PDA

Zobacz pełną wersję : Spadające jałowe



Muder
22-06-2005, 22:01
Witam Grono Fachowców :bigok: ,zdarza mi się w czasie jazdy,że podczas wysprzęglania,np.w celu redukcji obroty pikują szybko w dół do 500 i za 2-3 s. jest już ok.Nieraz nawet potrafi przy takim manewrze skubany zgasnąć(najwiekszy ubaw jest na skrzyżowaniu :wall:)Zauważyłem ,że dzieje się to TYLKO wtedy,gdy jadę z góry i bez gazu- pod górę jeszcze nigdy mi nie klęknął,a obroty wtedy fajnie powoli schodzą.Miał ktoś z Was tego typu przypadłość?Może ktoś odpowie... :pc:

krzys-68
22-06-2005, 22:03
Witam Grono Fachowców,zdarza mi się w czasie jazdy,że podczas wysprzęglania,np.w celu redukcji obroty pikują szybko w dół do 500 i za 2-3 s. jest już ok.Nieraz nawet potrafi przy takim manewrze skubany zgasnąć(najwiekszy ubaw jest na skrzyżowaniu :wall:)Zauważyłem ,że dzieje się to TYLKO wtedy,gdy jadę z góry i bez gazu- pod górę jeszcze nigdy mi nie klęknął,a obroty wtedy fajnie powoli schodzą.Miał ktoś z Was tego typu przypadłość?Może ktoś odpowie... :pc:Na LPG nie jeżdzisz? :satan: sprawdż dokładnie dzialanie zaworu bocznikowego(krokowy)

Muder
22-06-2005, 22:07
Elektrozawór vel silnik krokowy był czyszczony, czy może się mimo to zacinać? W końcu toż to made in Japan :) Sama Pb Na czym polega`dokładne sprawdzenie` tego zaworu?

zack29
22-06-2005, 22:13
witam
nie jesty to z mojego dowiadczenia tylko kumpla
Czasem na zimnym, czasem na ciepym dostawal dziwnych obrotów tak jak u ciebie. Mial MKI z 95, u niego pomoga wymiana sondy lambda
pozdro :beer:

Henryk
22-06-2005, 22:18
Zerknij sobie przy okazji w jakim stanie masz wiązkę przy samej wtyczce do czujnika cisnienia w układzie wspomagania kierownicy.W wiekszości przypadków urywają się kabelki przy samej wtyczce gdyz są dociskane i łamane przez wygłuszenie maski.Zanim tego nie naprawiłem miewałem objawy podobne do tych które opisujesz.

kamilos_sid
23-06-2005, 11:01
U mnie były podobne objawy na gazie (na benzynie wszystko ok) okazało się ze padła lambda potem regulacja gazu i teraz chodzi ok.

LaBobas
23-06-2005, 12:36
U mnie były podobne objawy na gazie (na benzynie wszystko ok) okazało się ze padła lambda potem regulacja gazu i teraz chodzi ok.A jaka lambde zapodales i za ile?

kamilos_sid
23-06-2005, 23:36
Mam NTK/NGK kupioną w Intercars (znajomy mechanik mi kupił) kosztowała 250zł razem z wymianą (pewnie mnie ostro naciął bo wymiana trwała 15minut) najważniejsze jest to że kolory kabli sa takie same jak w oryginale tzn. 2Xbiały, szary i czarny. W kompleciecie były też rurki do zaciskania kabli (bo podobno sondy sie nie lutuje) Potem byłem na regulacji gazu koleś podpiął komputer i stwierdził że sonda chodzi ok. Wyregulował i teraz jeżdze.

LaBobas
23-06-2005, 23:44
Mam NTK/NGK kupioną w Intercars (znajomy mechanik mi kupił) kosztowała 250zł razem z wymianą (pewnie mnie ostro naciął bo wymiana trwała 15minut) najważniejsze jest to że kolory kabli sa takie same jak w oryginale tzn. 2Xbiały, szary i czarny. W kompleciecie były też rurki do zaciskania kabli (bo podobno sondy sie nie lutuje) Potem byłem na regulacji gazu koleś podpiął komputer i stwierdził że sonda chodzi ok. Wyregulował i teraz jeżdze.Chyba mnie tez to czeka:(

kamilos_sid
24-06-2005, 00:08
Zanim wymienisz sonde to ja sprawdz. Odpinasz wtyczkę od sondy i podłączasz woltomierz pomiedzy minus akumulatora i tu nie pamietam albo pod czarny albo pod szary przewod sondy, odpalasz silnik (jak bedzie 0V tzn podlacz pod drugi kabel), na zimnym powino byc -0,10V podczas nagrzewania sie silnika napiecie powinno wzrosnac do okolo -0,8 V przy normalnej temperaturze silnika. Po całym zabiegu prawdopodobnie komputer zanotuje błąd sondy (ale zresetujesz koputer wstroisz i bedzie ok).

LaBobas
24-06-2005, 00:18
Zanim wymienisz sonde to ja sprawdz. Odpinasz wtyczkę od sondy i podłączasz woltomierz pomiedzy minus akumulatora i tu nie pamietam albo pod czarny albo pod szary przewod sondy, odpalasz silnik (jak bedzie 0V tzn podlacz pod drugi kabel), na zimnym powino byc -0,10V podczas nagrzewania sie silnika napiecie powinno wzrosnac do okolo -0,8 V przy normalnej temperaturze silnika. Po całym zabiegu prawdopodobnie komputer zanotuje błąd sondy (ale zresetujesz koputer wstroisz i bedzie ok).A gdzie jest ta lambda w mondim,trzeba na kanal wjechac?

kamilos_sid
24-06-2005, 00:48
Nie trzeba kanału wystarczy się położyć pod przodem samochodu. Sonda to taka śrubka wkręcona w kolektor od dołu, dochodzą do niej 4 kable. Wtyczka jest przymocowana na pasie przednim za dolną częścia zderzaka (nie da sie nie znależć). Co tu tłumaczyć zajrzyj za zderzak i bedziesz widzial.

LaBobas
24-06-2005, 01:02
Nie trzeba kanału wystarczy się położyć pod przodem samochodu. Sonda to taka śrubka wkręcona w kolektor od dołu, dochodzą do niej 4 kable. Wtyczka jest przymocowana na pasie przednim za dolną częścia zderzaka (nie da sie nie znależć). Co tu tłumaczyć zajrzyj za zderzak i bedziesz widzial.Dzieki wielkie.Jutro gdy tylko jasnosc w stopniu dostatecznym rozjasni ziemskie zakamrki podaze jedynie sluszna droga do mondiego i popatrze mu tam gdzie normalnie wzrok nie siega.:))) :) Amam kolejne pytanko czy minus musi byc z akumulatorka czy moze byc z masy czyli blachy,czesci karoserii...tak tylko pytam :)

burton
24-06-2005, 09:42
buhaha nie no ludzie w ogole nie szukacie odpowiedzi tylko od razu pytacie???
szanowny kolego a wyeliminowal juz kolega takie problemy ktore zostaly juz 100 razy na forum poruszane w zwiazku z obrotami, ostatnio powiedzialem to z 5 razy wiec co mi tam podpowiem jeszcze raz: nieszczelnosci...
trojnik, egr, przewody bo lambda, resetowanie kompa itp mozna sobie sprawdzic od reki.
poszukaj postow w stylu obroty, wahania obrotow itp

kamilos_sid
24-06-2005, 09:59
Dzieki wielkie.Jutro gdy tylko jasnosc w stopniu dostatecznym rozjasni ziemskie zakamrki podaze jedynie sluszna droga do mondiego i popatrze mu tam gdzie normalnie wzrok nie siega.:))) :) Amam kolejne pytanko czy minus musi byc z akumulatorka czy moze byc z masy czyli blachy,czesci karoserii...tak tylko pytam :)
Minus może być z blachy albo z silnika to nie gra roli.

