PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Głośniki



berater
01-05-2007, 17:29
Witam,
Proszę doświadczonych o pomoc w doborze głośników na przód i tył.
Co sądzicie o tej propozycji:
http://www.allegro.pl/item188002546_jbl_8627_gto_8627_ford_180w_wysylka_ 0_zl.html
A może inne, mogą być droższe propozycje. Założenie jest takie:
Fabryczny 6000CD w perspektywie SONY MP3, bez dodatkowego wzmacniacza, bez dodatkowych tweeterów, bez tuby, bez koniecznosci przerabiania mocowania, możliwie dobra dynamika i pasmo (góra i dół). Zakładam jedynie możliwość wygłuszenia wnęk drzwi. Wiem, że to trudne do pogodzenia, ale liczę na Wasze audiofilskie doświadczenie.
Pozdrawiam,

wiktor99
01-05-2007, 21:02
A jam pytanie o głośniki w bagażniku do kombi.Są tam miejsca i przewody.Warto coś tam podłączyć?I jakie??

cwany
02-05-2007, 04:35
witam kolego do przodu probonowalby, DLS`y B-6 sa w bardzo przyzwoitej cenie bo mozna je juz wyrwac za okolo 400 zl wraz z zwrotnicami i gwizdkami,mialem przyjemnosc odsluchu tych glosniczkow i jak za te cene graja naprawde rewelacyjnie, ewentualnie jezeli zasobnosc portfela pozwoli proponowal bym cos z wyzszej polki dls`a lub jakies kick basy z polk audio , co do tych jbl`i na tyl to bym sie wstrzymal, a juz pisze dlaczego , nie wiem czy zwrociliscie uwage ale od jakichs 2 lat cena jbl`a oraz infinity drastycznie poszla w dol(niestety co za tym idzie jakosc wyrobow) otoz kitajce stwierdzily ze taniej bedzie robic ten sprzet u nas i go rozprowadzac na wschodnia europe , co sie ostatnio dowiedzialem z pierwszej reki glosniki te tlucze...tak wlasnie polski tonsil:) , nie zebym mial cos do tonsila ale wiadomo jak sie robi glosniki na tasmie , na szybciora , z beznadziejnych komponentow, ehh tak zeszmacic porzadne firmy :zly:
Co do soniaka...hmm moze i dostane po glowie od uzytkownikow sony ale stanowczo odradzam , nie powiem radia ogolnie sa wykonane z dobrych materialow , filtry ,moc, czy sterowanie soobwofferem lub tez pasmem przenoszenia bassu tez widzialem w soniawkach i nawet zrobilo to na mnie wrazenie....ale te nieszczesne lasery i slaby bufor:| , proponuje nakamichi juz za 700zl mozna wyrwac , a w mdo3 fajnie by wygladalo takie (tylko z wygladu) old schoolowe radio:)
to tyle moich wypocin , oczywiscie kazdy moze zanegowac :)
pozdrawiam

KrisSz
02-05-2007, 11:30
Witam,
Proszę doświadczonych o pomoc w doborze głośników na przód i tył.
Co sądzicie o tej propozycji:
http://www.allegro.pl/item188002546_jbl_8627_gto_8627_ford_180w_wysylka_ 0_zl.html
A może inne, mogą być droższe propozycje. Założenie jest takie:
Fabryczny 6000CD w perspektywie SONY MP3, bez dodatkowego wzmacniacza, bez dodatkowych tweeterów, bez tuby, bez koniecznosci przerabiania mocowania, możliwie dobra dynamika i pasmo (góra i dół). Zakładam jedynie możliwość wygłuszenia wnęk drzwi. Wiem, że to trudne do pogodzenia, ale liczę na Wasze audiofilskie doświadczenie.
Pozdrawiam,


Witam

Ja założyłem sobie najpierw głośniki JBL-a - elipsy 5x7 cali i grają bardzo dobrze nawet z fabrycznym CD 6000 (bez wygłuszania drzwi). Następnym krokiem było dołożenie radia Sony Ford MP3 - ale tu uważaj - konsola z dziurą na radio jest inna w modelach wyposażonych w CD 6000 niż w modelach w których fabrycznie jesy SONY.

Trzeba wymienić panel na konsoli centralnej żeby sony fizycznie się tam zmieścił - koszt w ASO - 379 PLN - na Allegro nie znalazłem przez miesiąc tej części z żadnego rozbitka.

Radyjko gra fantastycznie - bez porównania z CD 6000 (wystarcza w zupełności jeżeli słuchasz muzyki a nie nagłaśniasz okolicy). Suba będziesz mógł i tak potem dołożyć bez zbędnych kombinacji (sygnał z głosników tylnych po wysokiej). Ponieważ nie wiem jakiej muzyki słuchasz pójdź do jakiegoś centrum i posłuchaj czy sposób grania JBL-i lub innych głosników Ci odpowiada. W aucie bedzie to grało i tak inaczej ale lepsze to niż kupowanie kota w worku.

Jeżeli chcesz szczegółow na temat konsoli do Sony do odezwij się na priva

Pozdrawiam

KrisS

Tyberiusz
02-05-2007, 12:29
Witam,
Proszę doświadczonych o pomoc w doborze głośników na przód i tył.
Co sądzicie o tej propozycji:
http://www.allegro.pl/item188002546_jbl_8627_gto_8627_ford_180w_wysylka_ 0_zl.html
A może inne, mogą być droższe propozycje. Założenie jest takie:
Fabryczny 6000CD w perspektywie SONY MP3, bez dodatkowego wzmacniacza, bez dodatkowych tweeterów, bez tuby, bez koniecznosci przerabiania mocowania, możliwie dobra dynamika i pasmo (góra i dół). Zakładam jedynie możliwość wygłuszenia wnęk drzwi. Wiem, że to trudne do pogodzenia, ale liczę na Wasze audiofilskie doświadczenie.
Pozdrawiam,

Nie wiem jak sobie 6000 poradzi z moimi propozycjami. Mysle jednak ze warto poswiecic wiecej troszke pracy i zalozyc sobie okragle glosniki, efekt koncowy jest nabrawde ladny. Te z Twojego linka to naturalnie jak najbardziej ok sprzet, ale moja propozycja jest taka:

- przód: Pioneer TS-A172C (http://www.allegro.pl/item190818361__pioneer_ts_a172c_gwarancja_220_w_.h tml)
- tył: Pioneer TS-A1711 (http://www.allegro.pl/item190817977__pioneer_ts_a1711_gwarancja_f_vat_22 0_w_.html)

Ja jestem ze sprzetu Pioneera zadowolony :metal