo km...

kraVco
26-04-2007, 11:32
.... wystarczy że jakiś nieuk zrobił go na znaki zamiast na blokady i poprzestawiał .... a u mnie wg ciebie taki nieuk mi zrobił rozrząd i jest ok :metal wszystko zależy jak jakiś mechnik podejcie do roboty no i oczywiście jak ma jakieś pojęcie...

BS
26-04-2007, 11:52
.... wystarczy że jakiś nieuk zrobił go na znaki zamiast na blokady i poprzestawiał .... a u mnie wg ciebie taki nieuk mi zrobił rozrząd i jest ok :metal wszystko zależy jak jakiś mechnik podejcie do roboty no i oczywiście jak ma jakieś pojęcie...

dobry mechanik będzie wiedział czym grozi przestawienie rozrządu kolizyjnego i go nie przestawi robiąc na znaki albo się wogóle nie podejmie roboty ... nie mniej jednak dalej uważam ze robienie na znaki to kuszenie losu i tyle...

kraVco
26-04-2007, 11:57
dobry mechanik będzie wiedział czym grozi przestawienie rozrządu

właśnie o to chodzi :beer:

wilu117
26-04-2007, 12:15
teraz rozrząd jest poskładany na blokadach, silnik pracuje napewno ciszej i ładniej odpala, no ale pompa tez jest zrobiona, a wtryski trzymaja jak nówki bo tez byly sprawdzane