PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Wentylator a klimatyzacja?



marcel1
07-05-2007, 14:25
Mam do was pytanie. Czy moze być tak ze jak brak jest wentylatora od klimatyzacji ze klimatyzacja sie nie włączy? Czy jest to jakoś powiązane?

vMZe
07-05-2007, 22:19
Uzupełni - profil: skąd i auto.

Jeśli masz jeden wiatrak to on powinien chodzić. Były wersje z jednym i dwoma wiatrakami.

marcel1
07-05-2007, 22:33
Chodzi mi o to czy przy dwóch wentylatorach jeden od chłodnicy drugi od klimy przy braku wentylatora od klimy mozliwe jest ze spręzarka powinna sie załączyć?

lyssy
08-05-2007, 08:08
Jeśli mowa o wentylatorach na chłodnicy, to nie ma podziału na "od klimy" i "od silnika" - jeśli są dwa, to są połączone równolegle i włączają się tak samo. Poza tym wentylator to element wykonawczy i nie ma wpływu na działanie sprężarki - ale na działanie klimy może mieć (patrz temat "Klima nie działa na wolnych obrotach").

MaDzik
08-05-2007, 10:27
Niestety, drogi kolego, mylisz się, że wentylatory działają równolegle. Tzn masz połwiczną rację. U mnie są dwa wentylatory i w momencie kiedy klima nie działa (nie jest wyłączona) działa tylko jeden. Za to w momencie kiedy klimę załączymy ruszają obydwa wentylatory (pracują równolegle).

PozdrawiaM!!!

marcel1
08-05-2007, 10:30
Zaraz ale dalej nie wiem.U mnie jest dwa wentylatory.Jednak jak kupowalem to nie zauważylem ze brakuje wentylatora od klimy.co w tym przypadku bedzie sie działo.Po napełnieniu klima nie działa czy powodem moze być brak tego wentylatora?Spręzarka sie nie załancz

majster222
10-05-2007, 23:32
który Mk? Iczy II czy III



*****PROFIL kolego prosimy uzupełnić*****






ja w MkI mam jeden went. i wszystko działa ok.

MiG
11-05-2007, 20:05
Zaraz ale dalej nie wiem.U mnie jest dwa wentylatory.Jednak jak kupowalem to nie zauważylem ze brakuje wentylatora od klimy.co w tym przypadku bedzie sie działo.Po napełnieniu klima nie działa czy powodem moze być brak tego wentylatora?Spręzarka sie nie załancz
Nie.
Jaka klimatyzacja?
Może coś z elektryką.
Klima wogóle nie działa czy np. działa tylko podczas jazdy.
Auto miało dzwon?