PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Czy przy LPG będzie brał olej ????



krzysiekcombi
07-05-2007, 09:46
Witam odkąd założyłem instalacje gazową ( II gen. ) mój mondeusz zaczął brać olej- czy to jest za sprawą jazdy na gazie?????

Jakub
07-05-2007, 10:13
Z racji tego że gaz jest nieco innym paliwem niż pb, to silnik może, ale nie musi brać troszkę oleju. Przypuszczam że wcześniej też brał ci troszke oleju, ale nie przywiązywałeś to tego uwagi :) .
Jeśli zacznie brać tego oleju dużo, pojawią się niebieskie dymki przy odpalaniu to wtedy zaczął bym się przejmować.
Możliwe jest że po jakims przebiegu silnik z powrotem przestanie brać olej :)

Paolo
07-05-2007, 10:30
Mi przy jeździe na kuchence zużywa około 0,7 litra na 10 000 tys km i narazie tym się nie przejmuję. Oczywiście zużycie zależy tez od nogi kierowcy :satan:

rufus_k
07-05-2007, 12:11
Gaz wymył nagar. Dopóki nie zacznie brać zbyt dużo oleju nie przejmował bym się.

LaBobas
08-05-2007, 14:15
A moj bierze jak chce.Wogole to malo wezmie,ale ..........raz wezmie potem cisza stoi sobie poziom na bagneciku.Czary,Panowie czary :satan:

Majk82
11-05-2007, 00:53
A ja załważyłem prostą zależność i nie ma to nic z czarami wspólnego.
W czasie gdy odpalamy silnik u mnie automatycznie na PB wciskamy gaz ponad 2000 obr i puszczamy wsakuje na gaz potem przegazówka. Na benzynie pojawia się olej w rórze wydechowej i czasem nawet lekki dymek. Wskakuje na lpg problem znika,
POWÓD - zimny silnik ma większe luzy i nie pracuje sonda lambda, benzyna ma właściwości wymywające, a brak lambdy powoduje przelanie benzyny i spłukanie oleju ze ścianek.
ROZWIĄZANIE- NIE KRĘCIĆ ZIMNEGO SILNIKA, powoli rozpędzać, aż wskaźnik temperatury osiągnie pole "normal". U mnie spawdzone i działa jak mu depcze na parkingu bo mi benzyny szkoda to olej znika, jak delikatnie pierwsze 800 m i to przez dwa tyś km olej ani drgnie. Poprostu jak nie było gazu to nikt nie kręcil silnika aby go przełączyć na gaz.....

B4n4n
11-05-2007, 23:01
ja od kad zalozylem LPG (trzy tygodnie temu) nieznacznie spadl mi olej nie wiem czemu teraz stan sie utrzymuje taki sam ciagle