PDA

Zobacz pełną wersję : Jaka antena do tti 770?!



Tauros
06-05-2007, 18:02
Jestem na kupnie CB...Oczywiscie przegladnalem wszystkie strony z forum i pare rzeczy sie dowiedzialem, ale zapytac nie zawadzi...

Wybor prawdopodobnie padnie na cb tti 770 (pasuje we wneke po lewej stronie kierownicy)...I teraz moje pytanko jaka antenka bedzie najlepsza do tego radyjka...Hustler 100cm (czy jakas inna metrowke?) czy ALAN/SIRIO ML 145...I tu wiaze sie pytanie gdzie taka antenka zamontowac (uzywana bedzie glownie na trasach-pory wieczorne i nie tylko, na miescie rzadko): na dachu (czy wytrzyma duze predkosci, np. powyzej 140km/h?) czy na klapie bagaznika (mam sedana)...Jakies inne propozycje, podaje te trzy, gdyz na alledrogo jest gosc z Kraka z odbiorem osobistem i oferuje te 3 antenki+cb w zestawie...

Bede wdzieczny za wszelkie info i podpowiedzi...Fotki umiejscowienia cb + antenki rowniez bardzo mile widziane...

raulo
06-05-2007, 18:15
Jak długa to Sirio ML-145
Jak krótka to Sirio AS100
Obie wytrzymają podane przez Ciebie prędkości.

adrianno
06-05-2007, 18:28
odpuść sobie tego hustlera. Weż ml-145 jak już nie masz innego wyboru. Ja miałem w sedanie mkII zamontowaną na klapie z uchwytem SF-40. JAk na strronę estetyczną było syper

Marq
06-05-2007, 20:56
Ja używam Midlanda ML-145 na magnesie. Jakość odbioru i nadawania jest świetna. Pierwotnie miałem tą antenę na dachu ale że niezbyt dobrze dolegała (wypukłości dachu - stała w tylnym prawym rogu dachu), przestawiłem ją na klapę bagażnika (ja mam Hatchbacka), jest tam bardziej prosto i przy 160 km/h nawet nie drgnie.

A tu są fotki z mojego auta:

http://www.mondeoklubpolska.org/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=23800

Brakuje tylko tych z anteną na klapie bagażnika, ale jeszcze nie miałem okazji obpstrykać.

Luca
06-05-2007, 21:07
Z własnego doświadczenia (sprzed kilku dni) odradzam montaż na uchwycie krawędziowym - chodzi o późniejszy demontaż antenki (a właściwie uchwytu). W moim przypadku jedynym wyjściem był diax i pewna ręka :satan: , pomimo że śruby teoretycznie zostały zabezpieczone przed niespodziankami (jak widać nie zadziałało).

Tak więc na chwilę obecną IMo są dwa wyjścia - magnes (duża średnica przy dłuższej antence) albo dziura :metal

Przejściowo śmigam na Sirtel'u S-90/A na magnesiku i stwierdzam, że to bardzo zacna antenka, warta swojej ceny :)
Z magnesem całość ma lekko ponad metr, z dłuższych nie słychać narzekania na wszelkie ML'ki - odpuść sobie Hustlery, z kilku źródeł są oznaki niezadowolenia :satan:

norbi333
07-05-2007, 08:38
Umnie midland 145 na magnesie i jeździ na klapie bagaznika ,dla bezpieczeństwa.A radio przenoszone jest ,wiec luzem między tunelem środkowym a fotelem pasażera.Hustlera miałem i przy najbliższej możliwości pozbyłem się go

http://img45.imageshack.us/img45/6623/zima171fg2.th.jpg (http://img45.imageshack.us/my.php?image=zima171fg2.jpg)

vMZe
07-05-2007, 09:52
Lemm AT72 - fajna i działająca antenka.

Luca co z tym uchwytem Ci się stało??

Luca
07-05-2007, 10:20
Ano śruby się tak (dynamizator werbalny), że tylko środkami siłowymi uchwyt opuścił tylną klapę :satan:
Tak więc nie zostawiaj sobie demontażu antenki na ostatnią chwilę, jaby co :)) :)) :)) :)) :)) :))

Tauros
07-05-2007, 13:39
Chyba wezme Midlanda, czyli ALAN'a dobrze rozumiem? :) Zwlaszcza, ze dwie osoby jak dobrze przypatrzylem sie maja tti z ta antenka i nie narzekaja :metal :bigok: Wiec wkrotce do Was dolacze, wreszcie :bigok:

raulo
08-05-2007, 09:38
Najlepszy stosunek jakości do ceny ma Sirio.
Gdybym to ja kupował to kolejność jest taka:
Sirio ML-145 najlepsza jakość do ceny
Midland ML-145 gorsze wykonanie
President ML-145 w niczym nie ustępuje Sirio a o wiele droższy

Tauros
08-05-2007, 12:16
Najlepszy stosunek jakości do ceny ma Sirio.
Gdybym to ja kupował to kolejność jest taka:
Sirio ML-145 najlepsza jakość do ceny
Midland ML-145 gorsze wykonanie
President ML-145 w niczym nie ustępuje Sirio a o wiele droższy
Tu sie moge zastanawiac, bo ceny zestawu z ta i z ta antena sa takie same :bigok:

Luca
08-05-2007, 12:27
IMO bierz Sirio :satan: bez zastanawiania :metal

szczerba
08-05-2007, 12:59
Konrad! Polecam Ci ML-145 (Sirio) Ma dużą podstawę magnetyczną i bez problemu 140km/h wytrzyma. Co do miejsca montowania (stawiania) to ja stosuję dwa. Miasto i trasy poza autostradą daję na dach, na autostradzie (gdy wiem, że prędkości będą znaczne) daję na klapę bagażnika. Na dachu bowiem jest lepszy zasięg i znacznie mniejsze zakłócenia spowodowane przez pracującą w zbiorniku pompę paliwa. Natomiast na klapę daję by mieć pewność (zwłaszcza jak pada deszcz lub śnieg) , że się antena nie zsunie przy dużych prędkościach(pow.140km/h).
Jak będziesz kupował antenę to poproś od razu o zrobienie przedłużki z profesjonalnymi końcówkami (beczka) bo standartowa dłogość może nie wystarczyć jak zabudujesz radio z przodu a będziesz wykładał z bagażnika na dach (trzymanie anteny w bagażniku i wykładanie jej z tamtąd jest bardzo wygodne a na dodatek za każdym razem w innym miejscu układa się przewód nie deformując zbytnio uszczelki).
Na koniec zaopatrz się w dwie, przezroczyste naklejki (folie) pod magnes, przyklej je w miejscach gdzie będzie stawiana antena aby zapobiec rysowaniu lakieru.

Do usłyszenia w eterze :metal

zolwthebest
08-05-2007, 23:50
No to ja dodam swoje pytania.

Czy zastosowanie beczki, czyli dołożenie w przewód antenowy punktu łączenia znaczącą nie obniży poziomu sygnału ? Jak znaczące jest tłumienie w punkcie łączenia ?
Jak jest z trzymaniem się dachu anteny magnetycznej podczas deszczu/śniegu ? Zdarzyło się komuś, że antena się ześlizgnęła ?
Oczywiście mówimy o prędkościach do max. 150 km/h.

Zastanawiam się nad wyborem mocowania anteny pomiędzy stałką a magnesówką. Z uwagi na to, że parkuję na sporym osiedlu pod blockhausem, nie mogę nikogo razić kikutem anteny, bo mi "dla zasady" rozbiją szybę i przetrzepią auto w poszukiwaniu CB. Druga rzecz, że radio będzie też wykorzystywane w innych samochodach.
Dlatego, po uwzględnieniu Waszych opinii wybór na razie pada na Sirio ML-145.
Jak zimą robicie, kiedy dach zawalony zmarzniętym śniegiem ? Odmrażacz do szyb na blachę, żeby kawałek miejsca zrobić pod magnes ?

:)

raulo
09-05-2007, 01:11
Czy zastosowanie beczki, czyli dołożenie w przewód antenowy punktu łączenia znaczącą nie obniży poziomu sygnału ?
Nie obniży

Jak znaczące jest tłumienie w punkcie łączenia ?
0,002% - czyli w praktyce niezauważalne

A co do anteny to bierz na stałe - sam bat z cewką również możesz odkręcić i zabrać do domu.

zolwthebest
09-05-2007, 01:33
Jeśli stałą, to może Lemm AT 71 albo AT 72 ? Jak się sprawują te antenki ?
Budżet antenowy to max 120 zł.

raulo
09-05-2007, 10:06
Jeśli stałą, to może Lemm AT 71
Bardzo dobra antena

Tauros
09-05-2007, 11:40
Dzieki Bogdan!! Reszcie tez oczywiscie dziekuje... :beer: :bigok:

To daliscie mi ciezki orzech do zgryzienia, a niby wybor prosty :)

Narazie prowadzi SIRIO :beer:

Damiano
10-05-2007, 19:41
Ja kolego mam TTI 770 i antene ALAN9 wys chyba 150cm.na uchwycie przymocowanym do klapy z tylu. jakosc odbioru jest bardzo dobra. nadawania rowniez, nie mam za dlugo CB ale przez ten okres uzywania jestem bardzo zadowolony z tego zestawu. pozdrawiam

Tauros
12-05-2007, 18:46
Ja kolego mam TTI 770 i antene ALAN9 wys chyba 150cm.na uchwycie przymocowanym do klapy z tylu. jakosc odbioru jest bardzo dobra. nadawania rowniez, nie mam za dlugo CB ale przez ten okres uzywania jestem bardzo zadowolony z tego zestawu. pozdrawiam
Ja wole jednak magnesowke...Po pierwsze bedzie przenoszona na rozne auta a po drugie nie zawsze potrzebuje uzywac CB i wtedy antenka bedzie ladowala w bagazniku :up:

balcer
12-05-2007, 19:15
mam przy 770-tce antenę ALAN 9+ i słyszę dobrze na trasie na 16-20 km, do 17 km wyśmienicie, antena na relingu :metal


aaaaaa... magnesy są ponoć dla akwizytorów, zgadza się Miłosz? :)) :)) :)) :))

Milosz_ct
12-05-2007, 20:51
mam przy 770-tce antenę ALAN 9+ i słyszę dobrze na trasie na 16-20 km, do 17 km wyśmienicie, antena na relingu :metal


aaaaaa... magnesy są ponoć dla akwizytorów, zgadza się Miłosz? :)) :)) :)) :))

Zgadza sie absolutnie. Ale, zeby nie bylo.. Ja akwizytorem nie jestem.

norbi333
12-05-2007, 22:02
Ja wole jednak magnesowke...Po pierwsze bedzie przenoszona na rozne auta a po drugie nie zawsze potrzebuje uzywac CB i wtedy antenka bedzie ladowala w bagazniku
Ja dokładnie to samo robię ,jak nie używam CB to antena leży sobie spokojnie w bagażniku ,a jak trzeba to myk i na klapie przyklejona :)