LaBobas
24-06-2005, 10:35
buhaha nie no ludzie w ogole nie szukacie odpowiedzi tylko od razu pytacie???
szanowny kolego a wyeliminowal juz kolega takie problemy ktore zostaly juz 100 razy na forum poruszane w zwiazku z obrotami, ostatnio powiedzialem to z 5 razy wiec co mi tam podpowiem jeszcze raz: nieszczelnosci...
trojnik, egr, przewody bo lambda, resetowanie kompa itp mozna sobie sprawdzic od reki.
poszukaj postow w stylu obroty, wahania obrotow itpbuhahahaha szanowny kolego czytam forum uwaznie i eliminuje kolejno kazda ewentualnosc.Mialem juz auto 6 lat,ale prosciej zbudowane i sam wszystko zrobilem i znam na wylot 205tke benzyniaka.Nauczylem sie takze,ze lepiej sie zapytac bo wiele razy jak sie uczylem to spapralem.Ale tam nie kosztowalo mnie to duzo a tu czy silniczek krokowy czy cos innego idzie w setki.Moze i sa zadawane niektore pytania setny raz,ale sa tez uprzejmi ludzie ,ktorzy odpowiadaja 100 raz.Niewszystkie objawy sa poruszane na forum.Co do obrotow to moga falowac,albo zatrzymywac sie na 2000.Ja nie znalazlem nic na temat tego,ze jak zgasnie na gazie to nie chce odpalic na PB.Poza tym wpisywalem w wyszukiwarke intereujace mnie rzeczy,ale nie chcialo sie znalezc.Ja wyznaje jedna zasade....sam czytam ktorys raz jakie swiece czy takie tam,jakie taarcze itp.Jezeli mam cos do powiedzeniato podlaczam sie do dyskusji jezeli mam dosc takich tematow nie biore w tym udzial.To moj pierwszy samochod z taka elektronika i kupa czujnikow i licze na wiedze obecnych na forum osob bo nie sztuka jest kupic wszystko nowe,wydac kase.Potem i tak moze sie okazac,ze nic nie dalo.A ja jak pojezdze troche to nie odmowie pomocy na forum...to tyle z mojej strony.

LaBobas
24-06-2005, 10:39
Dzieki wielkie.Jutro gdy tylko jasnosc w stopniu dostatecznym rozjasni ziemskie zakamrki podaze jedynie sluszna droga do mondiego i popatrze mu tam gdzie normalnie wzrok nie siega.:))) :) Amam kolejne pytanko czy minus musi byc z akumulatorka czy moze byc z masy czyli blachy,czesci karoserii...tak tylko pytam :)
Minus może być z blachy albo z silnika to nie gra roli.Sorry za moze banalne pytania,ale bie wiem jeszcze co i w jakim stopniu ma wplyw na komputer i nie chce cos spalic,a niestety mam czasem do tego talent :( Dzisiaj szukalem tej lambdy ,ale w moim 2.0 nijak nie moge odszukac.Musze zerknac i poszukac jeszcze w ksiazce w haynesie,moze jakas fotka bedzie..Ale dzieki za pomoc.

Henryk
24-06-2005, 10:51
Zanim wymienisz sonde to ja sprawdz. Odpinasz wtyczkę od sondy i podłączasz woltomierz pomiedzy minus akumulatora i tu nie pamietam albo pod czarny albo pod szary przewod sondy, odpalasz silnik (jak bedzie 0V tzn podlacz pod drugi kabel), na zimnym powino byc -0,10V podczas nagrzewania sie silnika napiecie powinno wzrosnac do okolo -0,8 V przy normalnej temperaturze silnika. Po całym zabiegu prawdopodobnie komputer zanotuje błąd sondy (ale zresetujesz koputer wstroisz i bedzie ok).

Wszystko fajnie ale moim zdaniem robisz to z zapiętą wtyczką do lambdy tylko wpinasz się w nią voltomierzem...przynajmniej ja tak zawsze robię

LaBobas
24-06-2005, 11:05
Zanim wymienisz sonde to ja sprawdz. Odpinasz wtyczkę od sondy i podłączasz woltomierz pomiedzy minus akumulatora i tu nie pamietam albo pod czarny albo pod szary przewod sondy, odpalasz silnik (jak bedzie 0V tzn podlacz pod drugi kabel), na zimnym powino byc -0,10V podczas nagrzewania sie silnika napiecie powinno wzrosnac do okolo -0,8 V przy normalnej temperaturze silnika. Po całym zabiegu prawdopodobnie komputer zanotuje błąd sondy (ale zresetujesz koputer wstroisz i bedzie ok).

