PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] radio + 1 czy 2 wyjscia RCA



cosmic
26-04-2007, 21:40
powiedzcie mi jesli w przyszlosci bede chcial sobie sprawic wzmacniacz i souba to jest roznica czy radio bedzie mialo 1 wejscie lub 2 ??

jaka to roznica i czy duza ??

aha i czy jest ew. mozliwosc podmiac soubwoofer bez wzmacniacza do radia ??

prosze o pomoc bo kupuje radio i nie wiem czy mam brac z 1 czy 2 RCA

Lipa
26-04-2007, 21:56
Z tego co mi się wydaje to różnica jest taka że:
-przy jednej parze wyjścia RCA by podłączyć ze wzmacniaczem musisz kupić kabel z rozgałęzieniem
- przy dwóch wyjściach RCA nie masz z tym problemu

Do radia podłączasz wzmacniacz, a dopiero do wzmacniacza subwoofer(np na mostku)

Ja bym nie podłączał bezpośrednio subwoofera do radia

pawelos
26-04-2007, 22:21
tzn co rozumiesz przez jedno wyjscie RCA? przewaznie 1 oznacza pare czyli dwa: lewy i prawy. Dwa oznaczaja 2 pary czyli 4, lewy przod lewy tyl, prawy przod, prawy tyl...

cosmic
27-04-2007, 07:50
nie no ok.. wiem ze para..

ale co lepsze ??

czy to ma duze znaczenie ??

radeq
27-04-2007, 09:03
ma o tyle, ze 2 pary RCA sa hmmm... bardziej rozwojowe :) pod jedno podpinasz wzmak i suba, pod drugie np. wzmak i przedni zestaw :) a wtedy gra jak trzeba :banan: :banan: :banan:

Palec
30-04-2007, 11:52
Chodzi o to, że przy dwóch parach RCA możesz regulować za pomocą radia głośniki przednie i tylne na zasadzie: Front-Rear i Right-Left (przód-tył i prawy-lewy), ewentualnie subem. Przy jednej parze mimo rozgałęźników nie będziesz mógł regulować Front-Rear tylko Right-Left. Mogą być jeszcze 3 pary RCA(lub więcej;) i wtedy masz pełną regulację przód-tył i dodatkowo subem.