PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Drgania w kierownicy przy hamowaniu



Yarcioo
06-05-2007, 23:23
Podczas hamowania odczuwam drgania w kierownicy o stałej częstotliwości.
Zgłośiłem to w serwisie (gwarancja), przyjmujący zlecenie od razu zastrzegł że zużycie hamulców nie podlega gwarancji.
Ja jednak mam sądzę że to coś w zawieszeniu.
Pzzebieg samochodu 28 500 raczej spokojny styl jazdy.

Co o tym sądzicie?

einstain1
07-05-2007, 01:30
Obstawiam krzywe tarcze :wow:

bary
07-05-2007, 07:25
Też obstawiam pokrzywione tarcze.
Po 28 500kkm nie przyjmą na na prawę gwarancyjną ?
Klocki hamulcowe - rozumiem, ale tarcze.

welshman2
07-05-2007, 07:34
Dziwne - raczej tarcze bo w źle wywazone koła raczej nie wierze w Twoim przypadku :madrala:

krzys-68
07-05-2007, 07:46
Też obstawiam pokrzywione tarcze.
Po 28 500kkm nie przyjmą na na prawę gwarancyjną ?
Klocki hamulcowe - rozumiem, ale tarcze.Nie uwzglednią,chyba ze bedzie tarcza porysowana i mocno zeszlifowana,bo przy tym przebiegu ww cech nie powinna miec :hehe:

bary
07-05-2007, 10:56
Też obstawiam pokrzywione tarcze.
Po 28 500kkm nie przyjmą na na prawę gwarancyjną ?
Klocki hamulcowe - rozumiem, ale tarcze.Nie uwzglednią,chyba ze bedzie tarcza porysowana i mocno zeszlifowana,bo przy tym przebiegu ww cech nie powinna miec :hehe:

No to, to takie troche nie jest uczciwe do końca.

krzys-68
07-05-2007, 11:31
Niestety,zapisy w umowie gwarancyjnej sa wiązace dla obu stron,najczesciej dla kupujacego niekorzystne :satan: Zuzycie eksploatacyjne to szerokie pojecie i wiele mozna pod to podciagnac z czego skrupulatnie korzystaja wszyscy gwaranci,niezależnie od firmy :satan:

Tyberiusz
07-05-2007, 11:34
to takie troche dziwne, bo jesli tarcza by sie juz wytarla, to rozumiem ze nie podlega gwarancji, ale gdyby byla krzywa to moim zdaniem powinni w serwisie w ramach gwarancji wymienic. Takie troche nieuczciwe o jest. :jezyk1:

Hugo
07-05-2007, 15:21
Krzywe tarcze (bijące) da sie wymienić na gwarancji, wiem o tym bo mi też wymieniali i to powiększym przebiegu.

Najważniejsze jest to żeby nie reklamowac zużycia tarcz tylko ich bicie - jeżeli są w stanie wyeliminowac bicie tarcz bez ich wymiany to prosze bardzo :banan:

Yarcioo
07-05-2007, 16:17
Krzywe tarcze (bijące) da sie wymienić na gwarancji, wiem o tym bo mi też wymieniali i to powiększym przebiegu.

Najważniejsze jest to żeby nie reklamowac zużycia tarcz tylko ich bicie - jeżeli są w stanie wyeliminowac bicie tarcz bez ich wymiany to prosze bardzo :banan:

Chyba niemożliwe by tarcza zużyła się wcześniej niż klocki!
A skoro się nie zużyła to bije nie z mojej winy.
Jeżdżę szybko ale płynnie, hamuję wtedy kiedy muszę i to raczej delikatnie. W górach nim jeszcze nie jeździłem.

Ale wyczułem to bicie po puknięciu sarenki.
Jechałem sobie ok 90km/h gdy ją zobaczyłem jak wchodziła na jezdnię.
Depnąłem na hamulec - puknąłem ją na piszczących oponach.
Odrzuciło ją na bok - zderzak nie pękł, halogen wyskoczył i maska się lekko wygięła.
Może wtedy cos się poluzowało w zawieszeniu.
Bo mniej więcej tak samo odczuwałem to bicie hamując ze 160 jak przy 60 km/h.
Kiedyś miałem tak w nowym Polonezie - wymienili sworzeń zwrotnicy i ustąpiło.

Pozdrawiam,

Yarcioo
19-05-2007, 13:00
Też obstawiam pokrzywione tarcze.
Po 28 500kkm nie przyjmą na na prawę gwarancyjną ?
Klocki hamulcowe - rozumiem, ale tarcze.Nie uwzglednią,chyba ze bedzie tarcza porysowana i mocno zeszlifowana,bo przy tym przebiegu ww cech nie powinna miec :hehe:


Wymienili tarcze w ramach gwarancji!
Bez żadnych problemów, mimo że przyjmujący zlecenie doradca serwisowy zastrzegł, że zużycie hamulców nie podlega gwarancji.

Pozdrawiam!

MariuszG
27-05-2007, 20:08
Witam

Tez mam problem z biciem kierownicy. Ostatnio przy przebiegu 139 tys km wymienilem tarcze i klocki z przodu: tarcze Brembo + klocki Ferrodo Premier.
Z tylu mam caly czas stare . Gosc w Norauto mowil, ze jeszcze powinny starczyc na 4 tys, na przegladzie w ABSCar serwisant stwierdzil, ze jeszcze sa ok. Teraz mam 142 tys, jade ok 120 km/h p przy hamowaniu bicie, przy mniejszych predkosciach zanika.
Pytanie: Wymienic najpiew tyl o wowczas jesli bicie nie ustsapi reklamowca przod ?
Aha i jeszcze jedna sprawa: zarzucanie tylu: wymienione tuleje+ stabilizatory w belce tylnej a dalej tylem zarzucsa na nierownosciach. Obstawiacie amorki?
Wg ABSCaru jeszcze byly OK. Warto pojechac do diagnosty ?

Z gory dziekuje za pomoc i pozdrawiam...

:bud: