PDA

Zobacz pełną wersję : Typ regulacji luzu zaworów



gronczes
08-05-2007, 09:14
Witam wszystkich. Moje pytanie dotyczy tego czy w moim mdo jest regulacja hydrauliczna, czy szklankami? Do tej pory myślałem, że mam hydrauliczny, ale wczoraj kolega poddał to w wątpliwość.
Mondeo 2.0l zetec 98r marzec - to są dane wg. VIN-u, srebrna pokrywa zaworów.
Chodzi o to czy jest to silnik o nr kodu NGA-hydraulika, NGD, NGC, NGB - szklanki.
Nadmieniam, że nr silnika zardzewiał, a innych kodów nie mogę zlokalizować.
proszę o pomoc, bo chyba luzy mi się pokasowały na zaworach, i muszę wiedzieć jak dalej postepować. :jezyk1:

matisl
08-05-2007, 09:25
powinieneś mieć jeszcze hydrauliczne

jackuno
08-05-2007, 09:28
A pokrywa silnika srebrna? Bo jak tak to hydraulika :metal

BS
08-05-2007, 09:29
Witam wszystkich. Moje pytanie dotyczy tego czy w moim mdo jest regulacja hydrauliczna, czy szklankami? Do tej pory myślałem, że mam hydrauliczny, ale wczoraj kolega poddał to w wątpliwość.
Mondeo 2.0l zetec 98r marzec - to są dane wg. VIN-u, srebrna pokrywa zaworów.
Chodzi o to czy jest to silnik o nr kodu NGA-hydraulika, NGD, NGC, NGB - szklanki.
Nadmieniam, że nr silnika zardzewiał, a innych kodów nie mogę zlokalizować.
proszę o pomoc, bo chyba luzy mi się pokasowały na zaworach, i muszę wiedzieć jak dalej postepować. :jezyk1:

te same literki co kod silnika masz na końcu VIN'u z tego co pamiętam ...

krzys-68
08-05-2007, 09:58
Witam wszystkich. Moje pytanie dotyczy tego czy w moim mdo jest regulacja hydrauliczna, czy szklankami? Do tej pory myślałem, że mam hydrauliczny, ale wczoraj kolega poddał to w wątpliwość.
Mondeo 2.0l zetec 98r marzec - to są dane wg. VIN-u, srebrna pokrywa zaworów.
Chodzi o to czy jest to silnik o nr kodu NGA-hydraulika, NGD, NGC, NGB - szklanki.
Nadmieniam, że nr silnika zardzewiał, a innych kodów nie mogę zlokalizować.
proszę o pomoc, bo chyba luzy mi się pokasowały na zaworach, i muszę wiedzieć jak dalej postepować. :jezyk1:

te same literki co kod silnika masz na końcu VIN'u z tego co pamiętam ...tak osotanie dwie litery i 5 cyfr to kod silnika jesli jest oryginalny w aucie.
Co do rozrzadu to do maja 98( srebna pokrywa) wystepowała pełna hydraulika zaworowa niezaleznie od pojemnosci silnika

gronczes
08-05-2007, 10:46
Coś tu nie pasi :nono: , bo ostatnie dwie litery VIN- u tj. 11 i 12 oznaczają rok i m-c produkcji, czyli W -98 i S - marzec. Czyż bym sie mylił?
Mój problem polega na tym, że mogą być spore różnice w kosztach naprawy. Jeżeli wyklepały sie gniazda zaworów i skasowały sie luzy zaworów, to po przeszlifowaniu gniazd może uda się skrócić trzonki zaworów przy hydraulice i bedzie działać, regulatory pozostaną, natomiast przy szklankach dojdzie jeszcze zakup szklanek, które tanie nie są (chyba ok 40 zeta za sztukę) :wow:
Może ktoś przerabiał ten temat? Proszę o pomoc :pad:

BS
08-05-2007, 11:00
Coś tu nie pasi :nono: , bo ostatnie dwie litery VIN- u tj. 11 i 12 oznaczają rok i m-c produkcji, czyli W -98 i S - marzec. Czyż bym sie mylił?
Mój problem polega na tym, że mogą być spore różnice w kosztach naprawy. Jeżeli wyklepały sie gniazda zaworów i skasowały sie luzy zaworów, to po przeszlifowaniu gniazd może uda się skrócić trzonki zaworów przy hydraulice i bedzie działać, regulatory pozostaną, natomiast przy szklankach dojdzie jeszcze zakup szklanek, które tanie nie są (chyba ok 40 zeta za sztukę) :wow:
Może ktoś przerabiał ten temat? Proszę o pomoc :pad:

pisz do STraits'a na pw ... podaj mu VIN to powie CI wszystko o silniku... kolor pokrywy powie jeszcze więcej ... srebrna pokrywa to hydraulika, czarna pokrywa to płytki - i nie kosztują chyba aż 40 zeta za sztukę ... wg moich informacji masz właśnie hydraulikę ... i gniazda zaworów nie powinny się w tym wypadku wypalać ...

użyj szukajki a uzyskasz odpowiedzi np. tu (http://mondeoklubpolska.org/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=30873&highlight=czarna+pokrywa)

lyssy
08-05-2007, 12:07
Zaraz - oznaczenie silnika (np. NGA) jest zawarte w jego numerze, który składa się oprócz tego z końcówki VINu :)
Czyli u mnie np. NGAWT59210 - i to jest nabite na bloku. Tak mi się wydaje...

gronczes
08-05-2007, 12:12
Tak jak napisałem: numer silnika zardzewiał i nie mogę go odczytać :wall:

BS
08-05-2007, 12:13
Tak jak napisałem: numer silnika zardzewiał i nie mogę go odczytać :wall:

ale kolor pokrywy znasz przecież :metal

krzys-68
08-05-2007, 12:51
Tak jak napisałem: numer silnika zardzewiał i nie mogę go odczytać :wall:

ale kolor pokrywy znasz przecież :metalnapisał w pierwszym poscie ze srebna ale mu namieszali "w głowie" potem :hehe:

pawellb
08-05-2007, 19:01
w książce "Sam naprawiam samochód Ford mondeo" drugie wydanie
napisane jest że hydraulika jest do 04.1998, a od 05.1998 mechaniczne popychacze, mój mk II 2.0 jest z 05.1998 i ma srebrną pokrywę

krzys-68
08-05-2007, 20:18
w książce "Sam naprawiam samochód Ford mondeo" drugie wydanie
napisane jest że hydraulika jest do 04.1998, a od 05.1998 mechaniczne popychacze, mój mk II 2.0 jest z 05.1998 i ma srebrną pokrywępierwsza rejestracja czy produkcja? :hehe:

lyssy
08-05-2007, 20:28
Hehe, silniki dzielą się na te "built up to 05.98" i "built 05.98 onwards". I teraz pytanie bardziej ze znajomości języka: czy "up to" oznacza "do, z uwzględnieniem", czy "do, nie uwzględniając"? :))

Srebrna pokrywa = hydraulika zaworów. Kropka.

NikolayS
08-05-2007, 21:55
Hehe, silniki dzielą się na te "built up to 05.98" i "built 05.98 onwards". I teraz pytanie bardziej ze znajomości języka: czy "up to" oznacza "do, z uwzględnieniem", czy "do, nie uwzględniając"? :))

Srebrna pokrywa = hydraulika zaworów. Kropka.

Co do zaworów nie wiem :niewiem: A co do wyrazów: "built up to " oznacza "zbudowany/stworzony do".. "Onwards" oznacza "Dalej", czyli "późnej" :)

gronczes
09-05-2007, 08:38
Brak luzów okazał się fałszywym alarmem. :banan: Wczoraj zmierzyłem ciśnienie: od 13 do 13,5 atmosfery na gorącym silniku. :up: Ciśnienie jest, więc to nie zawory. Pytanie co jest z brakiem mocy i przerywkami na gorącym silniku. Zalewa się lekko na benzynie. Może to czujnik temperatury :ass: i podaje złe dane do komputera? Pomocy!!! :wall:

lyssy
09-05-2007, 09:01
Zawór odpowietrzania skrzyni korbowej?
Przepływomierz?
Sonda lambda?
Układ WN?
...?

