PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Zwiększenie wydajności pompy olejowej w TD'ku



Exodos
02-05-2007, 11:18
Jak w temacie, jak zwiększyć wydajność pompy olejowej w TD'ku ? Reanimuję stary projekt z turbinką 1.5 bara i IC za chłodnicą wody (IC już praktycznie jest, tylko trzeba z auta wykręcić). Większa turbinka potrzebuje większego przepływu oleju, więc nie wiem jak ten problem rozwiązać.

Rekinblu
10-06-2007, 02:33
Wiec nie wiem jak w fordzie bo jeszcze nie mialem okazji wyjac pompy olejowej ale jak mialem golfa 2 to mialem nadcisnienie oleju i to duze bo 4-7 atm smiali sie ze mam czolg bo nie wiadomo kiedy wystrzeli mi filtr oleju. Ale do tematu w kazdym aucie jest zawor zwrotny cisnienia oleju w golfie byl to tloczek z sprezyna w srodku i gdy cisnieni roslo tloczek sie cofal redukujac cisnienie oleju a olej wracal do miski olejowej. Zabieg byl prosty wlozylem twardsza sprezyne do tloczka i dopiero ponad 7 atm bylo redukowane. Nie wiem jak w dizlu ale w bezynie uszczelki wszystki musiale wymieniac bardzo czesto ni wytrzymywaly cisnienia a i odme przerabialem na wieksza. Trzeba by schemat pompy oleju skads dorwac i zobaczyc czy da sie ten sposob wykozystac .

Exodos
10-06-2007, 10:41
Hmm, ja znowu myślałem nad czymś innym, żeby zmiejszyć to kółko zębate co jest napędzane przez pasek rozrządu, mniejsze kółko = większa prędkość obrotowa = większy przepływ oleju.

PS. Kolego Rekinblu masz 1.8 TD, a nie 1.8 TDi :)

Rekinblu
10-06-2007, 10:51
PS kolego Exodos w papierach jest 1.8 TD ale z racji stau ze mam fabryczny interculer wiec moge pisac TDI :)
a a zmniejszanie kola zebatego nic nie da bo zawor zwotny i tak pusci to cisniene spowrotem do miski. Jedyna opcja to blokada lub modyfikacja zaworu zwrotnego i wystarczy. W golfie pompa ta daje przy obrotach silnika 3500 jakies 12 atmosfer cisnienia oleju :) , nie wiem jak w mondeo ale jezeli jest uzyta pompa zembata to mysle ze tez tyle idzie wiec szukaj zaworka zwrotnego i powodzena w modyfikacji

Exodos
10-06-2007, 11:08
Rekinblu Intercooler nie jest oznaczany jako literka i, TDi to są silniki grupy VAG na pompowtryskiwaczach, a to jest zupełnie inna konstrukcja silników niż nasze, nasze to są stare poczciwe TD'ki i nic więcej.

Co do tego zaworku to hmmm, ciekawe gdzie on może być.

Rekinblu
10-06-2007, 11:20
usunolem to "I" :)
a zawor zwrotny jest w pompie, bez wyjecia pompy nie da sie go zobaczyc , a calosc w golfie byla w misce olejowej

Exodos
10-06-2007, 11:25
Eh, wyjmować pompe to znaczy rezebrać rozrząd, narazie się wstrzymam, jak przyjdzie wymiana rozrządu to się zaglądnie do tej pompy.

Rekinblu
10-06-2007, 11:45
Moge sie mylic ale o ile pamietam to naped pompy olejowej byl w golfie bezposrednio z walu korboego a nie z rozrzadu .Moda tego robilem z 8 lat temu wiec nie wszystko pamietam dobrze.
Poszukam gdzies schematu pompy naszych obecnych autek

Exodos
10-06-2007, 11:54
Pompa oleju jak i pompa wody jest napędzana za pomocą paska rozrządu, wiem bo sam ze 3 razy zmieniałem u siebie rozrząd.