PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z zapalaniem i mocą



tommy8007
30-04-2007, 12:40
Witam.
Niedawno kupiłem Mk II 1.8 TD. Początek jazd był super, silnik chodził bez zarzutów. Od tygodnia zaczęly się problemy z zapalaniem i brakiem mocy silnika powyżej 3000 obr/min. Silnik jakby nie dostawał paliwa. W sobotę dodatkowo mnie zaskoczył zgaśnięciem przy ruszaniu.Później nie było szans go odpalić.Dopiero po ręcznym napomopowaniu paliwa odpalił wydając z siebie kłęby czarnego dymu.Ogólnie pompka na filtrze nie jest "twarda" zawsze można jeszcze z 2 razy dopompować.Filtr paliwa został świerzo wymieniony, dodatkowo wyczyściłem przepływomierz i zresetowałem pamięć.Co może być przyczyną takiego zachowania mojego Mondeo??Pomocy!!

qla
03-05-2007, 12:51
Cześć
Ja zdjąłem przewód paliwowy (górny z dwóch, co idą do pompki) i przedłużyłem go 5cm przezroczystym przewodem paliwowym 6mm i "naprawiło" się, więc w najbliższym czasie wymienię cały ten przewód paliwowy. Problemem są chyba te szybkozłączki na przewodach paliwowych.

Wojtek

kuk1s
03-05-2007, 14:37
a filtr paliwa ?

qla
03-05-2007, 19:12
Filtr wymieniłem również

Wojtek

LaBobas
03-05-2007, 19:29
dodatkowo wyczyściłem przepływomierz i zresetowałem pamięć.
przeplywka w dieslu raczej ma mniej wplywu na silniczek niz w benzynce.Nie musisz takze resetowac................bo.........nie masz w zasadzie co resetowac :satan:

Cygan
04-05-2007, 00:00
Witam.
Niedawno kupiłem Mk II 1.8 TD. Początek jazd był super, silnik chodził bez zarzutów. Od tygodnia zaczęly się problemy z zapalaniem i brakiem mocy silnika powyżej 3000 obr/min. Silnik jakby nie dostawał paliwa. W sobotę dodatkowo mnie zaskoczył zgaśnięciem przy ruszaniu.Później nie było szans go odpalić.Dopiero po ręcznym napomopowaniu paliwa odpalił wydając z siebie kłęby czarnego dymu.Ogólnie pompka na filtrze nie jest "twarda" zawsze można jeszcze z 2 razy dopompować.Filtr paliwa został świerzo wymieniony, dodatkowo wyczyściłem przepływomierz i zresetowałem pamięć.Co może być przyczyną takiego zachowania mojego Mondeo??Pomocy!!
Jak pojeździsz troszkę to odkręć wlew paliwa i sprawdź czy przy odkręcaniu jest syk powietrza. Może zbiornik sie nie odpowietrza i stąd te problemy. Jeżeli tak to sprobuj go nie zakrecac do konca i zobacz czy jest roznica.

pawpor
04-05-2007, 08:17
Z tym przyspieszeniem to pewnie sławny BOOSTER, poczytaj sobie o nim, przeczyścić napewno nie zaszkodzi

tommy8007
04-05-2007, 18:39
Dzięki bardzo za wszystkie rady.Z odpowietrzaniem żeczywiście był problem.Przeczyściłem korek, do końca go nie dokręciłem i jest jakby lepiej.Teraz jeszcze spróbuję wyczyścić BOOSTER.Jeszcze raz serdecznie dziękuję za wszystkie rady.Bardzo miło jako nowy uczestnik klubu mondeo wiedzieć że można tutaj liczyć na pomoc.Pozdrawiam