PDA

Zobacz pełną wersję : Wycieka płyn hamulcowy



Kafar
23-06-2005, 07:02
Mondek jak to Mondek, wyciszyłem go to dał mi nowe zajęcie. Jadę sobie wczoraj i zapaliła się kontrolka od ręcznego, myślę że coś z ręcznym się pokićkało,stanąłem na chwilę ale gdy nacisnąłem pedał hamulca kontrolka zgasła.Ruszam, zaświeca się, dotykam minimalnie hamulca nogą,gaśnie.To już wiem że nie ręczny, patrze pod machę a tam płynu hamulcowego milimetr nad oznaczeniem MIN. Dzisiaj mam trochę czasu, gdzie nalezy szukać usterki? z tego co czytałem to w fordach jest DOT4 płyn.Prosze o pomoc gdzie szukać,cylinderki z tyłu czy może coś innego?

xawier2
23-06-2005, 07:12
Najpierw zacząłbym poszukiwania od tylnich cylinderkach.tylko z tego co mówisz to musi być niewielki wyciek. U mnie minimalnie ale systematycznie ciekł płyn na wysprzegliku tylko u CIebie chyba jest zwykłe łożysko oporowe. Musisz posprawdzac albo poczekać co sznowne grono Ci podsunie. Pozdrawiam.

Kafar
23-06-2005, 07:18
Najpierw zacząłbym poszukiwania od tylnich cylinderkach.tylko z tego co mówisz to musi być niewielki wyciek. U mnie minimalnie ale systematycznie ciekł płyn na wysprzegliku tylko u CIebie chyba jest zwykłe łożysko oporowe. Musisz posprawdzac albo poczekać co sznowne grono Ci podsunie. Pozdrawiam.

Chyba jest niewielki,tylko nie wiem kiedy zaczęło ubywać,2 tyg.temu było ok. Przejechałem jeszzcze 40km wczoraj jak wracałem ale Zakopianką to bez hamowania a w mieście silnikiem. Po 8 ide popatrzeć.

kosa
23-06-2005, 07:18
Tydzień temu mialem dokładnie to samo...

Okazało sie ze zrobila mi sie mała dziurka w rurce hamulcowej idącej do tylnego koła koło zbiornika paliwa.

Stań na czystej powierzchni i kilkanascie razy nacisnij do oporu hamulec i sprawdz czy nie masz wycieków płynu..

U mnie skończyło sie wymianą przewodów hamulcowych tylnych od koł az po pompe hamulcową bo były bardzo skorodowane...

Wymieniłem na miedziane. Koszt z robocizną 250 zł :(