:)

Czujnik temperatury? On raczej by dawał efekty na zimno... Ale kto wie? Akurat ten czujnik łatwo sprawdzić...

krzys-68
09-05-2007, 09:14
zawór odpoietrzania skrzyni tez by pokzaywał na wolnych obrotach objawy.

pawellb
09-05-2007, 14:09
produkcja, a pierwsza rejestracja mojego mkII to 06.1998

gronczes
09-05-2007, 15:20
Podłączyłem drugą cewkę zapłonową. Dez zmian.
Ad. Przepływomierz - działałby przeciez na gazie
Dziś po raz kolejny analizowałem zachowanie samochodu: po staniu wkorkach objawy przerywania to raczej skutek niechętnego wkręcania się na obroty gdzieś do 2,5 tys. Na benzynie to jest słabiej odczuwalne, ale jest. Na gazie znacznie gorzej. w samochodzie odczuwam lekki zapach benzyny. Wolne obroty niskie, moc słaba :ass: :wall:
Jego chyba po prostu zalewa. Zużycie paliwa wzrosło z 10 do 12l.
Jak proponujesz sprawdzić ten czujnik?

krzys-68
09-05-2007, 16:46
sonde sprawdź :hehe: w pierwszej kolejnosci

gronczes
10-05-2007, 08:00
Sondę sprawdzał gazownik na kompie. Amplituda prawidłowa - napięcie od 0,1 do 0,9. Jedynie co, to przy przełączeniu na gaz sonda ma opóźnioną reakcję o jakieś 10 sekund.
Co ciekawe objawy daję sie zaobserwować po dłuższym nagrzaniu silnika np w korkach, albo po przejechaniu ok60 km. Mimo, że silnik utrzymuje stałą temperaturę normal nic specjalnego sie nie dzieje. Postoję w korkach i się zaczyna. Możliwe, że sonda głupieje po takiej akcji? Słyszałem też teorię, że przewody WN nagrzewają sie i dostają przerwę. :wow:. Powoli kończą mi sie pomysły :zaklopotanie: :glupi:

gronczes
10-05-2007, 08:01
Sondę sprawdzał gazownik na kompie. Amplituda prawidłowa - napięcie od 0,1 do 0,9. Jedynie co, to przy przełączeniu na gaz sonda ma opóźnioną reakcję o jakieś 10 sekund.
Co ciekawe objawy daję sie zaobserwować po dłuższym nagrzaniu silnika np w korkach, albo po przejechaniu ok60 km. Mimo, że silnik utrzymuje stałą temperaturę normal nic specjalnego sie nie dzieje. Postoję w korkach i się zaczyna. Możliwe, że sonda głupieje po takiej akcji? Słyszałem też teorię, że przewody WN nagrzewają sie i dostają przerwę. :wow:. Powoli kończą mi sie pomysły :zaklopotanie: :glupi:

krzys-68
10-05-2007, 08:16
Mechanik ma laptopa z interfejsem?
ma czas zeby sprawdzic auto w skrajnych opisywanych sytuacjach?
Weź go na wycieczke do miasta w "korki" :satan:

gronczes
10-05-2007, 08:45
Gazownik podpinał sie pod gniazdo w instal gaz, a drugi mechez pod gniazdo diagnostyczne. jasne, że nie byłsprawdzany w korkach. Zastanawiam się, czy nie zainwestować poprostu w sondę i tyle. Ta stara też na sztukowanym kablu wisi. Ciekawostka: nie mam kontrolki awari silnika. Mogło nie być fabrycznie, czy poprzednik ją :ass: ?

krzys-68
10-05-2007, 12:21
sondy nie było fabrycznie?zartujesz 8O
kontrolka tez powinna byc,testowo zaswieci sie po zalaczeniu zaplonu i zgasnie :))