Wszystko fajnie ale moim zdaniem robisz to z zapiętą wtyczką do lambdy tylko wpinasz się w nią voltomierzem...przynajmniej ja tak zawsze robięNawet nie wiesz jak bardzo chce znalezc ta wtyczczke,szukam kabelka do kolektora i lipa.Jakies wtyczki sa,ale na rorkach chyba od klimy.Chyba kupe czasu minie zanim sie polape w tym aucie.

LaBobas
24-06-2005, 11:48
Zanim wymienisz sonde to ja sprawdz. Odpinasz wtyczkę od sondy i podłączasz woltomierz pomiedzy minus akumulatora i tu nie pamietam albo pod czarny albo pod szary przewod sondy, odpalasz silnik (jak bedzie 0V tzn podlacz pod drugi kabel), na zimnym powino byc -0,10V podczas nagrzewania sie silnika napiecie powinno wzrosnac do okolo -0,8 V przy normalnej temperaturze silnika. Po całym zabiegu prawdopodobnie komputer zanotuje błąd sondy (ale zresetujesz koputer wstroisz i bedzie ok).Bylem i zbadalem.Kurde jak byl w miare zimny to zle mi tata miernik ustawil i pokazywalo 0,1 V.a;e gdy robilem przygazowke stalo jak drut.Potem tato cos przestawil i zaczelo pokazywac 0,04 V 0,07-0,08V.Mial ok 0,06 di roslo do 0,08 gdy gazowalem.Na benzynie czuc ze nie chodzi normalnie tylko drzy.Szczegolnie gdu ma te 900 obr/min.Aaaa i zaznaczam,ze oba napiecia byly takie same na czarnym i szarym przewodziku.No i jestem w kropce.

kamilos_sid
24-06-2005, 12:45
Wszystko fajnie ale moim zdaniem robisz to z zapiętą wtyczką do lambdy tylko wpinasz się w nią voltomierzem...przynajmniej ja tak zawsze robię
Jeżeli robisz to z kanału to możesz się podpiąć bezposrednio, a jeżeli leżysz na glebie to wygodniej odpiąć wtyczke.

kamilos_sid
24-06-2005, 12:50
Bylem i zbadalem.Kurde jak byl w miare zimny to zle mi tata miernik ustawil i pokazywalo 0,1 V.a;e gdy robilem przygazowke stalo jak drut.Potem tato cos przestawil i zaczelo pokazywac 0,04 V 0,07-0,08V.Mial ok 0,06 di roslo do 0,08 gdy gazowalem.Na benzynie czuc ze nie chodzi normalnie tylko drzy.Szczegolnie gdu ma te 900 obr/min.Aaaa i zaznaczam,ze oba napiecia byly takie same na czarnym i szarym przewodziku.No i jestem w kropce.
Prawde powiedziawszy to nie wiem co doradzić, w weekend sprawdze raz jeszcze jakie napiecia i na ktorym kablu sa u mnie.

pingwin
24-06-2005, 13:07
Skoro nie przekracza Ci 0,1V na dzialajacym silniku, to lambda definitywnie do wymiany (jesli dobrze mierzyles).

Pozdrawiam,
pInGwIn

LaBobas
24-06-2005, 13:21
Skoro nie przekracza Ci 0,1V na dzialajacym silniku, to lambda definitywnie do wymiany (jesli dobrze mierzyles).

Pozdrawiam,
pInGwInNo tak jak pisalem 0,1 V stalo caly czas.Jak tata chyba zmniejszyl zakres to 0.06 i jak dodalem gazu to roslo do 0,08V.No i teraz znowu poszukiwania lambdy.

Graluu
24-06-2005, 13:23
skoro tak to na bank lambda padnięta

na allegro masz duży wybór lambd - ja tam właśnie kupiłem ( 70 zł kosztowała) :)

LaBobas
24-06-2005, 13:55
skoro tak to na bank lambda padnięta

na allegro masz duży wybór lambd - ja tam właśnie kupiłem ( 70 zł kosztowała) :)Nie wiem ja jakis pechowy jestem czy kompy mnie nie lubia szukalem w necie i kurde mi wyskoczylo tylko 5 pozycji za jakies wieksze pieniadzory

Graluu
24-06-2005, 14:04
oto sondy

http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=55091940

http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=55267867

http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=55556484

ja kupiłem od kolesia z olsztyna, tyle że już bez wtyczki z samymi przewodami, wyślij mu maila to na pewno ci odpowie, bo ma ich sporo (tych z wtyczkami do VW )

Muder
24-06-2005, 22:11
Z racji tego,iż jestem autorem tego tematu stwierdzam,że co niektórzy strasznie`kozaczą`.Chcę poprzeć kolegę La Bobas,ja podobnie jak on sprawdzałem posty na pow.temat, starałem się najpierw wykluczać inne przyczyny tego problemu ,a skoro nie znalazłem więc pytam !:zly:
A śmiech, czy pseudo mentorski ton kolegi Burtona uważam za dużą przesadę,bo w końcu po co jest ten dział forum??? Na całe szczęście jest grupa spoko gości ,którzy starają się pomóc -bez głupich docinków :bigok: !

LaBobas
24-06-2005, 23:26
Z racji tego,iż jestem autorem tego tematu stwierdzam,że co niektórzy strasznie`kozaczą`.Chcę poprzeć kolegę La Bobas,ja podobnie jak on sprawdzałem posty na pow.temat, starałem się najpierw wykluczać inne przyczyny tego problemu ,a skoro nie znalazłem więc pytam !:zly:
A śmiech, czy pseudo mentorski ton kolegi Burtona uważam za dużą przesadę,bo w końcu po co jest ten dział forum??? Na całe szczęście jest grupa spoko gości ,którzy starają się pomóc -bez głupich docinków :bigok: !No tosmy mu dali ,w kupie sila:))

LaBobas
24-06-2005, 23:28
oto sondy

http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=55091940

http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=55267867

http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=55556484

ja kupiłem od kolesia z olsztyna, tyle że już bez wtyczki z samymi przewodami, wyślij mu maila to na pewno ci odpowie, bo ma ich sporo (tych z wtyczkami do VW )Graluu wielkie dzieki,chyba zaryzykuje i kupie ta z olsztyna..tylko tak se mysle ile wytrzyma i jak odrznic te dwa biale kabelki ktory jest ktory...szary i czarny to jeszcze odroznie,ale...dwa biale...jak to zrobic? Czy pokrywaja sie dwa biale w tej lambdzie z dwoma bialymi w wiazce w mondim?

Graluu
24-06-2005, 23:31
jedna zasada kto pyta nie błądzi, po to tu jesteśmy

kamilos_sid
25-06-2005, 00:28
Dwa białe przewody sa od grzałki tu juz raczej ne ma roznicy ktory jest ktory. w sondach z 3 kablami jest wspolna masa dla sygnału sondy i grzałki (ale te wystepuja w VW)

Tauros
25-06-2005, 00:35
Bylem i zbadalem.Kurde jak byl w miare zimny to zle mi tata miernik ustawil i pokazywalo 0,1 V.a;e gdy robilem przygazowke stalo jak drut.Potem tato cos przestawil i zaczelo pokazywac 0,04 V 0,07-0,08V.Mial ok 0,06 di roslo do 0,08 gdy gazowalem.Na benzynie czuc ze nie chodzi normalnie tylko drzy.Szczegolnie gdu ma te 900 obr/min.Aaaa i zaznaczam,ze oba napiecia byly takie same na czarnym i szarym przewodziku.No i jestem w kropce.
Prawde powiedziawszy to nie wiem co doradzić, w weekend sprawdze raz jeszcze jakie napiecia i na ktorym kablu sa u mnie.
Napiecie mierzycie na czarnym kabelku!! (przynajmniej ja tak mierzylem)...Szary to masa, a biale jak piszecie to grzalki...Wartosci powinny wam wychodzic od 0,1V do 0,9V ... Przy niesprawnej sondzie powinny sie utrzymywac jakas wartosc caly czas... Poczytajcie (http://www.republika.pl/autotechnikaekspert/teoria.htm#Sonda)

Graluu
25-06-2005, 10:11
Graluu wielkie dzieki,chyba zaryzykuje i kupie ta z olsztyna..tylko tak se mysle ile wytrzyma i jak odrznic te dwa biale kabelki ktory jest ktory...szary i czarny to jeszcze odroznie,ale...dwa biale...jak to zrobic? Czy pokrywaja sie dwa biale w tej lambdzie z dwoma bialymi w wiazce w mondim?

rzeczywiście - specjalnej różnicy nie ma między białymi, ale jak odetniesz wtyczkę to zobaczysz że z sondy te kabelki wychodzą w takim samym układzie jak z wtyczki także żaden problem - spokojnie dasz radę, ja też taką operację robiłem pierwszy raz :)

LaBobas
25-06-2005, 14:46
Graluu wielkie dzieki,chyba zaryzykuje i kupie ta z olsztyna..tylko tak se mysle ile wytrzyma i jak odrznic te dwa biale kabelki ktory jest ktory...szary i czarny to jeszcze odroznie,ale...dwa biale...jak to zrobic? Czy pokrywaja sie dwa biale w tej lambdzie z dwoma bialymi w wiazce w mondim?

rzeczywiście - specjalnej różnicy nie ma między białymi, ale jak odetniesz wtyczkę to zobaczysz że z sondy te kabelki wychodzą w takim samym układzie jak z wtyczki także żaden problem - spokojnie dasz radę, ja też taką operację robiłem pierwszy raz :)kurde mam jakies wewnetrzne opry przy zakupach z netu.A Ty Graluu wplacales mu na konto czy pobranie?I nie wiem w koncu co z ta lambda bo w sumie nie trzymalem jej na 3000obr przez 30 sekund,ale fakt faktem,ze nie miala 0,1V.Szkoda,ze nie mieszkasz w Kielcach,albo kogos tu na forum nie ma z mojego miasta..moze we dwoch bysmy dali rade

kamilos_sid
25-06-2005, 19:50
Znalazłem instrukcję montażu od mojej sondy (NGK/NTK) w zasadzie to nic tam nie ma istotnego poza tym ze:
"nie krzyżować kabli sondy"
"należy odciąć kable sondy NTK w taki sposób aby każdy kolejny kabel był o 40mm krótszy od poprzedniego"
To dotyczy sondy ktora oczywiście byla kupiona bez wtyczki (uniwersalnej)

LaBobas
25-06-2005, 20:16
Znalazłem instrukcję montażu od mojej sondy (NGK/NTK) w zasadzie to nic tam nie ma istotnego poza tym ze:
"nie krzyżować kabli sondy"
"należy odciąć kable sondy NTK w taki sposób aby każdy kolejny kabel był o 40mm krótszy od poprzedniego"
To dotyczy sondy ktora oczywiście byla kupiona bez wtyczki (uniwersalnej)A jak te kable ze soba polaczyc.Slyszalem ,ze sie nie lutuje tylko zaciska,ale czym?

kamilos_sid
25-06-2005, 20:22
w komplecie masz takie tulejki do zaciśnięcia plus do tego gumowe osłonki termokurczliwe żeby sie nie dostala wilgoć. Mówiłem wcześniej wymiana trwała 15min (głupi byłem ze tego sam nie zrobiłem)

LaBobas
25-06-2005, 20:28
w komplecie masz takie tulejki do zaciśnięcia plus do tego gumowe osłonki termokurczliwe żeby sie nie dostala wilgoć. Mówiłem wcześniej wymiana trwała 15min (głupi byłem ze tego sam nie zrobiłem)A gdzie Ty nabyles swoja lambdunie :)

kamilos_sid
25-06-2005, 21:35
Tak jak napisałem wczesniej mechanik kupił w intercars

