PDA

Zobacz pełną wersję : EGR



rydzadam
22-06-2005, 23:56
Wpadłem dopiero dzisiaj na temat EGR-u na naszym Forum. Interesujące. Wczoraj zrobiłem trasę Bydgoszcz-Częstochowa-Bydgoszcz i po raz kolejny stwierdziłem, że mam straszną dziurę w mocy właśnie pomiędzy 2000, a 3700 obrotów. Jeżdżę Mondkiem pół roku i myślałem, że 1,6 z racji jedynych 90 KM tak już po prostu ma. Od 3700 jakby turbina się włączała. Tylko że żadne szarpanie nie występuje, idzie bardzo płynnie w całym zakresie obrotów. Czy to szarpanie to reguła, czy nie ? Jak nie, to zaślepiam w sobotę.

digital123
23-06-2005, 00:03
Witaj

Ja to przerabiałem 2 dni temu.

Zresztą tu masz opisane co i ja, razem ze zdjęciami

http://mkp.alfatel.pl/nuke/html/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=2652&start=20&sid=75c934bee9bc7430a3c530336c6e3e1a

rydzadam
23-06-2005, 00:10
Właśnie na ten wątek wpadłem wcześniej. Opis i zdjęcia są super - klarowne. Nie zawracam więcej gitary i biorę się za to ustrojstwo jeszcze przed urlopem, może łatwiej będzie TIR-y "połykać" i to bez potrzeby katowania silnika na trójce.

Andy
23-06-2005, 00:13
no, no niezły patent :satan:

krzys-68
23-06-2005, 00:18
Właśnie na ten wątek wpadłem wcześniej. Opis i zdjęcia są super - klarowne. Nie zawracam więcej gitary i biorę się za to ustrojstwo jeszcze przed urlopem, może łatwiej będzie TIR-y "połykać" i to bez potrzeby katowania silnika na trójce.Obawiam sie że EGR ma wplyw na prace tylko na zimnym silniku :satan: Wowczas sonda jest zimna,grzałka dopiero zaczyna działac i spaliny sa za bogate :)

fuel111
23-06-2005, 00:20
Krzysiu a co w takim układzie z podciśnieniem?

krzys-68
23-06-2005, 00:23
Krzysiu a co w takim układzie z podciśnieniem?A dlaczego masz sprzeżony układ EGR-zawór bocznikowy-przepustnica i sterowany jednym obwodem? :satan:

digital123
23-06-2005, 00:26
Obawiam sie że EGR ma wplyw na prace tylko na zimnym silniku :satan: Wowczas sonda jest zimna,grzałka dopiero zaczyna działac i spaliny sa za bogate :)

To czy spaliny są za bogate czy nie, to Krzysiu ma znacznie dla ekologii, a ja mam to w :ass: . Tak czy siak czy bogate czy nie, spaliny lecą sobie do kolektora dolotowego, co zubaża mieszanke o tlen....a reszta to wiadomo.

A pozatym zdecydowałem się zaślepić dziada, ponieważ u mnie najprawdopodobniej zawór był cały czas otwarty, co podowało szarpanie autem. I autko nie chciało się zbierać, miało "dziure" obrotową, a teraz jest znacznie lepiej :bigok:

krzys-68
23-06-2005, 00:29
Przeciez ja nie neguje twojej postawy,ale to jest półsrodek :satan: Nastepna w kolejce jest sonda do wymiany :) Nie lepiej zrobić dobrze auto zeby działało jak w fabryce stworzyli niz ja poprawiac?

rydzadam
23-06-2005, 00:33
Nie lepiej zrobić dobrze auto zeby działało jak w fabryce stworzyli niz ja poprawiac?
Z tego co wiem, to "fabryka" zrezygnowała z tego rozwiązania, ktoś o tym pisał niedawno.

digital123
23-06-2005, 00:34
Przeciez ja nie neguje twojej postawy,ale to jest półsrodek :satan: Nastepna w kolejce jest sonda do wymiany :) Nie lepiej zrobić dobrze auto zeby działało jak w fabryce stworzyli niz ja poprawiac?

Czemu uważasz że sonda będzie do wymiany??

fuel111
23-06-2005, 00:48
Sprawa wygląda tak: przy kolektorach znajduje się zawór EGR, który to zawór łaczy oba kolektory ssący i wydechowy. Zawór ten jest sterowany (otwierany) poprzez doprowadzenie do niego podciśnienia. W momencie gdy doprowadzone jest do zaworu EGR podciśnienie, jest on otwarty czyli droga z kolektora wydechowego do ssącego stoi otworem.
W jaki sposób jest doprowadzane to podciśnienie? Ano mamy jeszcze jeden zawór sterujący, który "zamyka i otwiera podciśnienie". Jest on sterowany elektrycznie, zamyka go i otwiera w odpowiednim momencie (przy dodawaniu gazu) komputer wtrysku poprzez przekaźnik. Ale taki objaw może występować w momęcie gdy zawór jest np. zacięty. :metal