rc23
25-06-2005, 21:50
Nie trzeba kanału wystarczy się położyć pod przodem samochodu. Sonda to taka śrubka wkręcona w kolektor od dołu, dochodzą do niej 4 kable. Wtyczka jest przymocowana na pasie przednim za dolną częścia zderzaka (nie da sie nie znależć). Co tu tłumaczyć zajrzyj za zderzak i bedziesz widzial.Dzieki wielkie.Jutro gdy tylko jasnosc w stopniu dostatecznym rozjasni ziemskie zakamrki podaze jedynie sluszna droga do mondiego i popatrze mu tam gdzie normalnie wzrok nie siega.:))) :) Amam kolejne pytanko czy minus musi byc z akumulatorka czy moze byc z masy czyli blachy,czesci karoserii...tak tylko pytam :)
To wbrew pozorom BARDZO WAŻNA KWESTIA gdzie podpiąć minus a jeśli chodzi o pomiary wręcz PIERWSZORZĘDNA ponieważ różnica potencjałów między minusem aku a blachą potrafi wynosić do 2V TAK to nie pomyłka stąd też przy pomiarach elektroniki korzysta się TYLKO z miejsca gdzie podpięte jest zasilanie.
Nawet jeśli wszystkie styki są w idealnym stanie w co wątpię, to pomiar przy wykorzystaniu masy zlokalizowanej najbliżej mierzonego elementu byłby obarczony błędem kilku milivolt co oznacza że badając sondę lambda która daje tak niskie napięcia NIE możesz mieć pewności co do jej sprawności. no i tyle

LaBobas
25-06-2005, 22:20
Nie trzeba kanału wystarczy się położyć pod przodem samochodu. Sonda to taka śrubka wkręcona w kolektor od dołu, dochodzą do niej 4 kable. Wtyczka jest przymocowana na pasie przednim za dolną częścia zderzaka (nie da sie nie znależć). Co tu tłumaczyć zajrzyj za zderzak i bedziesz widzial.Dzieki wielkie.Jutro gdy tylko jasnosc w stopniu dostatecznym rozjasni ziemskie zakamrki podaze jedynie sluszna droga do mondiego i popatrze mu tam gdzie normalnie wzrok nie siega.:))) :) Amam kolejne pytanko czy minus musi byc z akumulatorka czy moze byc z masy czyli blachy,czesci karoserii...tak tylko pytam :)
To wbrew pozorom BARDZO WAŻNA KWESTIA gdzie podpiąć minus a jeśli chodzi o pomiary wręcz PIERWSZORZĘDNA ponieważ różnica potencjałów między minusem aku a blachą potrafi wynosić do 2V TAK to nie pomyłka stąd też przy pomiarach elektroniki korzysta się TYLKO z miejsca gdzie podpięte jest zasilanie.
Nawet jeśli wszystkie styki są w idealnym stanie w co wątpię, to pomiar przy wykorzystaniu masy zlokalizowanej najbliżej mierzonego elementu byłby obarczony błędem kilku milivolt co oznacza że badając sondę lambda która daje tak niskie napięcia NIE możesz mieć pewności co do jej sprawności. no i tyleMinus bralemz akumulatora i na czarnym i szarym przewodze bylo tyle samo czyli 0.01 caly czas,a dokladniej 0.07-0.08

rc23
25-06-2005, 22:29
Sory nie wiem ile powinno wynosić napięcie na sondzie chciałem zwrócić waszą uwagę na sposób pomiaru to wszystko ja staram się jeździć na takie pomiary do ludzi mających więdzę i co najważniejsze znających metodykę pomiaru

Andrewg
23-10-2005, 22:16
Wotam
Chyba dotarlem do unktu w ktorym musze zmienic lambde pytanie tylko ktora polecacie. Wiem ze juz byla o tym moza ale wiekszaosc linkow ktore zostaly zamieszczone juz sa nie czynne wiec datego chcialem wznowic temat.
Na allego znalazlem takie:

http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=68154269
http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=68851342
http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=69266643

Pyatnie ktora wybrac (najtansza to 85 zl i ta by mi pasowala:) tak aby samochod jezdzil nalezycie i oczywiscie spalanie wrocilo do normy.
Czekam na odpowiedz poniewaz chcialbym juz jutrro ja kupic.
Pozdrawuam